דגל נורווגיה

ויזה לנורווגיה

ויזה לנורווגיה - סקירה כללית של המדינה

נורווגיה הינה אחת מארבע מדינות שנגן (יחד עם שוויץ, ליכטנשטיין ואיסלנד) שאינן חברות באיחוד האירופי. נורווגיה הצטרפה אל מדינות שנגן בשנת 2001.

הממשלה של נורווגיה תומכת בביצוע מעקב אחר אנשים שנכנסים לאזור שנגן ולמדינות האיחוד האירופי, מעקב זה עתיד להתבצע באמצעות מערכת כניסה ויציאה ו-ETIAS (אישור שניתן לנסיעות שנמשכות תקופות קצרות), כלי החקיקה הללו עתידים לשנות את דרכי הנסיעה באירופה. 

משנת 2024 יידרש כל מטייל שמעוניין להיכנס לשטחה של נורווגיה להגיש בקשה מקוונת על מנת לקבל אישור נסיעה לנורווגיה, זאת תמורת אגרה סמלית. התוקף של ויזה לנורווגיה עומד על 3 שנים. מבוגרים מעל גיל 70 וילדים מתחת לגיל 18 פטורים מתשלום אגרה.

אישור הנסיעה מאפשר לנוסעים שמגיעים ממדינות שפטורות מוויזה להיכנס למדינות אחרות באזור שנגן בלי להציג מסמכי נסיעות אחרים.

האישור מאפשר הימצאות במדינות האיחוד במשך 90 ימים במסגרת תקופה של 180 ימים (ברציפות). מטייל שמעוניין להישאר בשטח שנגן למשך זמן רב יותר נדרש להחזיק באשרה מיוחדת.

תיירות

מי צריך ויזה לנורווגיה? השאלה מי לא? ממלכת נורווגיה הינה מדינה נורדית ששוכנת בסקנדינביה. למדינה יש קו חוף נרחב לאורכו של האוקיינוס האטלנטי, קו החוף כולל את הפיורדים המפורסמים. המדינה גובלת במדינות: פינלנד, רוסיה ושוודיה.

נורווגיה היפה שופעת אגמים, הרים, קרחונים, פיורדים ואטרקציות. נורווגיה מציעה למבקרים היסטוריה מרתקת, אמנות, תרבות וטבע וניתן למצוא בה גם מבנים מעניינים, ביניהם: בתי עץ צבעוניים וכנסיות. כמו כן, נהנים המבקרים בנורווגיה מטיולים באיים קטנים ומטיולים בשטחים הירוקים, דיג בקרח וסקי.

כניסה לישראלים לנורבגיה

אם הוצאתם ויזת תייר לנורווגיה, יש להניח שלא תוותרו על ביקור בעיר הבירה אוסלו, שם ניתן למצוא יותר מ-50 מוזיאונים וגלריות מגוונות, בין המוזיאונים הבולטים יש לציין את מוזיאון מונק, מוזיאון זה מוקדש לצייר הנורווגי וניתן למצוא בו אלפי ציורים ורישומים. כמו כן, ניתן לבקר בגלריה הלאומית ולהתרשם מהעבודות של מונק – ביניהן הציור המפורסם "הצעקה". מוזיאון נוסף בו כדאי לבקר הוא: מוזיאון ויגלנד, בסמוך לו ישנו פארק בו ניתן לראות מאתיים פסלי ברונזה ובנוסף להם, גרניט של דמויות, אותן הקים גוסטב ויגלנד. מומלץ לבקר גם במוזיאון לספינות ויקינגיות ובמוזיאון הפולקלור הנורווגי.

בברגן, העיר השניה בגודלה במדינה, עיר שמוקפת בים והרים, ניתן למצוא בתי עץ צבעוניים ונמל. מברגן ניתן לצאת למגוון טיולים. כמו כן, כדאי לבקר בשוק הדייגים, לעלות ברכבל אל פסגת הר פלויין, לבקר באקווריום של ברגן ולבלות בקונצרטים והצגות.

החודשים החמים בנורווגיה הינם יולי ואוגוסט, בעוד בחודשים ינואר ופברואר קר מאוד. הגשמים יורדים בנורווגיה בתחילת החורף ובסתיו.

אמצעי תחבורה בנורווגיה

נמל התעופה הבינלאומי – אוסלו גרדרמואן (Oslo Gardermoen), הוא שדה התעופה הבינלאומי בנורווגיה. קוד IATA (ארגון חברות התעופה הבינלאומי) הוא OSL ‏. שדה התעופה ממוקם במרחק של כ-50 ק"מ ממרכז העיר אוסלו. נמל תעופה זה נחשב השני בגודלו במדינות סקנדינביה.

ויזה לנורווגיה תאפשר כניסה ויציאה דרך שדה התעופה. באשר לאמצעי התחבורה המרכזיים בתוך המדינה:

אמצעי התחבורה בנורווגיה הינם: רכבות, אוטובוסים ושיט. כמו כן, ניתן לשכור רכב מחברות להשכרת רכבים.

אמצעי תחבורה בנורבגיה

שגרירות ישראל בנורווגיה

כתובת: EMBASSY PARKVEIEN 35 0244 OSLO

טלפון: 00 95 01 21 (47+)

*מומלץ להתעדכן בשעות פעילות של השגרירות באתר הרשמי.

על נורווגיה

עיר הבירה: אוסלו
שפות: נורווגית
שטח: 385,203 קמ"ר
אוכלוסייה: 5.433 מיליון
אזור זמן: UTC/GMT +1
מטבע: כתר
קוד חיוג בינלאומי: ‎47+
שקע חשמלי: תקע C,
תקע שוקו F Schuko
אירופי עם 2 פינים

התראה על ה-ETIAS

אני רוצה לקבל התראה כשטופס אשרת הכניסה לנורווגיה – ETIAS יהיה זמין.