דגל פורטוגל

ויזה לפורטוגל

ויזה לפורטוגל - סקירה כללית של המדינה

מחפשים מידע על כניסת ישראלים לפורטוגל?

ויזה לפורטוגל לישראלים – כל הפרטים לפניכם, המשיכו לקרוא!

פורטוגל הצטרפה לאיחוד האירופי בשנת 1986 ולאזור שנגן בשנת 1995 (על אזור שנגן).

הממשלה של פורטוגל תומכת בפיתוח של מערכות מתקדמות שמאפשרות זיהוי אנשים שנכנסים למדינות האיחוד האירופאי ולאזור שנגן וכל זאת במטרה לשפר את הבקרה על הנכנסים והיוצאים.

החל משנת 2024 יהיה על כל אדם שמעוניין לבקר בפורטוגל להחזיק בויזה לפורטוגל – אישור מעבר, עבורו יש לשלם אגרה סמלית. פטור מתשלום יינתן לילדים מתחת לגיל 18 ולמבוגרים מעל גיל 70. האישור שניתן יהיה בתוקף למשך 3 שנים.

נוסעים ממדינות שפטורות מוויזה ובעלי אישור, רשאים להיכנס לשטח שנגן בלי להציג מסמכי נסיעה אחרים. האישור מקנה אפשרות שהייה באיחוד האירופי למשך תקופה מירבית של 90 ימים בפרק זמן רציף של 180 ימים.

תיירות

פורטוגל קיימת מזה 900 שנים, ולמרות שהיא קטנה באופן יחסי למדינות אחרות, היה לה תפקיד משמעותי בעבר בשל היותה מעצמה ימית חזקה. ויזת תייר לפורטוגל תאפשר להכיר מקרוב את ההיסטוריה של המדינה, וכמובן גם את חוויית התיירות הייחודית שיש למדינה המודרנית להציע. אז אם תהיתם מי צריך ויזה לפורטוגל אולי תשנו את השאלה למי לא?! מדובר באחד המקומות היפים בעולם כיום.

פורטוגל ממוקמת על נתיבי מסחר רבים ולא חלו שינויים בגבולותיה לאורך ההיסטוריה. בפורטוגל ניתן למצוא כפרים קטנים, ערים עתיקות בהן ניתן לראות נגיעות של מודרניזציה, חופי מרהיבים בהם היא מפורסמת, הרים ירוקים וכמובן שלא ניתן להתעלם מאוכל והכדורגל.

כניסה לפורטוגל לישראלים

בין האתרים בהם כדאי לבקר בפורטוגל יש לציין את הארמון הלאומי פנה שנמצא בסינטרה. הכפר סינטרה הינו כפר מרהיב ביופיו וניתן למצוא בו מסעדות עם אוכל מקומי ומזכרות. אל הארמון רצוי להגיע בשעת השקיעה, בה המראה הופך לרומנטי במיוחד. הטיפוס אורך שעה, אך הוא שווה את המאמץ.

מקום נוסף בו כדאי לבקר הוא המרכז המסחרי שנמצא בדלתה של נהר דורו, שם מצליחה מאוד תעשיית היין. טיול רגלי בעיר מגלה שילוב נפלא בין בנייה מודרנית ובין המבנים ההיסטוריים והעתיקים. בדרך ניתן לראות חנויות אופנה, מוזיאונים, קתדרלות ואף מסעדות טובות.

פורטוגל מציעה גם חיי לילה, ובליסבון, שהיא מרכז חיי הלילה ניתן גם לצאת לשופינג. בערבים הופכת האווירה למלאת חיים, כאשר צורת הבילוי הפופולארית הינה האזנה למוסיקה פורטוגזית וניתן לבלות בברים ובמועדונים.

האקלים בפורטוגל הינו ים תיכוני. בחורפים יורדים גשמים והקיץ נעים – השמש שוקעת מאוחר וישנה בריזה נעימה מהים. עבור המבקרים בפורטוגל בקיץ, מומלץ ללבוש בגדים קלים. עבור מטיילים שמגיעים אל פורטוגל במהלך החורף מומלץ להצטייד במעיל בינוני. רצוי להצטייד גם בסוודר ובמעיל גשם.

הכניסה לפורטוגל לישראלים מכל הסיבות לעיל היא מאוד פופולארית.

אמצעי תחבורה בפורטוגל

נמל התעופה הבינלאומי – הומברטו דלגאדו (Humberto Delgado), הוא שדה התעופה הבינלאומי בעיר הבירה ליסבון. קוד IATA (ארגון חברות התעופה הבינלאומי) הוא LIS. שדה התעופה ממוקם במרחק של כ-7 ק"מ צפונית מזרחית לעיר הבירה. ישנים עוד שני שדות תעופה בינלאומיים שדה תעופה פורטו ושדה תעופה פארו.

ויזה לפורטוגל לישראלים תאפשר כניסה ויציאה מהמדינה, אך כמובן שמומלץ להכיר את אמצעי התחבורה המרכזיים בתוך המדינה:

ניתן להתנייד בפורטוגל באמצעות מטרו, למעשה אמצעי תחבורה זה הינו הנוח ביותר כאשר מדובר על בביקור בליסבון. אמצעי תחבורה פופולארי נוסף הוא הרכבת. כמו כן, ניתן להתנייד באמצעות הטראם (חשמלית), אמצעי תחבורה זה מאפשר מעבר ברחובות תלולים וצרים. אמצעי תחבורה נוסף הוא פוניקולר (אמצעי תחבורה שנמשך על ידי כבל). מעבר לכך, ניתן לשכור רכב מחברות שונות.

אמצעי תחבורה בפורטוגל

שגרירות ישראל בפורטוגל

כתובת: EMBASSY RUA ANTONIO ENES NO.16 LISBON

טלפון: 00-351-21-0455500

*מומלץ להתעדכן בשעות פעילות של השגרירות באתר הרשמי.

על פורטוגל

עיר הבירה: ליסבון
שפות: פורטוגזית, מירנדה
שטח: 92,212 קמ"ר
אוכלוסייה: 10,676,000 נפש
אזור זמן:  0 UTC/GMT
מטבע: אירו
קוד חיוג בינלאומי: 351
שקע חשמלי: C
תקע שוקו דו פינים שני אירופאי

התראה על ה-ETIAS

אני רוצה לקבל התראה כשטופס אשרת הכניסה לפורטוגל – ETIAS יהיה זמין.