דגל שוויץ

ויזה לשוויץ

ויזה לשוויץ - סקירה כללית של המדינה

מחפשים מידע על כניסת ישראלים לשוויץ? המשיכו לקרוא…

האם באמת צריך ויזת תייר לשוויץ? שוויץ נמנית בין ארבעת המדינות האירופאיות שאינן חברות באיחוד האירופי, מדינות אלו הינן: נורווגיה, ליכטנשטיין ואיסלנד. בשנת 2008 הצטרפה שוויץ למדינות שנגן.

הממשלה של שוויץ תומכת ביצירת מערכות מתקדמות שמאפשרות זיהוי והקרנה של אנשים שנכנסים לאיחוד האירופי ולאזור שנגן. כדי לאפשר את המעקב אחר הנכנסים והיוצאים, הוחלט להשתמש במערכת כניסה ויציאה ובמערכת ETIAS.

החל משנת 2024 יהיה על כל אדם שמעוניין להיכנס לשטחה של שוויץ להחזיק באישור מעבר, עבור אישור זה יש לשלם אגרה סמלית, כאשר פטור מתשלום יינתן לילדים מתחת לגיל 18 ולמבוגרים מעל גיל 70. תוקף האישור עומד על 3 שנים.

אנשים שמגיעים ממדינות שפטורות מוויזה ומחזיקים באישור מורשים להיכנס לשטח שנגן ללא הצגת מסמכי נסיעה אחרים. אפשר לשהות באיחוד האירופי למשך תקופה מירבית של 90 ימים בפרק זמן רציף של 180 ימים. אדם שמעוניין לשהות באזור שנגן למשך תקופה ארוכה יותר צריך להציג ואישור מיוחד.

תיירות

מי צריך ויזה לשווייץ? השאלה מי לא? שוויץ הינה מדינה קטנה באירופה, אך נופיה המגוונים והמרהיבים מאפשרים למבקרים ליהנות משלל סוגים של טיולים, כמו למשל: טיולי ספורט אתגרי, חופשות סקי, טיולי משפחות, טיולי טבע וטיולים בעיר. הנוף הקסום של שוויץ מתאפיין בהרים מושלגים, גבעות, אגמים כחולים ועמקים. ההרים של שוויץ מתנשאים לגבהים של מעל 1,000 מטרים.

שוויץ מפורסמת באתרי הסקי שבה, בגבינה, שוקולד ושעונים והמבקרים בה יכולים לראות את השילוב המעניין שנוצר בה – בין הישן והחדש.

העיר ציריך הינה מרכז הכספים העולמי והיא מפוארת ביותר וגדושה בתרבות. בעיר יש קהילה יהודית, גן חיות, מפעל שוקולד – לינדט בו כדאי לבקר וכנסיה מרשימה שאת חלונות הויטראז' שלה צייר האמן המפורסם מארק שאגאל.

בגדה הדרומית של האגם בציריך ניתן למצוא את פארק המים אלפאמרה, פארק מים זה הוא הפארק המקורה הגדול ביותר באירופה וכדאי לבקר בו.

כניסה לשוויץ לישראלים

לוצרן היא עיר מעניינת נוספת בה כדאי לבקר. העיר היפה שהייתה בעברה כפר דייגים, ממוקמת לאורכו של אגם לוצרן. המגיעים לעיר חשים באווירה אירופאית אותנטית של ימי הביניים ויכולים לשוטט בסמטאות וברחובות העתיקים ואף למצוא אתרי בילוי ובתי קפה. במרכזה של העיר ישנם מבנים מרשימים: בית העירייה שנבנה בסגנון הרנסאנס, בתים מהמאה ה-15, מגדלים ושני גשרים מפורסמים. כמו כן, מהוות חומות העיר העתיקה שרידים מהמאה ה-14.

מומלץ לבקר באגם לוצרן וליהנות מאטרקציות של ספורט ימי. בעיר ברן מומלץ לבקר במאורת הדובים ובמפעל השוקולד של חברת נסטלה.

מזג האוויר בשוויץ קר ביותר, בעיקר במערב ובצפון מערב שוויץ. במידה שמבקרים בשוויץ בקיץ, יש להצטייד בבגדים קלים ואם מגיעים לביקור במהלך החורף, יש להצטייד בבגדים חמים, לרבות מעיל גשם.

הכניסה לשוויץ לישראלים מכל הסיבות לעיל היא מאוד פופולארית.

אמצעי תחבורה בשוויץ

יש ויזה לשוויץ או אישור? מצוין! הנה הדרכים המרכזיות להתנייד:

נמל התעופה הבינלאומי – ציריך קלוֹטֶן (Zürich Kloten), הוא שדה התעופה הבינלאומי הגדול והחשוב ביותר בשוויץ וממוקם סמוך לעיר קולטן ומשרת את ציריך עיר הבירה. קוד IATA (ארגון חברות התעופה הבינלאומי) הוא ZRH‏. שדה התעופה ממוקם במרחק של כ-10 ק"מ צפונית למרכז העיר ציריך. ישנו שדה תעופה נוסף הנמצא בג'נבה ושדה תעופה קטן יותר נמצא בבאזל.

התחבורה בשוויץ ידועה בעמידה מדויקת בזמנים, בנוחות וניקיון. ניתן להתנייד בשוויץ באמצעות כלי שיט, אוטובוסים ורכבות ואף לשכור רכב פרטי מחברות שונות.

אמצעי תחבורה בשוויץ

שגרירות ישראל בשוויץ

כתובת: EMBASSY ALPENSTRASSE 32 3006 BERN

טלפון: 00-41-31-3563501 00-41-31-3563500

*מומלץ להתעדכן בשעות פעילות של השגרירות באתר הרשמי.

על שוויץ

עיר הבירה: ברן
שפות: גרמנית, צרפתית ואיטלקית
שטח: 41,285 קמ"ר
אוכלוסייה: 7,581,000 נפש
אזור זמן: UTC / GMT+1
מטבע: פרנק
קוד חיוג בינלאומי: 41+
שקע חשמלי: J שוויצרי 3 פינים

התראה על ה-ETIAS

אני רוצה לקבל התראה כשטופס אשרת הכניסה לשוויץ – ETIAS יהיה זמין.