דגל יוון

ויזה ליוון

ויזה ליוון - סקירה כללית של המדינה

מחפשים מידע על כניסת ליוון לישראלים? המשיכו לקרוא…

יוון הצטרפה לאיחוד האירופי בשנת 1981 ובשנת 2000 הפכה להיות חלק ממדינות שנגן.

יוון תמיד התמודדה עם עלייה רבה  של מהגרים בשל מיקומה – בים האגאי, וכתוצאה ממשבר המהגרים הסורים שחל בשנת 2016, הפך הטיפול בנושא ההגירה לחיוני עוד יותר.

כדי לסייע לפליטים שנמצאים בגבול וכדי לבדוק את בריאותם, הוקמו ביוון "שירותי הקבלה הראשונה". יוון תומכת ביוזמה של האיחוד האירופי לייצר מערכות מתקדמות שמטרתן להסדיר את הכניסה והיציאה באזור שנגן ובאיחוד האירופי.

שתי מערכות מתקדמות: מערכת ETIAS ומערכת כניסה ויציאה עתידות לשנות את דרך הנסיעה ברחבי אירופה. לשתי המערכות יש מטרה דומה, כאשר מערכת ETIAS מיועדת בעיקר לנסיעות לתקופה קצרה.

האם צריך ויזה ליוון?

החל משנת 2024 יהיה על כל מטייל להגיש בקשה מקוונת כדי לקבל ויזת תייר ליוון ולשלם עבורה אגרה סימלת. תוקף האישור הינו 3 שנים. ילדים מתחת לגיל 18 ומבוגרים מעל גיל 70 פטורים משלום אגרה.

אישור הנסיעה מאפשר גם לנוסעים ממדינות שפטורות מוויזה לבקר במדינות אחרות שנמצאות בשטח שנגן ללא צורך במסמכי נסיעות אחרים.

ההרשאה מקנה למחזיקים בה את האפשרות לשהות באיחוד האירופי 90 ימים בתקופה רצופה של 180 ימים לכל היותר. במקרה שהמטייל מעוניין להישאר באזור שנגן למשך תקופה ארוכה יותר, עליו להחזיק בויזה מתאימה.

תיירות ביוון

מי צריך ויזה ליוון? השאלה מי לא? יוון שופעת אתרי תרבות ומהווה מקום הולדתם של משוררים רבים, מדענים ופילוסופים. ביוון החלה הדמוקרטיה וכן המשחקים האולימפיים וניתן ליהנות בה מחופשות בכל חודשי השנה – לבלות בחופים במהלך הקיץ  או לצאת לטיולי טבע במהלך החורף. 

בין מוקדי התיירות הבולטים ביוון יש לציין את: העיר אתונה, בה כדאי לבקר במוזיאון האקרופוליס, הפארק הארכיאולוגי, ארמון המלוכה החדש, האצטדיון המפורסם של פנטינאיקוס וארמון המלוכה החדש.

כניסה ליוון לישראלים

באי רודוס כדאי לבקר בבית החולים האבירי מהמאה ה-15, לערוך סיבוב סביב החומות ולבקר בעיר העתיקה. האי כרתים גדוש גם הוא באטרקציות, כאשר כדאי לבקר בין היתר באי המצורעים ובהרקליון (בירת כרתים), ממנה ניתן לצאת למגוון טיולים (בעיקר טיולים היסטוריים וארכיאולוגיים).

המטבח היווני מהווה מוקד משיכה עבור תיירים, שנהנים להגיע ליוון ולאכול מאכלים שמתבססים על דגים, שמן זית,  גבינת פטה, עגבניות וזיתים.

מזג האוויר ביוון הוא ים תיכוני. החורפים קלים ורטובים והקייצים חמים ויבשים. הביגוד המתאים לטיולים ביוון הוא בגדים אטומים למים במהלך החורף ובגדים סופגים ונושמים במהלך הקיץ.

הכניסה ליוון לישראלים מכל הסיבות לעיל היא מאוד פופולארית.

אמצעי תחבורה ביוון

יש ויזה ליוון או אישור? מצוין! הנה הדרכים המרכזיות להתנייד:

נמל התעופה הבינלאומי אתונה – אלפתריוס וניזלוס (Eleftherios Venizelos), הוא שדה התעופה הבינלאומי הגדול ביוון. קוד IATA (ארגון חברות התעופה הבינלאומי) הוא ATH. שדה התעופה ממוקם בסביבות 40 דקות נסיעה ממרכז בירת יוון.

בעיר הבירה נעשה שימוש רב במטרו, אוטובוסים ומוניות. באיים השונים ישנו שימוש נפוץ באופניים ואופנועים וכל אי מציע שירותי אוטובוסים המכסים את כל האי.

תחבורה ביוון

שגרירות ישראל ביוון

כתובת: EMBASSY 1 MARATHONODROMON FILOTHEI PSYCHIKO, 154 52 ATHENS

טלפון: 00-30-210-6705500

*מומלץ להתעדכן בשעות פעילות של השגרירות באתר הרשמי.

על יוון

עיר הבירה: אתונה
שפות: יוונית
שטח:  131,957 קמ"ר
אוכלוסייה: 11,000,000 נפש
אזור זמן: UTC / GMT +2
מטבע: אירו
קוד חיוג בינלאומי: 30+
שקע חשמלי: C אירופאי 2 פינים, E –  שקע Schuko צרפתי עם 2 פינים

התראה על ה-ETIAS

אני רוצה לקבל התראה כשטופס אשרת הכניסה ליוון – ETIAS יהיה זמין.