ויזה לרומניה

בתחילת שנת 2024 ויזת ETIAS תיכנס לתוקפה, פירוש הדבר הוא שכניסה לרומניה לישראלים תתאפשר אך ורק לאחר הליך הוצאת ויזה לרומניה. חושבים על חופשה ברומניה בשנה הבאה? היכנסו ומלאו את הטופס.

דגל רומניה במפת רומניה

תהליך הוצאת ויזה לרומניה

שלב 1
מילוי טופס
ה-ETIAS
שלב 2
שליחה
ותשלום האגרה
שלב 3
קבלת התשובה
למייל
שלב 4
כניסה
לרומניה

כניסה לרומניה לישראלים

אם גם אתם חיפשתם ברחבי גוגל תשובה לשאלה: האם צריך ויזה לרומניה לישראלים? הגעתם למקום הנכון – הכנו במיוחד עבורכם את המדריך הבא. מדריך מקיף אודות תנאי אישור כניסה לרומניה.

ויזה לרומניה לישראלים הנקראת גם "אשרת ETIAS" צפויה להיכנס לתוקפה בשנת 2024. המשמעות בפועל היא שתיירים ישראלים אשר מתכננים טיול ברומניה או ביקור למטרות עסקיות יידרשו למלא טופס כניסה לרומניה ולעמוד בדרישות הכניסה שנקבעו על ידי הרשויות.

חשוב לדעת, כניסה לרומניה עם דרכון ישראלי מהווה אחד מן התנאים העיקריים לקבלת ויזה לרומניה לישראלים. כמו כן, תוקף הדרכון צריך להיות מינימום שלושה חודשים מעבר לתקופת השהייה הצפויה.

בנוסף, קחו בחשבון שבמסגרת הנפקת ויזה לרומניה, ייתכן שתידרשו מהרשויות להציג אסמכתאות והוכחות כגון: כרטיס טיסה, ביטוח נסיעות, כתובת המלון, הזמנה לאירוע עסקי וכדומה.

למרות שהליך הוצאת ויזה נשמע מסובך ומורכב, למעשה מדובר בהליך פשוט שנועד לנהל ביעילות את הכניסה למדינה ולמנוע הגירה בלתי חוקית למדינה, הסתננות וגניבת זהות.

בכל מקרה, לפני הטיסה חשוב להתעדכן בתנאים ובהנחיות העדכניות של הרשויות ברומניה, זאת בכדי שתוכלו לקבל אשרת כניסה בקלות ובמהירות.

אישור כניסה לרומניה מאפשר למבקרים לטייל במדינות האיחוד האירופי ואזור שנגן ללא קשיים או עיכובים במעברי הגבולות בין המדינות. סירוב למתן האשרה עלול להתקבל במקרים בהם היו שגיאות בעת מילוי טופס הבקשה לאשרה.

עדיין נשמע לכם ממש מסובך? מלאו באתר הבית שלנו את טופס הבקשה, שלמו את האגרה ואנחנו נסייע לכם בקבלת הוויזה. נציגינו עומדים לשירותכם בכל עת והם ישמחו להעניק לכם שירות בנושא.

רומניה, האיחוד האירופי ואזור שנגן

רומניה היא מדינה השוכנת במזרח אירופה, שהפכה לחברה באיחוד האירופי (EU) ב-1 בינואר 2007. אולם, חשוב לציין שרומניה טרם התקבלה כמדינה החברה באמנת אזור שנגן.

אזור שנגן הוא אזור הכולל 29 מדינות אירופיות שביטלו את בקרת הגבולות הפנימיים, מה שמאפשר תנועה חופשית של אנשים בתוך האזור. המשמעות היא שאנשים יכולים לנסוע בין מדינות שנגן ללא צורך בבדיקת דרכונים בגבולות.

בעוד שרומניה פועלת להצטרפותה לאזור שנגן מאז שהצטרפה לאיחוד האירופי ב-2007, היא עדיין לא מילאה את כל הדרישות לחברות. ההחלטה לאפשר למדינה חדשה להיכנס לאזור שנגן דורשת אישור פה אחד של כל המדינות החברות באמנת שנגן.

