איטליה

איטליה

על איטליה

עיר הבירה: רומא
שפות: איטלקית
שטח: 301,338 קמ"ר
אוכלוסייה: 62,402,659 נפש
אזור זמן: 1UTC+
מטבע: אירו
קוד חיוג בינלאומי: 39+
שקע חשמלי: זהה לישראל (220 וולט)

מספר יהודים:
בתי כנסת:

איטליה - סקירה כללית של המדינה

איטליה היא אחת מהמדינות המייסדות של האיחוד האירופאי. המדינה הצטרפה לאמנת שנגן בשנת 1997. מכיוון שאיטליה נמצאת בים התיכון, כמות המהגרים אליה הייתה רבה ביותר. המצב הגיע לידי משבר מהגרים וגרם לממשלת איטליה לחפש אחר פתרון שיגן עליה מפני ההגירה ההמונית. 

איטליה תמכה ביוזמה של האיחוד האירופאי, ששאף לעבוד עם מערכות חדשות וייעודיות ליצירת בקרה אחר הגירה ותיירות באזור שנגן ובאיחוד האירופאי.

הפתרון לבעיית ההגירה והתיירות התקבל על ידי שימוש במערכת כניסה ויציאה ומערכת מידע והרשאה ה-  ETIAS

החל משנת 2023, יידרש כל מטייל שאינו אזרח מדינות האיחוד ומעוניין לבקר באיטליה, להגיש בקשה מקוונת כדי לקבל אישור נסיעה לאיטליה. עבור אישור הנסיעה נדרש לשלם אגרה סמלית ולאחר שמתקבל אישור, הוא יהיה בתוקף למשך 3 שנים. האישור מאפשר לנוסעים שמגיעים ממדינות הפטורות מוויזה להיכנס לארצות אחרות שנמצאות באזור שנגן ללא צורך בהצגת מסמכי נסיעות אחרים. 

לצד תוקפה של ההרשאה, יש לציין שהמחזיק באישור רשאי להישאר באיחוד האירופאי למשך 90 ימים ובפרק זמן של עד 180 ימים ברצף לכל היותר. במידה שהמטייל מעוניין להישאר באזור שנגן למשך תקופה ארוכה יותר, יהיה עליו להחזיק בוויזה.

תיירות

לאיטליה ידועה כמזמינה תיירים שמעוניינים ליהנות מחופשה רומנטית, טיולי סקי, טיולי אומנות, טיולי אופנה, טיולי אוכל וטיולים מסוגים אחרים.

ונציה, עיר הגונדולות מושכת זוגות רבים אשר מעוניינים בחופשה רומנטית, בעוד פירנצה מושכת חובבי אומנות ורומא מושכת בין היתר חובבי ארכיטקטורה.

חובבי אופנה נמשכים למילאנו ואוהבי הים יכולים לבלות באיים שונים, כמו למשל: סיציליה או סרדיניה. מטיילים המעוניינים לצאת לטיולי טבע יכולים לראות נופים מרהיבים באזור הצפון.

איטליה מהווה יעד פופולארי גם בשל המאכלים שלה (ביניהם: הפיצות, הפסטות והגלידות) והכרמים שלה, מהם מיוצרים יינות משובחים.

הקיצים באיטליה מתאפיינים במזג אוויר חם ויבש, כאשר החורפים נחשבים ללחים ורטובים, אך קלים. מזג האוויר משתנה מאזור לאזור ובמהלך החורף אזור ההרים בצפון לח וקר יותר מחלקיה האחרים של איטליה. בדרום, עשויים הקיצים להיות מאוד יבשים וחמים. 

הלבוש המתאים לעונת הקיץ הוא בגדים קלים ונושמים. במידה שנוסעים לחופשת סקי, יש להצטייד בבגדי סקי ובמידה שנוסעים לחופשה בערי הדרום, יש ללבוש בגדים חמים, לרבות נעליים מבודדות. במהלך עונות המעבר מומלץ להצטייד בלבוש ארוך ודק ולקחת גם פריטי לבוש חמים, כמו סוודר.

אמצעי תחבורה

שדה תעופה מרכזי: באיטליה ישנם מספר רב של שדות תעופה בינלאומיים המשרתים כמעט את כל האזורים. נמל התעופה הבינלאומי – לאונרדו דה וינצ'י-פיומיצ'ינו (Leonardo da Vinci di Fiumicino), הוא שדה התעופה הבינלאומי הגדול באיטליה. קוד IATA (ארגון חברות התעופה הבינלאומי) הוא FCO. שדה התעופה ממוקם סמוך לעיר פיומיצ'ינו במרחק של כ-26 ק"מ דרומית מערבית לרומא.

אמצעי תחבורה נפוצים: באיטליה עושים שימוש רב ברכבות והן מהוות את אמצעי התחבורה העיקרי במדינה. ישנה רשת ענקית של מגוון רכבות עירוניות ובין עירוניות. יורו סטאר (Eurostar) רכבות מהירות ויקרות המחברות בין ערים שונות באיטליה, אינטרסיטי (Intercity) רכבת מהירה בתוך איטליה, רג'יונלי (Regionali) רכבות לנסיעה אזורית קצרה. בנוסף בערים גדולות יש רשת קווי אוטובוסים, מוניות ועוד.

שגרירות ישראל בעיר הבירה

כתובת: EMBASSY VIA MICHELE MERCATI 14 ROME, ITALY

טלפון: 00-39-06-36198500

* מומלץ להתעדכן בשעות פעילות של השגרירות באתר הרשמי.