ויזה לאיטליה

בשנת 2025 יוזמת ETIAS תיכנס לתוקפה, על פיה כניסה לאיטליה לישראלים תתאפשר אך ורק לאחר הוצאת ויזה לאיטליה. אז אם אתם מתכננים חופשה עתידית בארץ המגף – היכנסו ומלאו טופס כניסה לאיטליה!

דגל איטליה במפת איטליה

תהליך הוצאת ויזה לאיטליה

שלב 1
מילוי טופס
ה-ETIAS
שלב 2
שליחה
ותשלום האגרה
שלב 3
קבלת התשובה
למייל
שלב 4
כניסה
לאיטליה

כניסה לאיטליה לישראלים

אנשים רבים פונים אלינו לאחרונה בשאלה האם יש צורך בויזה לאיטליה – הרמנו את הכפפה והחלטנו לכתוב עבורכם מדריך הכולל את כל המידע הנחוץ אודות ויזה לאיטליה לישראלים. אז אם אתם מתכננים חופשה אקזוטית באיטליה החלומית – המשיכו לקרוא!

ויזה לאיטליה לישראלים, הנקראת גם אשרת ה-ETIAS צפויה להיכנס לתוקפה באמצע שנת 2025. על פיה, אישור כניסה לאיטליה יינתן לישראלים אשר יציגו מסמכים אודות מטרת הביקור במדינה, בין אם מדובר בביקור תיירותי או עסקי, ואף ימלאו טופס כניסה לאיטליה שיעיד שהם עומדים בכל תנאי הכניסה שנקבעו על ידי רשויות איטליה.

אחת מן הדרישות המרכזיות לקבלת ויזה היא כניסה לאיטליה עם דרכון ישראלי בתוקף. תוקף הדרכון נדרש להיות מינימום למשך שלושה חודשים ממועד תאריך היציאה שלכם מאיטליה. בנוסף, אישור טופס כניסה לאיטליה יעניק למבקרים בה, אשרת שהייה של 90 יום לכל היותר, בתקופה של עד חצי שנה במצטבר.

רגע לפני הוצאת הויזה לאיטליה, חשוב שתיקחו בחשבון שהרשויות עשויות לדרוש מכם אסמכתאות אשר מעידות על מטרת הביקור שלכם במדינה, ביניהן: כרטיסי טיסה, כתובת שהייה, הזמנה לאירוע, ביטוח נסיעות לחו"ל, מידע פיננסי וכדומה.

למרות שהליך הוצאת ויזה לאיטליה נשמע סבוך ומורכב, לא כך הדבר. מדובר בהליך בירוקרטי נגיש ופשוט שנועד לצורך:

 • יצירת סדר בין גבולות מדינות האיחוד האירופי
 • ניהול יעיל של כניסת מבקרים לאיטליה
 • מניעת כניסת מסתננים, הגירה בלתי חוקית וגניבת זהות

בכל מקרה, זכרו שדרישות הכניסה מתעדכנות כל הזמן, לכן לפני מילוי טופס כניסה – חשוב שתתעדכנו בתנאי הכניסה לאיטליה לישראלים, ואף תבדקו אודות ההנחיות האחרונות והעדכניות ביותר שניתנו על ידי הרשויות באיטליה.

הוצאת ויזה לאיטליה לישראלים מעניקה לכם אפשרות כניסה ללא עיכובים או קשיים מיותרים במעברי הגבולות ברחבי מדינות האיחוד האירופי ומדינות שנגן. לכן, אם אתם מתכננים טיול לאיטליה בשנה הבאה (2025), תדרשו בתשלום אגרת בקשה לוויזה לאיטליה ובמילוי אשרת כניסה עבור כל אחת ואחד מהנוסעים.

במרבית המקרים, אישור כניסה לאיטליה יינתן בקלות ובמהרה. קחו בחשבון, סירוב בגין בקשה לוויזה עלול לקרות בעקבות טעויות במילוי הטופס – לכן חשוב מאוד ואף קריטי למלא את טופס הבקשה בהתאם להנחיות הדרושות וללא טעויות.

אם עדיין, אחרי קריאת שורות אלו – הוצאת ויזה לאיטליה נשמעת לכם מסובכת, אנחנו כאן בשבילכם! היכנסו לאתר הבית שלנו ומלאו את טופס הבקשה לוויזה הנקרא "אישור כניסה לאיטליה" ואנחנו כבר נדאג שתקבלו את ויזה לאיטליה. מוקד השירות שלנו עובד 24/7 וישמח להעניק לכם שירות מצוין.

איטליה, האיחוד האירופי ואזור שנגן

איטליה היא מדינה הממוקמת בדרום אירופה, הידועה בהיסטוריה העשירה שלה, בתרבותה ובתרומתה הגדולה לאמנות, למדע ולמטבח. איטליה חברה באיחוד האירופי (EU) ומשתתפת באזור שנגן.

איטליה הייתה בין המדינות המייסדות של האיחוד האירופי מאז הקמתו. האיחוד האירופי הוא איחוד פוליטי וכלכלי של 28 מדינות אירופיות הפועלות בשיתוף פעולה הדוק בתחומים שונים ומגוונים כגון: מסחר, מדיניות כלכלית ותקנים משפטיים.

