דגל שוודיה

ויזה לשוודיה

ויזה לשוודיה - סקירה כללית של המדינה

האם צריך ויזה לשוודיה? מיד נדון בנושא. שוודיה הצטרפה לאיחוד האירופי בשנת 1995. בשנת 1996 היא הצטרפה גם לאזור שנגן. הממשלה בשוודיה מעוניינת ביצירת מערכות מתקדמות ייעודיות לזיהוי ומעקב אחר הנכנסים למדינות האיחוד האירופי ואזור שנגן והיוצאים ממדינות האיחוד האירופי ואזור שנגן, על כן, היא תומכת בשימוש במערכת כניסה ויציאה ומערכת ETIAS, שתי המערכות דומות זו לזו, כאשר האחרונה מתמקדת יותר בנסיעות קצרות.

אז האם צריך ויזה לשוודיה?

משנת 2024 יידרשו כל הנוסעים שגילם 18 ומעלה להגיש בקשה מקוונת על מנת לקבל אישור נסיעה לשוודיה. הבקשה כרוכה בעלות אגרה סמלית, כאשר בני 18 ומטה ובני 70 ומעלה אינם נדרשים לשלם את האגרה. תוקף האישור הינו 3 שנים.

מטיילים המחזיקים באישור ומגיעים ממדינות הפטורות מהצורך של ויזת שנגן הכוללת ויזה לשבדיה, רשאים לטייל במדינות נוספות באזור שנגן ללא הצגת מסמכי נסיעות אחרים. יש לציין כי המחזיקים באישור רשאים להישאר באיחוד האירופי למשך 90 ימים לכל היותר, בתקופה רצופה בת 180 יום. במידה שהמטיילים מתכננים להישאר באזור שנגן למשך זמן ממושך יותר, עליהם להחזיק באישור.

תיירות

בין אם אתם צריכים ויזה לשבדיה או רק אישור זמני, הנה כמה דברים מעניינים בתחום התיירות: שוודיה היא המדינה הגדולה ביותר מבין המדינות הנורדיות אשר נמצאות בחצי הכדור הצפוני והיא מרהיבה ביופייה. המדינה, אשר מתאפיינת בנופים קסומים ומגוונים גדושה באגמים ואיים, יערות, קרחונים, טירות ומציעה למטיילים מגוון נרחב של אטרקציות. במידה שמעוניינים ליהנות מטיול המשלב בין תרבות והיסטוריה, רוצים להאזין למופעי מוזיקה, לטייל במקום המשלב בין חדש ובין ישן, לטייל לצד תעלות מים, להלך בפארקים ובגנים בוטניים, לצפות בארמונות ולשבת בפאבים לעת ערב – שטוקהולם, בירת שוודיה היא המקום המתאים.

כניסה לשוודיה לישראלים

בעיר העתיקה ניתן לראות את בניין הפרלמנט השוודי. אפשר להצטרף לסיור הנערך בבניין וללמוד על שיטת הממשל במדינה. בנוסף, אפשר ללמוד על חפצי אומנות שנמצאים במבנה ויוצרו על ידי אומנים מפורסמים.

כמו כן, מומלץ לבקר בארמון המלכותי אשר נקרא: Kungliga Slottet, הארמון נחשב לאחד הארמונות הגדולים והיפים ביותר ברחבי אירופה. הארמון הוקם על חורבותיו של הארמון הקודם, אשר נשרף בשנת 1697.

מקום נוסף אליו כדאי מאוד להגיע הוא הפארק הלאומי אביסקו, פארק זה נמצא בלפלנד. בפארק ניתן לראות את הזוהר הצפוני. כדי להגדיל את הסיכוי לצפות בזוהר הצפוני, רצוי להגיע בין החודשים ספטמבר עד אפריל, בתקופה זו קר מאוד והלילות בהירים, כך שהראות טובה מאוד. כמובן ששוודיה מציעה מגוון אטרקציות נפלאות נוספות.

מזג האוויר בשוודיה קר מאוד – במהלך עונת החורף הטמפרטורה נמוכה מ-0 מעלות. רצוי להגיע לשוודיה במהלך חודשי האביב והקיץ ובנוסף, מחודש מאי עד אוגוסט, בתקופות אלו מזג האוויר נעים.

כמובן שיש עוד המון מקומות תיירותיים שלא כדאי לפספס – בהחלט סיבה מצוינת להוציא ויזה לשוודיה!

אמצעי תחבורה בשוודיה

יש ויזה לשוודיה או אישור? מהמם! הנה הדרכים המרכזיות להתנייד:

שדה התעופה הבינלאומי בשוודיה נקרא: בסטוקהולם אָרלַנְדַה, בשפה השוודית נקרא שדה התעופה: Stockholm Arlanda flygplats. קוד IATA הינו ARN.

ניתן לנוע בשטוקהולם באמצעות אוטובוסים, מעבורות, טראם, רכבת תחתית ורכבות. כמו כן, ניתן לשכור רכב.

אמצעי תחבורה בשבדיה

שגרירות ישראל בשוודיה

כתובת: EMBASSY STRANDVAGEN 58 11523 STOCKHOLM SWEDEN

טלפון: 52806500- 46- 00

*מומלץ להתעדכן בשעות פעילות של השגרירות באתר הרשמי.

על שוודיה

עיר הבירה: שטוקהולם
שפות: שוודית
שטח: 450,295 קמ"ר
אוכלוסייה: 10.23 מיליון (2019)
אזור זמן: GTM+1
מטבע: קרונה שוודית
קוד חיוג בינלאומי: 46+
שקע חשמלי: תקע C, אירופי עם 2 F Schuko פינים

התראה על ה-ETIAS

אני רוצה לקבל התראה כשטופס אשרת הכניסה לשוודיה – ETIAS יהיה זמין.