כמה עולה ויזה לאירופה?

עלות הוצאת - ETIAS VISA

לצורך שהייה ונסיעה לאירופה יצטרך כל תייר להכין מראש אישור מקוון, שיאפשר לו נסיעה בחופשיות בכבישיה של כל מדינה ברחבי אירופה. כמה עולה ויזה לאירופה? והאם מדובר בהוצאה גדולה?

 

כמה עולה ויזה לאירופה? עלות ותשלום ETIAS

 

ETIAS היא מערכת מידע ואישורי נסיעות אירופאית אשר תתחיל את הפעילות שלה לקראת תחילת שנת 2023. המטרה היא לבצע בקרה על תיירים אשר מגיעים ממדינות שונות וייכנסו לאחת ממדינות שנגן, לצורך השהייה והנסיעה יצטרך כל תייר להכין מראש אישור מקוון, שיאפשר לו נסיעה בחופשיות בכבישיה של כל מדינה.

התכנון הטכנולוגי המתוחכם יצר מערכת מהירה ופשוטה לתפעול ולכן התיירים שמתכננים להגיע לאזורים של מדינות שנגן יפיקו מראש את האישור וישלמו עלות נמוכה באמצעות כרטיס האשראי שלהם. לאחר הקלדת מלוא הנתונים וביצוע התשלום, התיירים יקבלו מבעוד מועד את אשרות הכניסה באמצעות המיילים שלהם.

החשיבה היא ליצור מערכת אבטחה על התיירים שמגיעים למדינות הללו ונוסעים בכבישיה, גם שמירה על הגבולות וגם הרחבת תחושת הביטחון האישי. זאת לאור העובדה שחלק מהתיירים שירצו להגיע למדינות הללו, עלולים להוות סיכון או איום ביטחוני על הסביבה. כאשר תהיה בקרה, אפשר יהיה לפקח על האנשים החשודים.

 

כמה עולה ויזה לאירופה – ETIAS?

 

אז כמה עולה ויזה לאירופה מבחינת האגרה? עלות האגרה תיקבע על ידי הרשויות באירופה, אך בכל מקרה מדובר בעלות נמוכה שהלקוח יוכל לשלם באמצעות כרטיס האשראי שלו, או באמצעות כרטיס חיוב.

עלות ETIAS תכלול את האגרה הנדרשת על ידי הרשויות באירופה בתוספת חיובי מיסים ארציים אשר עשויים לחול. מועמדים יצטרכו לשלם את העלויות בכרטיס אשראי או בכרטיס חיוב, כדי לסיים את בקשתם ולקבל אשרת מעבר ETIAS או אישורים.

 

תיירים מאילו מדינות יצטרכו לשלם את עמלת ETIAS?

 

עד תחילתה של שנת 2023 הצורך באשרת ה- ETIAS יהיה רוחבי לכל התיירים מכל העולם. מדינות שאזרחיהם זכאים לאישור זה, ישלמו ויקבלו את האישור הנדרש.

יש רשימת מדינות שאזרחיהן זכאים לקבל את הזכאות ל- ETIAS וביניהן מדינות שיש לאזרחיה זכאות לכניסה ללא ויזה לאזור שנגן. כמו ארה"ב, קנדה, אוסטרליה, ניו זילנד, יפן, ברזיל וארגנטינה. צפויות להצטרף לרשימה מדינות נוספות.

 

לאילו מדינות יצטרכו המטיילים לשלם את דמי ה- ETIAS כדי להיכנס?

 

אחרי שעברנו קצת על כמה עולה ויזה לאירופה, מטיילים ממדינות זכאיות יצטרכו להשיג אשרת מעבר ETIAS וזאת כדי להיכנס לכל המדינות באזור שנגן. הם יצטרכו לשלם את דמי ה- ETIAS בכניסתם לאחת מהמדינות באזור.

 

המדינות הבאות נמצאות באזור שנגן

 

 

באיזו תדירות הנוסעים יצטרכו לשלם את דמי ETIAS?

 

מטיילים יצטרכו לשלם עבור עלות אשרת מעבר ETIAS כאשר הם ימלאו את טופס הבקשה. האשרה תהיה תקפה לתקופה של שלוש שנים ותאפשר לאנשים להיכנס לאזור שנגן לתקופות של עד 90 יום (בכל תקופה של 180 יום).

לאחר פקיעת האשרה, יש צורך להגיש בקשה לחידוש שלה, כדי להיכנס מחדש לאחת ממדינות שנגן. היישום קליל ומהיר לביצוע, כך גם היישום המקורי ותשלום ה- ETIAS יהיה ככל הנראה זהה באופן הביצוע.

 

תשלום הוצאת ויזה לאירופה

העלות טרם הוחלטה סופית אך מדובר על אגרה סמלית.

נוסעים מתחת לגיל 18 ומעל גיל 70 יהיו פטורים מתשלום האגרה.

החל משנת 2023, אזרחי ישראל יידרשו להנפיק את אשרת הכניסה ETIAS.

שתפו את המאמר

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest
ETIAS VISA

ETIAS VISA

אתר זה, מטרתו להעביר לישראלים מידע עדכני ומפורט אודות ETIAS, אזור שנגן, וכל דבר הקשור בדרישות המתחדשות לתהליך הכניסה לאירופה. באתר זה עוקבים אחר כלל ההתפתחויות בתחום הויזות, הדרכונים ומגוון סוגי האשרות שהייה באמצעות המדיות השונות. צוות המחקר שלנו מורכב מאנשים עם רקע והבנה פורמלית בתחום המעבר בין מדינות שיודעים לדלות את הפרטים החיוניים להבנת תמונת המצב המשתנה בגבולות אירופה מתוך החומר המתפרסם באתרי החדשות המגוונים. היכולת להרכיב תמונה נהירה וברורה של המצב, ולנסח את הממצאים בכתב באופן פשוט והחד משמעי, נסמכת על מחקר מתמשך ואינטנסיבי.

מאמרים נוספים