לצד חברותה באיחוד האירופי, איטליה חברה גם באזור שנגן. אזור שנגן כולל למעשה קבוצה של מדינות אירופיות שביטלו דרכונים וסוגים אחרים של ביקורת גבולות בגבולותיהן ההדדיים, מה שמאפשר תנועה חופשית ובלתי מוגבלת של אנשים בתוך גבולות שנגן. המשמעות היא שכאשר נוסעים ממדינת שנגן אחת לאחרת, בדרך כלל אין צורך בבדיקות דרכונים או ביקורת מכס בגבולות.

שאלות נפוצות בנוגע ל-ETIAS לאיטליה

כן, החל משנת 2025 כל תושבי ישראל שנוסעים לאיטליה יידרשו בויזה לאיטליה.

תנאי כניסה לאיטליה לישראלים תתאפשר עם ויזת ETIAS, דרכון בתוקף וללא עבר פלילי.

במרבית המקרים בקשת הכניסה לאיטליה תאושר באופן מהיר ללא עיכובים או קושי. מטרת הוויזה היא למנוע הגירה בלתי חוקית ולסנן איומים עתידיים.

דרישות כניסה לאיטליה קובעות כי כל אדם שנכנס למדינה ואין ברשותו דרכון אירופאי, נדרש למלא טופס ETIAS.

ממלאים טופס כניסה לאיטליה לישראלים בפשטות ובנוחות באופן דיגיטלי.

למילוי הטופס >>>

קבלת אישור כניסה לאיטליה מותנית בדרכון בתוקף. על הדרכון להיות בתוקף לפחות ל-90 יום לאחר כניסתכם למדינה.

על פי הצפי, החל משנת 2025 כל הנכנסים למדינה יידרשו בויזה לאיטליה.

אישור אטיאס הנקרא גם ויזה לאיטליה לישראלים תקף למשך 36 חודשים או עד מועד פקיעת תאריך תוקף הדרכון.

כן, גם ילדים נדרשים בויזה לאיטליה, כל אדם אשר נכנס אל גבולותיה של איטליה נדרש באשרת כניסה.

זכרו, חשוב מאוד למלא טופס כניסה לאיטליה מוקדם ככל האפשר טרם מועד הטיסה.

התראה על ה-ETIAS

אני רוצה לקבל התראה כשטופס אשרת הכניסה לאיטליה – ETIAS יהיה זמין.

תיירות באיטליה

איטליה נחשבת למדינה תיירותית מאוד והיא מהווה יעד פופולרי עבור מטיילים מכל העולם במשך מאות שנים. איטליה מציעה שילוב עשיר של היסטוריה, תרבות, אמנות, ארכיטקטורה, יופי טבעי ומטבח עשיר וטעים במיוחד. להלן כמה היבטים מרכזיים של תיירות באיטליה:

 • אטרקציות היסטוריות ותרבותיות – איטליה היא ביתם של שפע של אוצרות היסטוריים ותרבותיים. המבקרים יכולים ליהנות מחורבות רומיות עתיקות כמו: הקולוסיאום והפורום הרומי ברומא, ערים מימי הביניים כמו פירנצה וונציה, ויצירות מופת מתקופת הרנסנס של אמנים כמו ליאונרדו דה וינצ'י ומיכלאנג'לו.
 • אמנות ומוזיאונים – איטליה מתגאה בכמה מהמוזיאונים והגלריות האמנותיות המפורסמות ביותר בעולם, כולל יצירות מתקופת הרנסנס האיטלקי.
 • ארכיטקטורה – איטליה ידועה בזכות פלאי הארכיטקטורה שלה, כמו המגדל הנטוי של פיזה, המרכז ההיסטורי של רומא עם נקודות ציון אייקוניות כמו הפנתיאון ומזרקת טרווי, והמבנים הייחודיים של ונציה, הבנויה על רשת של תעלות.
 • אתרי מורשת עולמית של אונסק"ו – איטליה היא ביתם של אתרי מורשת עולמית של אונסק"ו, לרבות מרכזים היסטוריים של ערים, אתרים ארכיאולוגיים, ונפלאות טבע כמו הדולומיטים והר אטנה.
 • אוכל ויין – המטבח האיטלקי נחגג ברחבי העולם, ותיירים יכולים ליהנות מפסטה אותנטית, פיצה, ג'לאטו ואספרסו. כל אזור באיטליה מציע התמחויות קולינריות משלו. איטליה ידועה גם בייצור היין שלה, עם אזורים כמו טוסקנה ופיימונטה הידועים ביינות המשובחים שלהם.

