דגל דנמרק

ויזה לדנמרק

ויזה לדנמרק - סקירה כללית של המדינה

דנמרק הצטרפה לאיחוד האירופי בשנת 1973, בראשון בינואר, יחד עם זאת, המדינה הצטרפה למדינות שנגן רק בשנת 2001. 

משבר המהגרים הסורים, אשר התרחש בשנת 2015, גרם לדנמרק להזדקק למנגנון המבקר את כניסת ויציאת הנוסעים ממנה והיא תמכה מאוד בשיפור המעקב אחר ההגירה ברחבי אירופה, בשל סיבה זו תמכה דנמרק בכלי החקיקה החדשים – מערכת כניסה ויציאה ומערכת ETIAS, כאשר האחרונה מתמקדת בעיקר בנסיעות לטווח קצר.

מערכת ETIAS תכנס לתוקף בשנת 2024, משנה זו יצטרך כל מטייל שגילו 18 ומעלה להגיש בקשה על מנת לקבל אישור נסיעה לדנמרק (או ויזה לדנמרק), את הבקשה ניתן להגיש באופן מקוון והיא כרוכה בתשלום אגרה סמלית. בני 18 ומטה ובני 70 ומעלה פטורים מתשלום אגרה. תוקפו של האישור הינו 3 שנים.

האישור יאפשר למטיילים אשר מגיעים ממדינות הפטורות מויזה לבקר באזור שנגן ללא מסמכי נסיעה אחרים. תקופת השהייה המקסימלית הינה 90 יום בתקופה רציפה של 180 יום. במידה שהמטייל מעוניין להישאר זמן ממושך יותר באזור שנגן, עליו להחזיק באשרה.

תיירות

מי צריך ויזה לדנמרק? או ויזת תייר לדנמרק? השאלה מי לא? דנמרק היפה, אשר נמצאת באזור סקנדינביה, מציעה לתיירים שיוצאו ויזה לדנמרק תרבות עשירה, חיי לילה, מסעדות, טיולים ברחובות ציוריים, פארק מפורסם המיועד למשחקי ילדים, נמל עתיק ומגוון אטרקציות נוספות, כמו למשל: טירת קרונבורג, אלסינור, אשר היוותה חלק בלתי נפרד מאומנות התיאטרון.

וויליאם שייקספיר, בכבודו ובעצמו, שאב את השראתו מהטירה כאשר הוא עיצב את טירת "אלסינור", בטירה זו מתרחשת העלילה של המחזה "המלט". הטירה קיבלה גם תואר של אתר מורשת עולמית. כניסה לטירה מגלה את חדריהם של בני משפחת המלוכה. כמו כן, ניתן לראות את אולם הנשפים הגדול והעתיק.

נוף יפה - כניסה לדנמרק לישראלים

אתר נוסף בו כדאי מאוד לבקר הוא מוזיאון אשר נמצא בעיר הגדולה אונדזה. המוזיאון מוקדש לסופר הנס כריסטיאן אנדרסן הידוע אשר גדל בעיר. המוזיאון מציג מיצגים ייחודיים ואינטראקטיביים אשר מאפשרים לכל המשפחה ללמוד על הסופר המוכשר. כמו כן, ניתן לראות תצוגות נוספות אשר מציגות רישומים וחפצים של הסופר.

אתר נוסף בו כדאי לבקר הוא המוזיאון הפתוח "העיירה העתיקה", אשר נמצא באורהוס. במוזיאון ניתן לצפות במבנים היסטוריים רבים ששוחזרו מכל רחבי דנמרק. כדאי לשוטט בסמטאות היפות של העיירה ששוחזרה. מעבר לכך, כדאי לבקר בחופי סקאגן היפים, הארוכים והזהובים, החופים מחברים בין הים הבלטי והים הצפוני וניתן להשקיף מהם על נוף מרהיב.

מזג האוויר בדנמרק גשום ברוב חודשי השנה. בין החודשים מאי עד ספטמבר מזג האוויר נעים והטמפרטורות נעות בין 16-20 מעלות. בחורף קר מאוד במדינה והטמפרטורה הממוצעת קרובה לאפס מעלות.

אמצעי תחבורה בדנמרק

ויזת תייר לדנמרק ביד? כתייר, מומלץ להכיר את אמצעי התחבורה במדינה.

נמל התעופה הבינלאומי של קופנהגן הוא קסטרופ (Kastrup), קוד IATA  הוא CPH.

ניתן לנוע בדנמרק באמצעות מעבורות, אוטובוסים (מאוד מדויקים בזמנים), רכבות, מוניות (יקרות) ואפשר לשכור רכב.

תחבורה ציבורית בעיר הבירה של דנמרק

שגרירות ישראל בעיר הבירה

כתובת: EMBASSY LUNDEVANGSVEJ 4 2900 HELLERUP COPENHAGEN

טלפון: 00-45-88185500

* מומלץ להתעדכן בשעות פעילות של השגרירות באתר הרשמי.

על דנמרק

עיר הבירה: קופנהגן
שפות: דנית
שטח: 42,933 קמ"ר
אוכלוסייה: 5.806 מיליון (2019)
אזור זמן: שעה אחת אחורה מישראל GTM+1
מטבע: כתר דני
קוד חיוג בינלאומי: 45+
שקע חשמלי: אירופי 2 פינים C, דני 3 פינים K

התראה על ה-ETIAS

אני רוצה לקבל התראה כשטופס אשרת הכניסה לדנמרק – ETIAS יהיה זמין.