דגל ספרד

ויזה לספרד

ויזה לספרד - סקירה כללית של המדינה

מחפשים מידע על כניסת ישראלים לספרד? כל הדברים שאתם צריכים לדעת על ויזה לספרד לישראלים כאן לפניכם – המשיכו לקרוא!

ספרד הצטרפה לאזור שנגן בשנת 1995 ולאיחוד האירופי בשנת 1986. מכיוון שספרד ממוקמת בים התיכון, היגרו אליה אנשים רבים באופן מתמיד. משבר המהגרים בים התיכון גרם לממשלת ספרד לחפש אחר פתרון יעיל שיסייע בניהול בקרה על המהגרים, הנכנסים והיוצאים מספרד, לכן, יוזמת האיחוד האירופאי ליצירת מערכות מתקדמות שמטרתן להסדיר עלייה לא תיירותית ותיירותית באיחוד האירופי ובאזור שנגן, ענתה על צרכיה.

מערכת ETIAS ומערכת כניסה ויציאה הינם שני כלים שעתידים לשנות את דרכי הנסיעה באירופה. מערכות אלו דומות, אך מערכת ETIAS מיועדת בעיקר עבור נסיעות לתקופות קצרות.

האם צריך ויזה לספרד?

לקראת שנת 2025 יצטרך כל מטייל להגיש בקשה מקוונת כדי לקבל אישור נסיעה לספרד ולשלם עבור הבקשה אגרה סמלית. תוקפו של האישור יהיה לתקופה של 3 שנים. פטורים מתשלום אגרה ילדים מתחת לגיל 18 ומבוגרים מעל גיל 70.

אישור הנסיעה (ויזה לספרד) מקנה גם לנוסעים ממדינות שפטורות מוויזה את האפשרות לבקר במדינות אחרות שנמצאות באזור שנגן ללא צורך בהצגת מסמכי נסיעות אחרים.

ההרשאה מקנה למחזיקים בה את האפשרות להימצא במדינות האיחוד האירופי 90 ימים בתקופה רצופה של 180 ימים לכל היותר. אם המטייל מעוניין להישאר באזור שנגן למשך תקופה ממושכת יותר, עליו להחזיק בויזת תייר לספרד.

תיירות בספרד

ויזה לספרד לישראלים – מי צריך בעצם? השאלה מי לא? ספרד מציעה לתיירים תרבות עשירה, אמנות, מוזיקה, מאכלים ייחודיים (כמו למשל טאפס) וארכיטקטורה. במדריד, עיר הבירה של ספרד, ניתן למצוא את מוזיאון הפראדו ולצפות באמנויות אירופאיות ששוחזרו. במדריד ניתן גם למצוא את הארמון המלכותי של מדריד, מדובר על המעון הרשמי של משפחת המלוכה, אך בימינו משמש הארמון בעיקר לטקסים לאומיים.

המטיילים בברצלונה יכולים ליהנות מהיצירות של האדריכל גאודי, היצירות נחשבות לאטרקציות מובילות בעיר. 

אתר תיירות מרכזי בספרד הוא כנסיית הסגרדה פמיליה, כנסייה זו, שתוכננה על ידי גאודי, מהווה יצירת מופת אדריכלית. 

בין האתרים המרכזיים הנוספים בספרד יש לציין את: המסגד הגדול של קורדובה וארמון האלהמברה בגרנדה.

כניסה לספרד לישראלים

חובבי החופים יכולים לבלות בספרד באיים הקנריים ובאיים הבלאריים והמעוניינים בבילוי כפרי יכולים לטייל בכפרים הלבנים של אנדלוסיה, לראות את הבתים הלבנים ולהתרשם מאורח החיים המסורתי שמקיימים התושבים. גם את העיר ולנסיה, בה ניתן למצוא בין היתר אתרים היסטוריים, אמנות וחופים, לא כדאי לפספס.

האקלים בספרד משתנה מאזור לאזור – במרכז החורפים קרים והקיץ חם ויבש, במזרח האקלים ים תיכוני ובצפון החורפים קלים והקייצים קרירים.

אם מטיילים בספרד במהלך הקיץ, כדאי להצטייד בבגדים קלים וסופגים. אם מטיילים בצפון, יש להצטייד בביגוד חם.

הכניסה לספרד לישראלים מכל הסיבות לעיל היא מאוד פופולארית.

אמצעי תחבורה בספרד

נמל התעופה הבינלאומי במדריד – אדולפו סוארז (Adolfo Suárez Madrid-Barajas), הוא שדה התעופה בינלאומי המשרת את מדריד נחשב לעמוס ביותר במדינה. קוד IATA (ארגון חברות התעופה הבינלאומי) הוא MAD. שדה התעופה ממוקם במרחק של 12 ק"מ צפונית למדריד.

נמל התעופה הבינלאומי בברצלונה – אל פראט (El Prat), הוא שדה התעופה בינלאומי המשרת את ברצלונה, קטלוניה. קוד IATA (ארגון חברות התעופה הבינלאומי) הוא BCN. שדה התעופה ממוקם במרחק של 10 ק"מ דרומית – מערבית לברצלונה.

ויזה לספרד לישראלים ושאר התיירים אמנם תאפשר כניסה ויציאה מהמדינה, אך מומלץ להתמצא באמצעי התחבורה המרכזיים בתוך המדינה:

ספרד מציעה שפע של תחבורה ציבורית, החל מרכבות מהירות Renfe, מטרו, אוטובוסים ומוניות.

אמצעי תחבורה בספרד

שגרירות ישראל בספרד

כתובת: EMBASSY VELAZQUEZ 150 28002 MADRID SPAIN

טלפון: 00-34-91-7829500

*מומלץ להתעדכן בשעות פעילות של השגרירות באתר הרשמי.

על ספרד

עיר הבירה: מדריד
שפות:
קסטיליה ספרדית 74%
קטלוניים 17%
גליציאנית 7%
באסקית 2%
שטח: 505,990 קמ"ר
אוכלוסייה: 46,505,963 נפש
אזור זמן: 1UTC+
מטבע: אירו
קוד חיוג בינלאומי: 34+
שקע חשמלי: C – תקע שוקו דו – סיני אירופי
J – שוויצרי 3 פינים

התראה על ה-ETIAS

אני רוצה לקבל התראה כשטופס אשרת הכניסה לספרד – ETIAS יהיה זמין.