דגל לוקסמבורג

ויזה ללוקסמבורג

ויזה ללוקסמבורג - סקירה כללית של המדינה

לוקסמבורג היא המדינה שייסדה את האיחוד האירופי בשנת 1958 וגם את אזור שנגן בשנת 1995.

ממשלת לוקסמבורג יזמה את הקמת מערך הטכנולוגי המודרני אשר מסוגל לקרוא ולזהות את התיירים אשר נכנסים לאזור שנגן ולכלל המדינות החברות באיחוד האירופי.

מטרתה של מערכת כניסה ויציאה ו – ETIAS (מערכת מידע ואישור נסיעות אירופית) היא ליצור דפוסי התנהלות חדשים בכל מה שקשור להרגלי הנסיעה של תיירים אשר מגיעים למדינות השונות באירופה וזאת כדי ליצור שילטה ובקרה על נושא חשוב זה למען ביטחונם של התושבים. מערכת ETIAS נועדה לטפל בתיירים אשר מגיעים לאירופה לפרקי זמן קצרים.

על פי מהלך זה שייכנס לתוקף החל משנת 2024 , כל תייר המעוניין לבקר בלוקסמבורג ובכל אחת ממדינות אירופה החברות באיחוד יידרש להגיש טרם הגעה בקשת כניסה. את הבקשה לויזה ללוקסמבורג יש להגיש באמצעות המערך המקוון ולאחר תשלום אגרה. אם תאושר הבקשה, תוקפה של אשרה זו יהיה למשך שלוש שנים. על כל אדם שגילו הוא למעלה מגיל 18 להגיש בקשה מסוג זה.

משך השהייה המקסימלי של כל תייר במדינות באיחוד האירופי הוא 90 יום בזמן שהות ברצף של 180 יום. מטייל אשר מעוניין לטייל לאורך תקופה ארוכה יותר זקוק להפקה של אשרה ייחודית.

תיירות

לוקסמבורג היא מדינה בעלת שטח גיאוגרפי קטן מאד והיא גובלת עם צרפת בחלקה הדרומי ועם גרמניה בחלקה המזרחי.

עיר הבירה היא לוקסמבורג והיא מוקמת על צוקים תלולים ולכן הייתה לאורך כל השנים נקודה אסטרטגית בעלת חשיבות יוצאת דופן. המבנים האיתנים מימי הביניים השתמרו לאורך שנים רבות ולכן תיירים מגיעים לעיר המבוצרת כדי להתרשם מיופייה הרב.

תיירים אשר מקבלים ויזת תייר ללוקסמבורג מגיעים לבקר בערים האטרקטיביות כמו בורשייד וויאנדן, וגם בעיירת הספא מונדורף-לה-ביין. אוהבי היין מרבים לבקר בכרמים וביקבים המפורסמים של עמק המוזל. תיירים שקיבלו ויזה לכניסה ללוקסמבורג נהנים גם מהרובד התרבותי שכולל מוזיאונים ואנדרטאות מימי מלחמת העולם השנייה הממוקמות ברחבי המדינה.

כניסה ללוקסמבורג לישראלים

לעומת המדינות הקרובות אליה כמו בלגיה והולנד ששטחן הוא מישורי, כאן הנוף העיקרי הוא של נהר, יערות וגבעות מתגלגלות וזאת לאור הקרבה לים.

מחזיקי ויזה ללוקסמבורג צריכים לדעת כי האקלים במדינה כולל ימי קיץ קרים וגם חורפים נורמטיביים והגשם יורד ברוב ימות השנה לכן צריך תמיד להצטייד במעיל גשם ומטריה. העונה הנעימה ביותר לביקור במדינה זו היא בין החודשים אפריל ועד ספטמבר.

אז אם תהיתם מי צריך ויזה ללוקסמבורג, אנחנו בטוחים שאחרי הקריאה כאן שיניתם את דעתכם.

אמצעי תחבורה בלוקסמבורג

נמל התעופה הבינלאומי לוקסמבורג-פינדל (Fluchhafe Lëtzebuerg), הוא שדה התעופה הבינלאומי הגדול ביותר בלוקסמבורג, היחידי עם מסלול סלול ומשרת יעדים בינלאומיים בלבד.  קוד IATA (ארגון חברות התעופה הבינלאומי) הוא LUX‏. שדה התעופה ממוקם במרחק של כ-4 ק"מ צפונית מזרחית ללוקסמבורג.

ויזה ללוקסמבורג תאפשר לכם מעבר בשדה התעופה. כדי להתנייד במדינה רצוי שתכירו את אמצעי התחבורה גם בתוך המדינה.

התחבורה הציבורית בלוקסמבורג היא בחינם וכל זאת במטרה להפחית את זיהום האוויר. ניתן לנוע באמצעות רכבות ואוטובוסים כמו גם שירותי מוניות.

תמונה של לוקסמבורג מהאוויר

שגרירות ישראל בלוקסמבורג

בלוקסמבורג אין שגרירות ישראלית ומי שזקוק לשירותים נעזר בשגרירות ישראל בבלגיה הממוקמת בבריסל.

כתובת: EMBASSY AVENUE DE L'OBSERVATOIRE 40 1180 UCCLE BRUSSELS

טלפון: 00-32-2-3735500

פקס: 00-32-2-3735617

* מומלץ להתעדכן בשעות פעילות של השגרירות באתר הרשמי.

על לוקסמבורג

עיר הבירה: לוקסמבורג
שפות: לוקסמבורגית;
צָרְפָתִית;
גֶרמָנִיָת
שטח: 2,586 KM2
אוכלוסייה: 497,538 נפש
אזור זמן: UTC/GMT +1 שעה
מטבע: אירו
קוד חיוג בינלאומי: 352+
שקע חשמלי: סוג C אירופי עם שני פינים C תקע
תקע שוקו F Schuko  אירופי עם 2 פינים

התראה על ה-ETIAS

אני רוצה לקבל התראה כשטופס אשרת הכניסה ללוקסמבורג – ETIAS יהיה זמין.