דגל לטביה

ויזה ללטביה

ויזה ללטביה - סקירה כללית של המדינה

בשנת 2004 הצטרפה לטביה למדינות מזרח אירופה אשר הצטרפו כבר לאיחוד האירופי. בשנת 2007 היא הצטרפה גם למדינות שהתאגדו באזור שנגן. גם לטביה תומכת בתפיסת העולם של האיחוד האירופי, אשר מעודד את הסדרת נושא הגעת תיירים ואחרים לאזור שנגן.

פעולתה של מערכת ETIAS
מערכת כניסה ויציאה ומערכת מידע ואישור של נסיעות בתוך יבשת אירופה ETIAS הן כלים ניהוליים אשר יובילו לשינוי מהותי בדרכי הנסיעות הקצרות בתוך אירופה בשנים הקרובות.

החל משנת 2024 כל התיירים שגילם הוא מעל גיל 18, יצטרכו להגיש בקשה מקוונת לקבלת ויזה ללטביה. אישור זה יהיה תקף לתקופה בת שלוש שנים והעלות שלו היא נמוכה מאד. באמצעות אישור זה, יוכל כל תייר אשר מגיע ממדינה שאין בה צורך להפקת ויזת שנגן, להגיע גם למדינות אחרות, אשר משויכות לאזור שנגן וזאת ללא צורך במסמכים כלשהם.

כל תייר יכול לשהות במדינות האיחוד האירופי במשך 90 יום ברצף וזאת מתוך 180 יום של שהייה במדינות הללו. אף על פי שהאישור תקף לחמש שנים, האישור לשהייה ברצף הוא לפרק זמן קצר יותר ומי שזקוק לשהייה ארוכה יותר, יהיה עליו להפיק לכך אשרה מתאימה.

תיירות

מי צריך ויזה ללטביה? השאלה מי לא? מיקומה הגיאוגרפי של לטביה הוא לחופו של הים הבלטי, החופים המרהיבים והיערות העצומים בגודלם, יוצרים מערכות אקולוגיות ייחודיות במדינה זו. המחזיקים בויזה ללטביה יהנו מהנופים עוצרי הנשימה כמו מפל הקסמים ונטאס רומבה, שהוא המפל רחב הידיים ביותר באירופה ממוקם בחלק המזרחי של לטביה. סימני ההיכר של לטביה הם אתרי הספא יורמלה, טירת טוראידה, ארמון רונדאלה ובזיליקת אגנולה.

הבירה ריגה הייתה בירת התרבות האירופית בשנת 2014 והעיר העתיקה שנשמרה מימי הביניים הוכרזה על ידי ארגון אונסק"ו כאתר מורשת עולמי.

כניסה ללטביה לישראלים 

האקלים בלטביה הוא אקלים יבשתי אירופי טיפוסי. בקיץ בדרך כלל חם ויבש ואילו עונת החורף היא קשה. בחודש ינואר נמדדת הטמפרטורה הנמוכה ביותר כיוון שיורד שלג וקיימות גם סופות שלגים. החודש החם ביותר הוא יולי שהטמפרטורה הממוצעת בחודש זה היא 20 מעלות צלזיוס. גשמים יורדים באביב והתקופה הנעימה ביותר לטייל, היא בין מאי לספטמבר.

בקיץ מומלץ ללבוש בגדים קלילים ומעט עבים יותר ובחורף יש ללבוש בגדים חמים ובכמה שכבות. מעילי גשם הם צורך בסיסי לאורך כל ימות השנה.

אמצעי תחבורה בלטביה

נמל התעופה הבינלאומי – ריגה (Rīgas Starptautiskā Lidosta), הוא שדה התעופה המסחרי הגדול בלטביה. קוד IATA (ארגון חברות התעופה הבינלאומי) הוא RIX. שדה התעופה ממוקם בקרת העיירה מרופה ובמרחק של כ-13 ק"מ מערבית לעיר ריגה.

ויזת תייר ללטביה תאפשר כניסה ויציאה מהמדינה. ריכזנו לנוחיותכם גם את אמצעי התחבורה המרכזיים להתניידות בתוך המדינה:

אפשר להגיע לעיר באמצעות מוניות, יש לשים לב לעלויות ולנסוע עם המוניות המוזלות. אפשר לנסוע באוטובוסים שהם חוויה ולרכוש כרטיס מוזל לשלושה ימים. בתוך העיר העתיקה אפשר לנסוע ברכבת שמגיעה לכל הנקודות החשובות והמרשימות בה.

אמצעי תחבורה בלטביה

שגרירות ישראל בלטביה

כתובת: Sporta Str. 11 LV-1013 RIGA, LATVIA 1010

טלפון: 00-371-67635500 

פקס: 00-371-67635555

* מומלץ להתעדכן בשעות פעילות של השגרירות באתר הרשמי.

על לטביה

עיר הבירה: ריגה
שפות: לטבי 56.3%;
רוסית 33.8%;
0.6% אחרים;
לא צוין 9.4%;
שטח: 64,5892 קילומטרים
אוכלוסייה: 2,217,969 נפש
אזור זמן:  UTC /GMT +2 שעות
מטבע: אירו
קוד חיוג בינלאומי: 371+
שקע חשמלי: סוג C אירופי עם שני פינים C תקע

התראה על ה-ETIAS

אני רוצה לקבל התראה כשטופס אשרת הכניסה ללטביה – ETIAS יהיה זמין.