האם צריך ויזה לאירופה?

צורך ויזה לאירופה

האם צריך ויזה לאירופה? בשנת 2025 יכנס לתוקף החוק המצריך הוצאת ויזה לאירופה. אם כיום כל אזרח ישראלי רשאי להיכנס לאירופה ללא צורך בויזה, הרי שבנובמבר 2025 צפוי להתחולל שינוי משמעותי בתחום.

ETIAS הינה מערכת מידע והרשאות אירופאית לנסיעות, המבוססת על הרשאה אלקטרונית ומהווה למעשה, מעין ויזה לאירופה, ההכרחית על מנת לעבור בין כל המדינות הנמצאות באזור שנגן. כמובן שהדבר נכון לא רק עבור ישראלים, אלא עבור לא מעט מדינות נוספות, כאשר המטרה היא להגביר את הבקרה על כל מי שנכנס לשטח של מדינות שנגן. 

האם צריך ויזה לאירופה? ומדוע?

אומנם נכון להיום היוזמה עדיין לא נכנסה לתוקף, אך אין שום ספק כי בקרוב כולנו נאלץ להוציא אישורי ETIAS, על מנת להיכנס למדינות אירופה הנמצאות באזור שנגן. המטרה היא כמובן להגביר את רמת הביטחון ולשפר את הבקרה על כל מי שנכנס למדינות שנגן.

המטרה היא להוציא את אישור המעבר לפני הנסיעה למדינת שנגן המתוכננת, על מנת לקבל את הזכאות הנדרשת לצורך הכניסה למדינה. מי שיגיש בקשה לא תקינה או לא יעמוד בתנאי הויזה, לא יוכל להיכנס למדינות שנגן.

מי זקוק לויזה לאירופה?

נכון להיום, ישראלים רשאים לשוטט בצורה חופשית בכל מדינות אירופה, אך כאמור, הדבר עומד להשתנות בעוד כשנתיים בלבד. הדבר נכון כמובן לא רק עבור ישראלים, אלא עבור לא מעט מדינות נוספות, שיאלצו להוציא אישורי ETIAS באמצעות טופס ויזה לאירופה, על מנת להיכנס למדינות שנגן.

מעבר לישראל, הרשימה כוללת את אוסטרליה, אוקראינה, איחוד האמירויות, אורוגוואי, איי בהאמה, אלבניה, אנדורה, ארגנטינה, ארצות הברית, בוסניה, ברזיל, בריטניה, גאורגיה, גואטמלה, הונג קונג, דרום קוריאה, טייוואן, יפן, ניו זילנד, מקסיקו, קנדה, פרו, צ'ילה ועוד. מדובר על 60 מדינות שייאלצו להוציא אישורי מעבר בטרם היציאה לאזור שנגן באירופה.

מעבר בין מדינות באירופה

נכון להיום, כל אזרח ישראלי רשאי לעבור בין מדינות שנגן בצורה חופשית, כאשר ההגבלה היחידה היא הצורך לא לעבור על זמן השהות המקסימלי, הכולל 90 יום במשך 180 הימים האחרונים. אך בעוד כשנתיים העולם ייראה מעט אחרת, מאחר וכל אזרח ישראלי ייאלץ להוציא את אישור המעבר הדרוש, על מנת לעבור בין מדינות שנגן.

המדינות שיצריכו את הוצאת אישורי ETIAS כוללות את אוסטריה, איטליה, איסלנד, אסטוניה, בלגיה, גרמניה, הולנד, דנמרק, הונגריה, יוון, לטביה, לוקסמבורג, ליטא, מלטה, נורווגיה, ליכטנשטיין, סלובקיה, סלובניה, ספרד, פולין, פורטוגל, צ'כיה, צרפת, פינלנד, שוודיה ושוויץ.

נכון להיום ישנן מדינות שלא הצטרפו ליוזמה ולכן לא יהיה צורך להוציא אישור מעבר על מנת להיכנס אליהן, כמו למשל- בריטניה, אירלנד, רומניה, בולגריה וקרואטיה.

איך מוציאים ויזה לאירופה ETIAS?

מהרגע שהיוזמה תיכנס לתוקף, ניתן יהיה להגיש בקשה לויזת ETIAS באמצעות טופס ויזה לאירופה בממשק מקוון. לצורך מילוי הבקשה, יהיה צורך למלא בצורה מדויקת את הפרטים האישיים שלכם, כאשר מילוי חלקי או לקוי, עלול להוביל לדחיית הבקשה. מדובר על פרטים בסיסיים הבאים:

  • שם מלא
  • תאריך לידה
  • מין ואזרחות
  • מספר דרכון
  • כתובת מייל
  • כרטיס אשראי לצורך תשלום האגרה.

מעבר לכך, ייתכן ויהיה צורך במידע נרחב יותר, בהתאם לאופי הנסיעה שלכם. תיתכן כי תאלצו למלא פרטים אודות ההשכלה והתעסוקה שלכם, יעדים ומטרות ביקור, מצב רפואי, שאלות לגבי עבר פלילי וכדומה.

פרטים טכניים אודות ויזה לאירופה ETIAS

מרגע קבלת אישור הזכאות לויזת ETIAS, ניתן ליהנות מכניסה חופשית למדינות שנגן במשך שלוש שנים, או לחילופין, עד מועד פקיעת הדרכון, הראשון מבין השניים. האישור מאפשר לכל אחד לשהות במשך 90 יום רצוף במדינות שנגן כל חצי שנה. ניתן יהיה להאריך את תקופת השהות, באמצעות הוצאת ויזת מותאמת המאפשרת שהייה ארוכה יותר וזאת ניתן לעשות מול שגרירות המדינה הרלוונטית.

אנו בחברת Etias Visa מעוניינים להקל ולפשט את התהליך ככל הניתן. אנו מספקים אתר מקצועי וייעודי לצורך הוצאת ויזה לאירופה עבור אזרחי ישראל, במטרה לחסוך את כל הבירוקרטיה הכרוכה בכך. אנו מאפשרים להגיש דרכינו את הבקשה ובכך להקל ולפשט את התהליך. לקבלת פרטים נוספים, צרו קשר.

חזרה לחלק ספציפי במאמר
שתפו את המאמר
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Picture of ויזה לאירופה ETIAS
ויזה לאירופה ETIAS
אתר זה, מטרתו להעביר לישראלים מידע עדכני ומפורט אודות ETIAS, אזור שנגן, וכל דבר הקשור בדרישות המתחדשות לתהליך הכניסה לאירופה. באתר זה עוקבים אחר כלל ההתפתחויות בתחום הויזות, הדרכונים ומגוון סוגי האשרות שהייה באמצעות המדיות השונות. צוות המחקר שלנו מורכב מאנשים עם רקע והבנה פורמלית בתחום המעבר בין מדינות שיודעים לדלות את הפרטים החיוניים להבנת תמונת המצב המשתנה בגבולות אירופה מתוך החומר המתפרסם באתרי החדשות המגוונים. היכולת להרכיב תמונה נהירה וברורה של המצב, ולנסח את הממצאים בכתב באופן פשוט והחד משמעי, נסמכת על מחקר מתמשך ואינטנסיבי.