דגל צרפת

ויזה לצרפת

צרפת - סקירה כללית של המדינה

לפני שנענה על השאלה "האם צריך ויזה לצרפת", בואו נראה איך הכל התחיל? צרפת היא מדינה מייסדת של אזור שנגן והאיחוד האירופי ובמהלך השנים האחרונות היא סבלה קשות מפיגועי טרור.

כדי למנוע את פיגועי הטרור החליטה הממשלה לבצע פעולות שונות שמטרתן לנהל את נושא ההגירה, הכניסה והיציאה מהמדינה בצורה יעילה וטובה יותר, זאת תוך כדי שיתוף פעולה עם מדינות אחרות מהאיחוד האירופי ואזור שנגן.

כדי להשיג את המטרה הוחלט על עריכת שינויים בתהליכי המעבר, הכניסות והיציאות למדינות השונות וכן הועברה היוזמה לשימוש במערכת כניסה ויציאה ומערכת מידע והרשאה ה- ETIAS.

כניסה לישראלים לצרפת – מה חשוב לדעת?

החל משנת 2023 יידרשו מטיילים שאינם אזרחי מדינות האיחוד ומעוניינים לבקר בצרפת להגיש מראש בקשה מקוונת עבור אישור נסיעה לצרפת, ויזה לצרפת לישראלים תהיה כרוכה בתשלום אגרה סמלית ולאחר קבלת האישור, הוא יהיה בתוקף למשך 3 שנים.

במקרה שמדובר על נוסעים שמגיעים ממדינות שפטורות מויזה ומחזיקים בהרשאה לנסיעה לצרפת, תוכל ההרשאה לאפשר להם לבקר במדינות אחרות שנמצאות באזור שנגן ללא הצגת מסמכי נסיעות מסוגים אחרים.

לצד תוקפה של ההרשאה, המחזיקים יכולים להיכנס ולהישאר באיחוד האירופי במשך 90 ימים לכל היותר ולפרק זמן של עד 180 ימים ברצף.

במידה שנוסעים אשר יוכלו להיכנס לצרפת ומעוניינים להישאר באזור שנגן למשך תקופה ממושכת יותר, יהיה עליהם להחזיק בויזה מסוג אחר.

תיירות

מי צריך ויזה לצרפת? השאלה מי לא? ויזה לצרפת לישראלים תאפשר כניסה לצרפת (וכמובן לכלל תושבי העולם) וליהנות מהתיירות המפותחת במדינה.

צרפת מושכת תיירים רבים שמגיעים אליה למטרות שונות ומגוונות. היא מדינה עשירה ומגוונת ומציעה אינסוף אפשרויות לבוחרים לבקר בה.

בירת צרפת – שהיא פריז, היא גם בירת הארכיטקטורה, האמנות והאופנה וניתן למצוא בה שלל אטרקציות, כמו למשל: מגדל אייפל, מוזיאון הלובר, ארמון ורסאי ושייט בנהר הסיין. כמו כן, ניתן ליהנות בצרפת מביקור באי מונט סן מישל, מאתרי סקי ושלל יעדים נוספים.

צרפת היא יעד נהדר לטיול משפחתי עם ילדים וזאת מאחר והמדינה מציעה שפע אטרקציות מותאמות לילדים בניהן הדיסנילנד בפריז.

לחובבי יינות ואוכל טוב ישנם מגוון טיולים נהדרים באזורי היין המפורסמים של צרפת. חובבי שקט ושלווה יכולים להנות ממבחר עצום של טיולים באזורים הכפריים של צרפת כמו, נורמנדי, בריטאני ואלזס.

כניסת ישראלים לצרפת

בנוגע לאקלים בצרפת – ניתן לראות שחלים שינויים בהתאם לאזור בו מבקרים. במזרח צרפת ומרכז צרפת קר בחורף וחם ובמהלך הקיץ. במערב צרפת רמת הלחות גבוהה והגשמים רבים.

בדרומה של צרפת האקלים ים תיכוני והקיץ יבש וחם.

במידה שמגיעים לצרפת במהלך הקיץ, מומלץ ללבוש בגדים קצרים, אך רצוי לקחת גם עליוניות משום שמזג האוויר לא צפוי ויכול להתקרר. כמו כן, כדאי לקחת גם מטרייה.

במידה שהנסיעה חלה במהלך החורף הקר והמושלג, יש להצטייד בבגדים חמים. יחד עם זאת חשוב לדעת שהטמפרטורות משתנות בהתאם לאזור. במידה שהנסיעה היא לחבל אלזס או לאלפים, מזג האוויר יהיה מושלג וקר עוד יותר.

באביב והסתיו מזג האוויר מאוד הפכפך, לכן כדאי להצטייד גם בבגדים קלילים וגם בבגדים חמים יותר.

אמצעי תחבורה בצרפת

נמל התעופה הבינלאומי – שארל דה גול (Charles de Gaulle), הוא שדה התעופה הבינלאומי בפריז. קוד IATA (ארגון חברות התעופה הבינלאומי) הוא CDG. שדה התעופה ממוקם במרחק של כ-25 ק"מ צפונית מזרחית לפריז. ישנם נמלי תעופה נוספים בערים השונות בצרפת, אך נמל תעופה זה הוא הגדול ביותר בצרפת.

ויזת תייר לצרפת תאפשר כניסה ויציאה מהמדינה, אך כמובן שמומלץ להכיר את דרכי ההתניידות בתוכה.

צרפת מציעה מגוון רב של אפשרויות תחבורה ציבורית, בפריז נפוץ השימוש במטרו, ישנם קווי אוטובוסים וקווי לילה, מוניות והשכרת רכבים. רכבת מהירה TGV בתוך צרפת מאפשר נסיעה גם למדינות גובלות.

אמצעי תחבורה בצרפת

שגרירות ישראל בצרפת

כתובת: EMBASSY RUE RABELAIS 3 PARIS 75008 FRANCE

טלפון: 00-33-1-40765500

* מומלץ להתעדכן בשעות פעילות של השגרירות באתר הרשמי.

על צרפת

עיר הבירה: פריז
שפות: צרפתית
שטח: 643,801 קמ"ר
אוכלוסייה: 67,848,156 נפש
אזור זמן: 1UTC+
מטבע: אירו
קוד חיוג בינלאומי: 33+
שקע חשמלי: 220 וולט

התראה על ה-ETIAS

אני רוצה לקבל התראה כשטופס אשרת הכניסה לצרפת – ETIAS יהיה זמין.

דילוג לתוכן