אטרקציות תיירותית באיטליה

להלן כמה מהאטרקציות התיירותיות שאסור לכם לפספס באיטליה:

 • קולוסיאום – ממוקם ברומא, אמפיתיאטרון עתיק זה הוא אחד מציוני הדרך האייקוניים ביותר של איטליה. הקולוסיאום שימש לתחרויות גלדיאטורים ומופעי ציבור אחרים.
 • עיר הוותיקן (Città del Vaticano) – עיר זו היא ביתם של בזיליקת פטרוס הקדוש, מוזיאוני הוותיקן והקפלה הסיסטינית, עם התקרה המפורסמת שלה שצוירה על ידי מיכלאנג'לו.
 • פירנצה – בירת טוסקנה, פירנצה ידועה באמנות ובאדריכלות הרנסנס שלה. אטרקציות שחובה לבקר בהן כוללות את קתדרלת פירנצה (דואומו), גלריית אופיצי וגלריית האקדמיה, ביתו של דוד של מיכלאנג'לו.
 • ונציה – ידועה בתעלות הרומנטיות שלה, ונציה היא עיר ייחודית וציורית. כיכר סן מרקו, התעלה הגדולה וגשר ריאלטו הם אטרקציות מובילות.
 • פומפיי והרקולנאום – ערים רומיות עתיקות אלו נקברו בהתפרצות הר הוזוב בשנת 79 לספירה. כיום, המבקרים יכולים לחקור חורבות שהשתמרו היטב.
 • צ'ינקווה טרה – סדרה של חמישה כפרי דייגים צבעוניים היושבים על צוקים לאורך הריביירה האיטלקית. האזור מציע מסלולי הליכה יפים ונוף חוף מדהים.
 • חוף אמלפי (Costiera Amalfitana) – אזור החוף הזה בדרום איטליה מפורסם בצוקים הדרמטיים שלו, בעיירות מקסימות כמו אמלפי ופוזיטנו ובחופים היפים.
 • טוסקנה – מעבר לפירנצה, טוסקנה מציעה גבעות מתגלגלות, כרמים ועיירות היסטוריות כמו: סיינה ופיזה, הידועה במגדל הנטוי שלה.
 • הפורום הרומי (Foro Romano) – ממוקם בלב רומא, אתר ארכיאולוגי זה היה מרכז החיים והשלטון הרומי העתיק.

אקלים באיטליה

האקלים באיטליה מגוון בשל צורתה הגיאוגרפית המוארכת, המשתרעת מהרי האלפים בצפון ועד לים התיכון בדרום. המדינה חווה כמה אזורי אקלים שונים:

 • אקלים אלפיני בצפון איטליה הכולל חורף קר ומושלג וקיץ מתון.
 • אקלים יבשתי בצפון איטליה שבו חורף יכול להיות קר, כאשר הטמפרטורות יורדות לרוב מתחת לאפס, בעוד שהקיץ חם.
 • אקלים ים תיכוני באזורי מרכז וחוף הכולל חורף מתון ורטוב וקיץ חם ויבש.
 • האקלים האדריאטי בחוף המזרחי שבו הקיץ חם, והחורף יכול להיות קריר יותר בהשוואה למערב.

טבע פראי באיטליה

איטליה ידועה ביופייה הטבעי העשיר, והיא מציעה מגוון רחב של נופים פראיים וטבעיים. תוכלו למצוא מגוון פארקים ושמורות לאומיות, לטייל בהרי האלפים והאפנינים, ליהנות מאיים, אגמים וחופים מדהימים, לבקר באזורי היין הכפריים המרהיבים ביופיים כמו טוסקנה ופיימונטה ועוד.

אמצעי תחבורה באיטליה

שדה תעופה מרכזי

באיטליה ישנם מספר רב של שדות תעופה בינלאומיים המשרתים כמעט את כל האזורים אליהם ניתן להגיע עם ויזה לאיטליה.

נמל התעופה הבינלאומי: לאונרדו דה וינצ'י-פיומיצ'ינו (Leonardo da Vinci di Fiumicino), הוא שדה התעופה הבינלאומי הגדול באיטליה. קוד IATA (ארגון חברות התעופה הבינלאומי) הוא FCO. שדה התעופה ממוקם סמוך לעיר פיומיצ'ינו במרחק של כ-26 ק"מ דרומית מערבית לרומא.

אמצעי תחבורה נפוצים

באיטליה עושים שימוש רב ברכבות והן מהוות את אמצעי התחבורה העיקרי במדינה.

ישנה רשת ענקית של מגוון רכבות עירוניות ובין עירוניות. יורו סטאר (Eurostar) רכבות מהירות ויקרות המחברות בין ערים שונות באיטליה, אינטרסיטי (Intercity) רכבת מהירה בתוך איטליה, רג'יונלי (Regionali) רכבות לנסיעה אזורית קצרה. בנוסף בערים גדולות יש רשת קווי אוטובוסים, מוניות ועוד.

שגרירות ישראל באיטליה

שגרירות ישראל ברומה

כתובת: EMBASSY VIA MICHELE MERCATI 14 ROME, ITALY

טלפון: 00-39-06-36198500

*מומלץ להתעדכן בשעות פעילות של השגרירות באתר הרשמי.

מידע שימושי על איטליה

עיר בירה

רומא

שפות

איטלקית

שטח

301,338 קמ"ר

אוכלוסייה

62,402,659 נפש

אזור זמן

1UTC+

מטבע

אירו

קוד חיוג

39+

שקע חשמלי

זהה לישראל (220 וולט)