העיכוב בהצטרפותה של רומניה לשנגן מושפע מגורמים שונים כמו חששות משחיתות, שלטון החוק ויעילות ביקורת הגבולות שלה. חלק ממדינות האיחוד האירופי הביעו הסתייגות מנכונותה של רומניה להצטרף לאזור שנגן.

רומניה עשתה מאמצים להתמודד עם חששות אלה ויישמה רפורמות כדי לחזק את מוסדותיה ולשפר את ניהול הגבולות. היא גם קיבלה הערכות חיוביות מהנציבות האירופית, שהמליצה על כניסתה של רומניה לאזור שנגן.

אך ההחלטה הסופית בדבר הצטרפותה של רומניה לשנגן היא של המדינות החברות – וגם בסוף שנת 2022 נדחתה בקשת הצטרפותה על ידי אוסטריה והולנד.

חשוב לציין שאמנת שנגן ואמנת האיחוד האירופי (אמנת ליסבון) הן שתי אמנות נפרדות. לא כל המדינות אשר חברות באיחוד האירופי הן חלק מאמנת שנגן, ולא כל מדינות שנגן חברות באיחוד האירופי. כך גם רומניה כאמור, חברה באיחוד האירופי אך אינה משתייכת לאמנת שנגן.

שאלות נפוצות בנוגע ל-ETIAS לרומניה

החל משנת 2024 כל ישראלי אשר אינו מחזיק בדרכון אירופאי יצטרך לדאוג לויזה לרומניה טרם הכניסה לרומניה. זוהי פעולה פשוטה מאד הכרוכה במילוי טופס, תשלום אגרה סמלית והמתנה לאישור, כאשר ברוב המוחלט של המקרים הבקשה תאושר במהרה.

כניסת ישראלים לרומניה תתאפשר לכל ישראלי בכל גיל ללא עבר פלילי יכול להגיש בקשה לאשרת כניסה לרומניה. על מנת להגיש את הבקשה יש צורך בדרכון ישראלי בתוקף לפחות שלושה חודשים מעבר למועד השהייה המתוכן, כרטיס אשראי או דיירקט לתשלום האגרה וכתובת דוא"ל דרכה תוכלו לקבל עידכונים ואת אישור הבקשה.

הכניסה לרומניה מישראל לא צריכה להיות מסובכת. כל זמן שאין לכם עבר פלילי או שאינכם קשורים באופן מסויים לעיסוק בטרור סביר להניח שבקשתכם תאושר במהרה וללא קושי. מטרת הויזה היא לסנן איומים אפשריים ולמנוע הגירה בלתי חוקית אך לאפשר מעבר קל ובטוח למטיילים ומבקרים.

דרישות הכניסה לרומניה קובעות כי כל אדם בכל גיל אשר אין לו דרכון אירופאי יידרש למלא טופס כניסה לרומניה ולהמתין לאישורו. זהו תהליך פשוט ביותר שאינו אורך זמן רב אך יש צורך בתשלום אגרה. לאחר שייבדקו הטפסים שמילאתם סביר להניח שהם יאושרו במהרה.

כל מדינה שאיננה חברה באיחוד האירופאי צריכה ויזה לרומניה, כולל ישראל. כניסה לרומניה עם דרכון ישראלי תהיה קלה ופשוטה לאחר אישור הבקשה.

תנאי הכניסה לרומניה לישראלים אמנם משתנה, אבל כל שעליכם לעשות הוא למלא את טופס הבקשה לכניסה לרומניה עבור כל אחד מן הנוסעים, כולל ילדים ותינוקות, לשלם אגרה סמלית ולהמתין לתשובה.

למילוי הטופס >>>

נכון להיום אין עדיין תאריך רשמי וכאשר הוא יתפרסם נעדכן את האתר בהתאם.

הויזה תהיה תקפה למשך שלוש שנים. משך הביקור ברומניה יוכל להמשך עד 90 יום ברצף כאשר במקרה הצורך ניתן יהיה להאריכו ל- 180 יום לכל היותר.

כן, כל אדם הנכנס לרומניה צריך ויזה, גם ילדים ותינוקות.

