דגל גרמניה

ויזה לגרמניה

ויזה לגרמניה - סקירה כללית של המדינה

מחפשים מידע על כניסה לגרמניה לישראלים? המשיכו לקרוא…

אז האם צריך באמת ויזה לגרמניה? גרמניה היא בין המדינות המייסדות של האיחוד האירופאי ואזור שנגן. לאורך השנים גרמניה סבלה רבות מפיגועי טרור ולכן במטרה לשפר את רמת הביטחון החליטה הממשלה למצוא פתרון יעיל יותר לניהול הנכנסים והיוצאים למדינה, זאת בשיתוף פעולה עם מדינות האיחוד האירופאי ומדינות באזור שנגן.

החלטת האיחוד על יישום מדיניות קפדנית הובילה לחקיקה והקמתו של מנגנון בקרה ה- ETIAS.

האם צריך ויזה לגרמניה?

החל משנת 2025, כל מטייל שאינו אזרח ממדינות האיחוד המעוניין לבקר בגרמניה, נדרש להגיש בקשה מקוונת עבור אישור נסיעה לגרמניה.

בגין הנפקת האישור יש לשם אגרה סמלית כאשר נוסעים מתחת לגיל 18 ומעל גיל 70 יהיו פטורים מתשלום האגרה אך עדיין יידרשו להנפיק אישור נסיעה מקוון. לאחר שמתקבל אישור נסיעה, הוא יהיה בתוקף למשך 3 שנים.

נוסעים ממדינות שפטורות מוויזה ומחזיקים באישור, יכולים לבקר בארצות אחרות שנמצאות באזור שנגן ללא צורך בהצגת מסמכי נסיעות אחרים.

לצד תוקפה של ההרשאה, יכולים המחזיקים בה להימצא בשטח האיחוד האירופאי למשך 90 ימים לכל היותר ובפרק זמן של עד 180 ימים ברצף. במידה וישנה כוונה לשהות באזור שנגן למשך תקופה ארוכה יותר, יצטרך המבקר להחזיק ויזה המאפשרת שהות של מעל 90 יום, את הויזה יש להנפיק מול השגרירות הרלוונטית.

תיירות בגרמניה

ענינו על השאלה "האם צריך ויזה לגרמניה", עכשיו – מה יש לעשות בגרמניה?

גרמניה נחשבת למדינה מגוונת ואין פלא כי חובבי היסטוריה רבים נמשכים מאוד לגרמניה, בה הם יכולים ללמוד רבות על העבר. ברלין, בירתה של גרמניה, שוכנת באזור המזרח. ברלין היא עיר מודרנית, עם חיי לילה ותרבות עשירה ומגוונת. האזור המודרני בברלין הוא Kurfürstendamm, שדרת קניות מרכזית בעיר. 

בעיר ניתן לראות ציוני דרך היסטוריים רבים, ביניהם: בניין הרייכסטאג, חומת ברלין, כיכר פוטסדאם שהינה כיכר מרכזית בברלין וצומת תנועה ראשי בעיר.

נוף אחרי כניסה לגרמניה לישראלים

גרמניה הינה יעד נפלא לקניות עם היצע ענק של חניות, שווקים ומרכזי קניות. החל מברלין, מינכן, בפרנקפורט וכמעט בכל הערים הגדולות של המדינה הנחשבות יעדים מרכזיים לטיול בגרמניה. 

מינכן, היא עיר תיירותית ביותר. וידועה בפסטיבל הבירה השנתי – אוקטוברפסט. אל הפסטיבל מגיעים אלפי חובבי בירה מרחבי העולם. מינכן נחשבת גם בירת האופנה ובה החלה את דרכה יצרנית הרכב BMW, מעבר לכך, ניתן למצוא בה אטרקציות רבות.

נוסף על האתרים שהוזכרו, ניתן למצוא בגרמניה גם טירות ואתרי סקי איכותיים שנמצאים בהרי האלפים.

האקלים בגרמניה נחשב למתון ביחס למדינות אחרות ברחבי אירופה, אך יכולים להיות קיצים חמים מאוד או חורפים מאוד קרים. בהרים, קר מאוד ועשויות להיות סופות שלגים במהלך החורף. 

באזור החוף בצפון, החורפים נחשבים לקלים והקיץ חמים. כך או אחרת, בחורף יש להצטייד בביגוד חם ובקיץ יש להצטייד בבגדים קלים ובמעיל גשם.

הכניסה לגרמניה לישראלים מכל הסיבות לעיל היא מאוד פופולארית.

אמצעי תחבורה בגרמניה

יש ויזת תייר לגרמניה או אישור? מצוין! הנה הדרכים המרכזיות להתנייד:

בגרמניה יש שדות תעופה בינלאומיים בכל אחת מהערים הגדולות. בעיר הבירה ברלין עצמה יש מספר שדות תעופה המוכר ביניהם טגל (Tegel). קוד IATA (ארגון חברות התעופה הבינלאומי) הוא TXL. שדה התעופה ממוקם במרחק של כ-8 ק"מ בשכונת טגל צפונית מערבית למרכז ברלין.

גרמניה מציעה מגוון רב של אפשרויות תחבורה ציבורית, החל ממטרו U-Bahn Berlin, קווי אוטובוסים, מוניות והשכרת רכבים.

אמצעי תחבורה בגרמניה - גשר

שגרירות ישראל בגרמניה

כתובת: EMBASSY AUGUSTE VICTORIA STR. 74-75 14193 BERLIN

טלפון: 00-49-30-89045500

  • מומלץ להתעדכן בשעות פעילות של השגרירות באתר הרשמי.
  • גולשים שביקרו בעמוד זה התעניינו גם בויזה להולנד.

על גרמניה

עיר הבירה: ברלין
שפות: גרמנית
שטח:  357,386 קמ"ר
אוכלוסייה: 83.02 מיליון נפש
אזור זמן: 1UTC+
מטבע: אירו
קוד חיוג בינלאומי: 49+
שקע חשמלי: 230 וולט

התראה על ה-ETIAS

אני רוצה לקבל התראה כשטופס אשרת הכניסה לגרמניה – ETIAS יהיה זמין.