דגל איסלנד

ויזה לאיסלנד

ויזה לאיסלנד - סקירה כללית של המדינה

בתאריך ה- 25 במרץ 2001 הצטרפה איסלנד למדינות שנגן. בשנת 2009 הגישה איסלנד בקשת הצטרפות לאיחוד האירופי, שנה מאוחר יותר היא הפכה למועמדת אך בשנת 2015 החליטה הממשלה שלא להצטרף לאיחוד האירופי.

כאחת מהמדינות החברות באמנת שנגן, החליטה איסלנד לאמץ את הכלים החדשים שעתידים להביא לשינוי בדרכי הנסיעה באירופה, כלים אלו הינם מערכת כניסה ויציאה ומערכת ETIAS. שני הכלים הללו דומים אך מערכת ETIAS הינה מערכת ייעודית לנסיעות לתקופות קצרות. מטרת הכלים היא להגביר את רמת הביטחון במדינות אירופה ולפקח אחר הנכנסים והיוצאים.

ויזה לאיסלנד לישראלים ולכלל הנוסעים

בשנת 2023 יידרשו כל המטיילים המעוניינים להיכנס למדינה להגיש בקשה לקבלת ויזה לאיסלנד, את האישור ניתן לקבל על ידי הגשת בקשה מקוונת ותשלום אגרה סמלית. ילדים שגילם נמוך מ-18 ובני 70 ומעלה פטורים מתשלום האגרה. האישור תקף למשך 3 שנים.

האישור מאפשר לנוסעים ממדינות שפטורות מוויזה להיכנס למדינות נוספות באזור שנגן והם אינם נדרשים להציג מסמכי נסיעות אחרים.

ETIAS יאפשר כניסה לישראלים לאיסלנד ולשאר מדינות באזור שנגן למשך 90 ימים במשך 180 ימים רצופים לכל היותר. במידה שהמחזיק באישור שואף להישאר באזור שנגן לזמן ממושך יותר הוא יזקק לויזה מסוג אחר כמו ויזת סטודנט או ויזת עבודה.

תיירות

מי צריך ויזה לאיסלנד? השאלה מי לא? מעיינות המים המתפרצים, הקרחונים האדירים, הנהרות, הרי הגעש, ההרים, הפיורדים המרשימים, הציפורים המיוחדות, הסוסים הגזעיים, המרחצאות והאגמים הירוקים מושכים תיירים רבים אל איסלנד. 

במהלך העשור האחרון צמחה התיירות במדינה בצורה ניכרת – בשנת 2010 עמד מספר התיירים על 500,000 ובשנת 2019 עלה מספר התיירים ל-2 מיליון ומעלה.

בין האתרים המובילים באיסלנד יש לציין את הלגונה הכחולה. אל הלגונה הכחולה מגיעים מאות אלפי אנשים בכל שנה. הלגונה מוקפת נופים יפים ובנוסף, ידועה בסגולות ריפוי. טמפרטורת המים היא 39 מעלות והמים ידועים כבעלי השפעה חיובית על העור. גודלה של הלגונה הינו 5,000 מ"ר והשקט והיופי המאפיינים אותה הופכים אותה למקום נפלא שלא כדאי לפספס.

הלגונה הכחולה איסלנד

אטרקציה נוספת עליה למחזיקי ויזת תייר לאיסלנד לא כדאי לוותר היא גייזר, מדובר על תופעת טבע שמכונה: "מעיינות מזנקים". השם התקבל במאה ה-13 כאשר ההתפרצויות הגיעו לגבהים של 80 מטרים. בימינו הגייזר רגוע ביותר, זאת למרות שהוא התפרץ מספר פעמים לאחר רעידת האדמה הגדולה שהתרחשה בשנת 2000. 

אטרקציה נוספת מומלצת היא לגונת הקרחונים, בה ניתן לצפות בצבעים מיוחדים. מדובר על לגונת הקרחונים העמוקה והגדולה ביותר באיסלנד. 

מזג האוויר באיסלנד מאוד הפכפך וגם אם היום נראה בהיר הוא עשוי להפוך ליום קר וגשום, בשל כך, יש ללבוש שכבות ולצאת למסעות עם מעיל גשם ומעיל חם.

אמצעי תחבורה באיסלנד

מחזיקים בויזה לאיסלנד? הכירו שנמל התעופה הבינלאומי של איסלנד הינו קפלוויק (Keflavíkurflugvöllur). הנמל נמצא מדרום מערב איסלנד, ליד העיירה קפלאוויק, קוד IATA הוא KEF.

האוטובוסים באיסלנד אינם מגיעים לכל האתרים, אך קיימות חברות שונות המפעילות קווי נסיעה לאתרים רבים. רצוי לרכוש כרטיס חופשי לנסיעות. כמו כן, ניתן לשכור רכב.

כניסה לאיסלנד לישראלים

שגרירות ישראל באיסלנד

אין באיסלנד שגרירות ישראלית, לכן, במקרה הצורך יש לפנות לשגרירות ישראל האחראית על איסלנד- שגרירות ישראל באוסלו, נורבגיה .

כתובת: Parkveien 35, 0258 Oslo, Norway.

טלפון: 00-47–21019500

* מומלץ להתעדכן בשעות פעילות של השגרירות באתר הרשמי.

על איסלנד

עיר הבירה: רייקיאוויק
שפות: איסלנדית
שטח: 103,000 קמ"ר
אוכלוסייה: 364,134 נפש
אזור זמן:  GMT 0
מטבע: ISK
קוד חיוג בינלאומי: 354+
שקע חשמלי: CEE 7/5, שקע F.

התראה על ה-ETIAS

אני רוצה לקבל התראה כשטופס אשרת הכניסה לאיסלנד – ETIAS יהיה זמין.

דילוג לתוכן