דגל בלגיה

ויזה לבלגיה

ויזה לבלגיה - סקירה כללית של המדינה

בלגיה היא אחת המדינות המרכזיות באירופה ותיירים רבים מגיעים אליה לאחר ששהו כבר במדינות סמוכות כמו הולנד, צרפת או גרמניה או במסלול ההפוך, שבו הם מגיעים קודם לבלגיה ולאחר מכן ממשיכים למדינות הקרובות אליה גיאוגרפית.

מה כדאי לדעת לקראת כניסה לבלגיה לישראלים?

מערכת כניסה ויציאה ו – ETIAS (מערכת מידע ואישור נסיעות בתוך יבשת אירופה) הם שני חוקים חדשים שמטרתם לשנות את הרגלי הנסיעה של תיירים אשר יגיעו למדינות שונות באירופה. ETIAS תתמקד בעיקר בכל מה שקשור לנסיעות קצרות טווח.

נושא זה יחל בפעילות שוטפת החל משנת 2024 . תיירים ישראלים אשר מתכננים כניסה לבלגיה יצטרכו לקבל אישור באתר המקוון טרם הגעתם. אם המערכת תאשר את בקשתם הם יחויבו בתשלום אגרה סמלי (מתשלום האגרה פטורים ילדים מתחת לגיל 18 ומבוגרים מעל גיל 70) ויקבלו ויזת תייר לבלגיה המעניקה אישור נסיעה שתקף למשך שלוש שנים.

משך השהייה המקסימלי עבור כל תייר במדינות האיחוד האירופי יהיה 90 יום, אם הם נמצאים ברצף לאורך 180 יום. מטייל אשר מעוניין לטייל פרק זמן ארוך יותר, יידרש לקבל אשרה ייעודית (כגון ויזת עבודה או ויזת סטודנט).

תיירות

מי צריך ויזה לבלגיה? השאלה מי לא? בלגיה היא מדינה מרכזית גם לאור העובדה שבבריסל שוכנים המטה של האיחוד האירופי וגם מרכז נאט"ו. טיול במרכז בריסל חושף בפני התיירים את האטרקציות המרכזיות כמו Grand Place, Mannikin Pis Peeing Boy, מיני אירופה שכולל מיניאטורות יפהפיות וארמון הצדק . יש בבלגיה עיירות קטנות וציוריות שנעים מאד לטייל בהן כמו ברוז' אשר מזכירה את העיר וונציה באיטליה והתיירים יגיעו אליה באמצעות ויזה לבלגיה.

בצפון בלגיה קיים האזור הפלמי, כך אפשר לטייל בבירת היהלומים העולמית שהיא העיר אנטוורפן, כמו כן בערים מרשימות נוספות כמו בנלוקס. לדרום מזרח בלגיה מגיעים התיירים בעלי אשרת כניסה לבלגיה ומבקרים בעיר ליאז' שהיא המקור לייצור של הוופלים הבלגיים המפורסמים בכל העולם.

כניסה לישראלים לבלגיה - antwerpen

אף על פי שמדובר במדינה ששטחה הגיאוגרפי הוא קטן, היא מאד מתיירת לאור יופיים של הבניינים המיוחדים והאטרקציות כמו מפעלי חיתוך היהלומים, מבשלות הבירה ומשקאות הבירה הטעימים, השוקולדים שמאפיינים אותם והוופלים הכתושים.

מזג האוויר בבלגיה הוא הפכפך ובכל יום עלול לרדת גשם ולכן יש להצטייד תמיד במעילי גשם ומטריה מומלץ להביא במזוודה גם בבגדים חמים, שהם שימושיים לאורך רוב ימות השנה.

אמצעי תחבורה בבלגיה

אחרי שהצלחתם להשיג ויזה לבלגיה, אלו הפרטים הבאים על אמצעי התחבורה המרכזיים בבלגיה:

נמל התעופה הבינלאומי – בריסל (Luchthaven Brussel-Nationaal). שדה התעופה המרכזי נמצא 12 ק"מ צפונית מזרחית לבריסל. קוד IATA (ארגון חברות התעופה הבינלאומי) הוא BRU‏. בנוסף לכך יש שדה תעופה קטן יותר שמרוחק מהבירה כ – 46 ק"מ. קיימים כמה שדות תעופה קטנים בסמוך לערים אנטוורפן, ליאז' וברוז'.

בבלגיה יש תחבורה מצוינת באמצעות הרשת הבין לאומית של הרכבות שנעה באירופה ובתחבורה ציבורית של אוטובוסים יעילים וזולים.

אמצעי תחבורה בבלגיה - אמסטרדם

שגרירות ישראל בבלגיה

כתובת: EMBASSY AVENUE DE L'OBSERVATOIRE 40 1180 UCCLE BRUSSELS

טלפון: 00-32-2-3735500

פקס: 00-32-2-3735617

* מומלץ להתעדכן בשעות פעילות של השגרירות באתר הרשמי.

על בלגיה

עיר הבירה: בריסל
שפות: הולנדית 60%;
צרפתית 40%;
גרמנית פחות מ – 1%;
דו לשוני מבחינה משפטית (הולנדית וצרפתית)
שטח: 30,510 KM2
אוכלוסייה: 10,403,000 נפש
אזור זמן: UTC/GMT +1 שעה
מטבע: אירו
קוד חיוג בינלאומי: 32+
שקע חשמלי: דו פינים E צרפתי
דו-פינתי צרפתי

התראה על ה-ETIAS

אני רוצה לקבל התראה כשטופס אשרת הכניסה לבלגיה – ETIAS יהיה זמין.