דגל מלטה

ויזה למלטה

ויזה למלטה – סקירה כללית של המדינה

בשנת 2004 הצטרפו עשר מדינות לאיחוד האירופי וביניהן גם מלטה. בשנת 2007 מדינה זו הצטרפה גם כחברה באזור שנגן.

עקב מיקומה הגיאוגרפי של מלטה כאי בים התיכון, הגרו אליה פליטים רבים לאורך כל השנים ולנוכח זאת הנהגת המדינה בהדרכת האו"ם והאיחוד האירופי, הקימו שירותים מיוחדים לקליטת הפליטים שמגיעים למדינה. בדרך זו הנציגים בוחנים את מצבם הבריאותי ואת זהותם של הפליטים הללו. 

מערכות טכנולוגיות מתוחכמות ינתבו בעתיד את כל נושא כניסת ויציאת זרים ממלטה לאזור נשגן ולכיוון ההפוך. מערכת כניסה ויציאה ו – ETIAS מערכת מידע ואישור נסיעות בתוך כל יבשת אירופה תתמקד בכל מה שקשור לנסיעות לתקופות קצרות.

על כל מי שמעוניין לטייל באירופה החל בשנת 2024 נדרש להגיש בקשה לויזה לאחת ממדינות אירופה או ויזה למלטה במידה והוא מתחיל את הטיול משם. אם בקשתו תאושר הוא ישלם עבור אישור זה תשלום סמלי ותוקפו יהיה לשלוש שנים. אישור זה מאפשר שהייה למשך 90 יום באופן רצוף ואם יש צורך בשהייה לתקופה ארוכה יותר יש צורך בהנפקת אשרה.

מטיילים שהם אזרחים של מדינות אשר פטורות מוויזה, יוכלו לנסוע בין המדינות השונות שנמצאות באזור שנגן ללא צורך באישורים הללו.

תיירות

מי צריך ויזה למלטה? השאלה היא מי לא? לאור מיקומה הייחודי של מלטה המחזיקים בויזה למלטה אליה באמצעות טיסה או באמצעות שייט מאחת המדינות הסמוכות באירופה. מדובר במדינה שמגיעים אליה תיירים רבים לאורך כל השנה והם נהנים מחופי הים היפהפיים שלה.

לאורך השנים שלטו בה שליטים רבים לאור מיקומה האסטרטגי והחשיבות של המים הטריטוריאליים. ברחבי מלטה אפשר לראות מקדשים מגליתים ומבצרים רבים, שהם עדות לשליטים השונים כמו הרומיים. חלק מהמקדשים נבנו לפני כ – 5000 שנה, המבנים בה עתיקים מאד יותר מהפירמידות ומחומת סין ולכן מהווים מוקד תיירותי.

כניסה למלטה לישראלים

בירת מלטה היא ולטה והיא מוקד לבילויים ולחיי לילה עבור המקומיים ועבור אנשים עם ויזת תייר למלטה. מלטה מורכבת משלושה איים, קוזו, קומינו ומלטה והם ממוקמים מדרום לאיטליה.

האקלים בה הוא ים תיכוני, מדינה חמה ויבשה בקיץ ומזג אוויר מתון בחורף. לכן אפשר ללבוש בגדים קלילים בקיץ ובחורף בגדים חמים יותר. אחד היתרונות הגדולים של מלטה הוא שאפשר לשחות בים גם בחורף כיוון שהמים חמימים.

אמצעי תחבורה במלטה

נמל התעופה הבינלאומי – מלטה (Malta), הוא נמל התעופה היחיד באי. קוד IATA (ארגון חברות התעופה הבינלאומי) הוא MLA.‏ שדה התעופה ממוקם ליד הכפר LUQA כעשרה קילומטר דרומית מערבית לעיר הבירה וולטה. בקיץ יש טיסות שכר ישירות בין ישראל למלטה ואפשר לטוס אליה גם מיעדים אחרים.

ויזה למלטה תאפשר כניסה ויציאה מהמדינה, אך כמובן שמומלץ להכיר את אמצעי התחבורה המרכזיים בתוכה:

קיימת תחבורה ציבורית נוחה שמובילה לכפרים ולערים השונות. כדי לעבור מאי לאי שטים במעבורות, אשר משייטות בין שלוש האיים.

אמצעי תחבורה במלטה

שגרירות ישראל בעיר הבירה

במלטה אין שגרירות לישראל ולכן נעזרים בשירותיה של שגרירות ישראל בעיר הבירה רומא שבאיטליה.

כתובת: EMBASSY VIA MICHELE MERCATI 14 ROME, ITALY

טלפון: 00-39-06-36198500

פקס: 00-39-06-36198555

*מומלץ להתעדכן בשעות פעילות של השגרירות באתר הרשמי.

על מלטה

עיר הבירה: ולטה
שפות: מלטזית 90.1%;
אנגלית 6%;
רב לשוני 3%;
0.9% אחרים;
שטח: 316 km2
אוכלוסייה: 403,000 נפש
אזור זמן: UTC / GMT 1 שעה
מטבע: אירו (EUR)
קורא קוד: 356
שקע חשמלי: סוג G 3 פינים בריטי G בריטי שלושה פינים

התראה על ה-ETIAS

אני רוצה לקבל התראה כשטופס אשרת הכניסה למלטה – ETIAS יהיה זמין.