מאחר והויזה תקפה למשך שלוש שנים, ומאחר וטופס שמולא שלא לפי ההוראות או שחסרים בו פרטים עלול להדחות, עליכם להזדרז ולמלא את טופס הכניסה לרומניה אפילו לפני שתזמינו את כרטיסי הטיסה ולבצע אותו כמשימה ראשונה לקראת הטיול. במידה והביקור במדינה דחוף ואינו סובל דיחוי, עשו זאת מהר ככל האפשר.

התראה על ה-ETIAS

אני רוצה לקבל התראה כשטופס אשרת הכניסה לרומניה – ETIAS יהיה זמין.

תיירות ברומניה

רומניה היא מדינה מרהיבה ביופייה הממוקמת בדרום מזרח אירופה, היא ידועה בנופיה המדהימים, בהיסטוריה העשירה ובתרבות התוססת שלה. התיירות ברומניה הולכת וגוברת בשנים האחרונות, ומושכת אליה מבקרים מרחבי העולם.

רומניה התברכה בנופי טבע מגוונים. הרי הקרפטים מציעים נוף עוצר נשימה, עם הזדמנויות לטיולים רגליים, סקי וצפייה בחיות בר. דלתת הדנובה, אתר מורשת עולמית של אונסק"ו, היא מקלט לצפרות ותיירות אקולוגית. המדינה היא גם ביתם של אגמים ציוריים רבים, מפלים ומערות, כמו מכרה המלח המדהים טורדה ועוד.

 

אטרקציות תיירותית ברומניה

  • בוקרשט – עיר הבירה של רומניה מציעה שילוב של ישן וחדש, עם הארכיטקטורה ההיסטורית שלה, חיי הלילה התוססים ואטרקציות תרבותיות כמו ארמון הפרלמנט, מוזיאון הכפר והאתנאום הרומני.
  • טירת בראן – ידועה גם בשם טירת דרקולה, מבצר מימי הביניים הזה הממוקם ליד בראשוב הוא יעד תיירותי פופולרי. הוא מזוהה עם האגדה של הרוזן דרקולה ומציע נופים מדהימים של האזור הכפרי של טרנסילבניה שמסביב.
  • טירת פלס – ממוקמת בהרי הקרפטים ליד סינאיה, היא ארמון ניאו-רנסנס מפואר. הוא ידוע בארכיטקטורה המורכבת שלו, בחללי הפנים המדהימים שלו ובגנים היפים שמסביב.
  • טרנסילבניה – אזור זה מפורסם בערים המקסימות שלו מימי הביניים, כמו בראשוב, סיביו וסיגיסוארה (מקום הולדתו של ולאד המשפד, ההשראה לדרקולה). טרנסילבניה ידועה גם בנופיה הציוריים, כולל הרי הקרפטים המדהימים.
  • דלתת הדנובה – אחת הדלתות הגדולות והשמורות ביותר באירופה, דלתת הדנובה היא גן עדן למגוון ביולוגי. זהו ביתם של מינים רבים של ציפורים, דגים וצמחים, מה שהופך אותו ליעד פופולרי עבור חובבי טבע וצופרים.
  • מצודת סיגישוארה – המצודה מימי הביניים השמורה היטב ממוקמת בעיירה ההיסטורית סיגישוארה. זהו אתר מורשת עולמי של אונסק"ו וידוע ברחובות המרוצפים, הבתים הצבעוניים שלו ומגדל השעון, שמציע נופים פנורמיים של העיר.
  • בית הקברות העליז – ממוקם בכפר ספאנטה, בית קברות יוצא דופן זה ידוע במצבות הצבעוניות שלו המעוטרות באותיות הומוריסטיות, הלוכדות את רוחו וסיפוריו של הנפטר.
  • מוזיאון האיכרים (Muzeul Taranului Roman) – ממוקם בבוקרשט, מוזיאון זה מציג את תרבות האיכרים הרומנית המסורתית באמצעות אוסף החפצים, התלבושות והאומנות המסורתית שלו.

