דגל פינלנד

ויזה לפינלנד

על פינלנד

עיר הבירה: הלסינקי
שפות94.2% פינית;
שוודית 5.5%;
אחרים (מיעוטים קטנים דוברי סמית ורוסית) 0.2%
שטח: 337,030 km2
אוכלוסייה: 5,244,000
אזור זמן: UTC / GMT 2 שעות
מטבע: אירו  (EUR)
קוד חיוג בינלאומי: 358+
שקע חשמלי: סוג C אירופי עם שני פינים C תקע
תקע שוקו F Schuko  אירופי עם 2 פינים

מספר יהודים:
בתי כנסת:

ויזה לפינלנד - סקירה כללית של המדינה

אז איך עובד העניין עם ויזה לפינלנד? האם צריך ויזה לפינלנד?

פינלנד הצטרפה לאיחוד האירופי בשנת 1995 ולמדינות אשר משויכות לאזור שנגן בשנת 2001.

ממשלת פינלנד מעוניינת להגן על תושבי ולכן פועלת בנושא התקנות המערכות המתוחכמות אשר מסוגלות לזהות את התיירים שמגיעים למדינה זו ולמדינות הנוספות באזור.

האם צריך ויזה לפינלנד?

מערכת כניסה ויציאה ו – ETIAS (מערכת מידע ואישור נסיעות אירופית) הם שני החוקים החדשים אשר ישנו את אופן ההתנהלות בכל מה שקשור לכניסתם של תיירים לאחת ממדינות אירופה אשר כלולה באיחוד של מדינות שנגן. ETIAS תתמקד בכל מה שקשור לנסיעות שהן לפרקי זמן קצרים.

ההסדר החדש יתחיל בשנת 2023 ועל פי החוקים החדשים יידרש כל מי שהוא מעל גיל 18 ומתכוון לבקר באחת המדינות שבאזור שנגן ובניהן גם פינלנד להפיק בקשה באתר המקוון ולדאוג לקבלת ויזה לפינלנד לפניי הגעה. אם הבקשה תאושר הוא ישלם אגרה סמלית ויוכל להשתמש באישור זה למשך שלוש שנים.

מטיילים שהם תושבים במדינות אשר פטורות מוויזה יוכלו לנסוע גם במדינות אחרות הנמצאות באזור שנגן וזאת ללא צורך למסמכים ייעודיים למטרה זו.

זמן השהייה המקסימלי באיחוד האירופי הוא 90 יום כאשר מדובר בשהייה ברצף של 180 יום. אם יש צורך באשרה לפרק זמן ארוך יותר, יהיה על התייר להגיש בקשה מיוחדת לכך.

תיירות

מי צריך ויזה לפינלנד? השאלה מי לא צריך? צפון פינלנד הוא יעד תיירות אטרקטיבי עבור מי שמעוניין לראות את הזוהר הצפוני ולכן מגיעים אליה תיירים רבים לאזור הקרוב לאנטארקטיקה. חובבי הטבע אוהבים לטייל בשמורות הטבע, בפארקים הלאומיים שכוללים גם אפשרות לביצוע שייט קיאקים, דיג בקרחונים ופעילויות ספורט האופייניות לחורף.

בדרום המדינה בבירה הלסינקי ובעיר הנמצאת ממערב טורקו יש מקומות יפהפיים כמו כנסיות, מבצרים, מוזיאונים מרתקים וטירות. תיירים משלבים ימי טיולים וגם ימי רוגע במתחמים המכילים סאונות איכותיות הן רטובות והן יבשות.

המאכלים האהובים במדינה הם תבשיל חזיר קרליאני, לחמי שיפון משובחים, דגים במים קרים כמו סלמון והרינג, בשר איילים וקינוחים מפתיעים אשר כוללים פירות יער.

פינלנד נהנית מזרם מים חמים באוקיינוס אשר מגיע מנורבגיה ולכן האקלים שלה נוח יותר ממדינות סקנדינביה האחרות.

בימי הקיץ האור נותר לאורך שעות רבות וגם בשעות הערב ומזג האוויר הוא נוח מאד. חודש פברואר הוא החודש הקר ביותר בכל שנה והטמפרטורה עשויה לרדת ל מינוס של 22 מעלות צלזיוס

במקרים רבים שינויי מזג האוויר הם קיצוניים ולכן כדאי שיהיה בתיק תמיד בגד חם לאורך היום ובעיקר בלילה.

אמצעי תחבורה

יש ויזת תייר לפינלנד או אישור? מצוין! הנה הדרכים המרכזיות להתנייד:

שדה תעופה מרכזי: נמל התעופה הבינלאומי – הלסינקי-ונטה (Helsinki Vantaan), הוא שדה התעופה הבינלאומי הגדול בפינלנד. קוד IATA (ארגון חברות התעופה הבינלאומי) הוא HEL‏. שדה התעופה ממוקם במרחק של כ-17 ק"מ צפונית למרכז העיר הבירה הלסינקי. זהו שדה התעופה ה – 4 בגודלו במדינות הנורדיות.

אמצעי תחבורה נפוצים: פינלנד מציעה אפשרויות רבות מבחינת תחבורה ציבורית החל מרכבות איכותיות ועד אוטובוסים נוחים ויעילים. בנוסף יש רכבות תחתיות, חשמלית, מוניות ועוד.

שגרירות ישראל בהלסינקי

כתובת: EMBASSY YRJONKATU 36A HELSINKI 00100 FINLAND

טלפון: 00-358-9-6812021/20

פקס: 00-358-9-1356959

* מומלץ להתעדכן בשעות פעילות של השגרירות באתר הרשמי.