 

אקלים ברומניה

האקלים ברומניה הוא מגוון בשל מיקומה הגיאוגרפי במזרח אירופה. המדינה חווה שילוב של אקלים יבשתי וממוזג, המושפע מקרבתה לים השחור ולהרי הקרפטים. הקיץ ברומניה הוא בדרך כלל חם עד חם, במיוחד באזורי השפלה. הטמפרטורות הממוצעות נעות בין 22 ל-30 מעלות צלזיוס.

הסתיו והאביב ברומניה מתונים ונחשבים לרוב לעונות היפות ביותר. הטמפרטורות מתקררות בהדרגה, כאשר השיאים הממוצעים נעים בין 16 ל-25 מעלות צלזיוס. לעומת זאת, החורף ברומניה יכול להיות קר למדי, במיוחד באזורים ההרריים. הטמפרטורות הממוצעות 4 למינוס 4 מעלות צלזיוס באזורי השפלה בעוד באזורים הגבוהים יותר יש טמפרטורות מתחת לאפס. שלג נפוץ בכל הארץ, כאשר בהרים יורדות כמויות משמעותיות של שלג. בערים כמו בוקרשט, הטמפרטורות לרוב נעות סביב נקודת הקיפאון.

 

טבע פראי ברומניה

רומניה ידועה בטבע הפראי העשיר והמגוון שלה, ומציעה מגוון רחב של נופי טבע ובתי גידול. הנה כמה מאפיינים בולטים של הטבע הפראי של רומניה: הרי הקרפטים חולשים על אזורי המרכז והצפון של רומניה, ומשתרעים על חלק ניכר מהמדינה. רכס הרים זה הוא ביתם של יערות נרחבים, כרי דשא אלפיניים, אגמים קרחונים ופסגות מרשימות. דלתת הדנובה שממוקמת בחלק המזרחי של רומניה, היא אתר מורשת עולמית של אונסק"ו ואחד מאזורי הביצות המשמעותיים ביותר באירופה. זוהי דלתת הנהר השנייה בגודלה באירופה וביתה של מערכת אקולוגית ייחודית ומגוונת.

כמו כן, רומניה מתגאה במספר פארקים לאומיים שמציגים את היופי הטבעי של המדינה. כמה פארקים לאומיים בולטים כוללים את הפארק הלאומי רטזאט, פארק הטבע אפוסני, פארק הטבע בוצ'גי, הפארק הלאומי פיאטרה קראיולוי והפארק הלאומי רודנה. אזורים אלה כוללים נופים מדהימים, כמו הרים טרשיים, גאיות עמוקים, יערות בתוליים וחיות בר בשפע.

אמצעי תחבורה ברומניה

שדה תעופה מרכזי

נמל התעופה הבינלאומי הנרי קואנדה Henri Coandă International Airport (קוד IATA הוא OTP) הוא נמל התעופה הבינלאומי העיקרי של רומניה. ידוע בעבר כשדה התעופה הבינלאומי בוקרשט אוטופני, זהו שדה התעופה הגדול והעמוס ביותר במדינה, וכולל שני מסלולים ומנחת מסוקים.

אמצעי תחבורה ברומניה

ישנן מספר אפשרויות בכל הנוגע לתחבורה ציבורית ונהיגה ברומניה. ניתן להשתמש באוטובוסים ורכבות לנסיעות חוצות מדינות כמו גם בתוך ערים. למרות שחלק מהיוצאים נוהגים ברומניה, רבים מעדיפים שלא בגלל כבישים באיכות ירודה, במיוחד מחוץ לערים הגדולות.

שגרירות ישראל ברומניה

שגרירות ישראל בבוקרשט

כתובת: 1, Dimitrie Cantemir, B. 2, Fifth Floor, Unirii Square, Bucharest

טלפון: 500 8 302 4021+

דוא"ל: [email protected]

שעות מענה טלפוני: 09:00-17:00

מידע שימושי על רומניה

עיר בירה

בוקרשט

שפות

רומנית

שטח

238,397 קמ"ר

אוכלוסייה

19.12 מיליון נפש

אזור זמן

GMT‎+3

מטבע

לאו רומני

קוד חיוג

+40

שקע חשמלי

מסוג F, C