דגל ליטא

ויזה לליטא

ויזה לליטא - סקירה כללית של המדינה

ליטא הצטרפה בשנת 2004 לאיחוד האירופי, יחד עם צ'כיה. בשנת 2007 היא הצטרפה גם למדינות שחברו יחד לאזור שנגן.

השר ז'ילינסקאס היה בפגישה בפרלמנט של האיחוד האירופי והביע את שביעות רצונו מהתוכנית החדשנית של ETIAS  וזאת לאור המגמה ליצור שימוש בטכנולוגיות מתקדמות ופורצות דרך, כדי לבצע הליכי בקרה של הנוסעים בין הגבולות של המדינות השונות, כדי לשמור הן על הגבולות הללו והן על ביטחון הפנים בכל מדינה.

מערכת כניסה ויציאה ו-ETIAS שהיא מערכת מידע ואישור נסיעות אירופית, הם יישום של חוקים חדשים וחשובים ביותר, אשר יתוו דרך חדשה בנושא הנסיעות הקצרות בתוך יבשת אירופה.

על פי המתווה החדש, כל התיירים יצטרכו להגיש בקשה מקוונת לקבלת ויזה לליטא. העלות של מסמך זה היא די זולה ותוקפו יהיה למשך חמש שנים (יש גילאים אשר פטורים מתשלום אגרה).

באמצעות אשרה זו, גם תיירים שמגיעים ממדינות הפטורות מוויזה במדינות אחרות הנמצאות באזור שנגן, לא יזדקקו למסמכים נוספים.

התקופה המקסימלית שבה יוכל כל תייר לשהות במדינות האיחוד האירופי ברצף הוא 90 יום מתוך תקופת שהייה מקסימלית בת 180 יום. כל מי שזקוק לפרק זמן ארוך יותר, נדרש לטפל באישור שהות מול שגרירות המדינה בה הוא מתוכנן לשהות.

תיירות

מי צריך ויזה לליטא? השאלה היא מי לא? ליטא הייתה הרפובליקה הראשונה שזכתה לעצמאות מחבר המדינות של ברית המועצות. המראות היפהפיים של הפארקים רחבי הידיים בליטא, הם סימני ההיכר של מדינה זו, כמו הפארק הלאומי Aukštaitija באזור המזרחי, המוקף באגמים וביערות.

שלושים אחוז משטחה של ליטא הם יערות כך שהצבע הירוק שולט בה, רוב שטחה של המדינה הוא מישורי ויש מעט גבעות נמוכות במזרח ובמערב.

כניסה לליטא לישראלים - נוף מדהים

האקלים הליטאי הוא אירופאי טיפוסי. בקיץ חם ויבש ועונת החורף היא די קשה. בחודש ינואר נמדדות הטמפרטורות הנמוכות ביותר ויורד שלג כולל סופות שלגים. באביב יורדים גשמים, יולי הוא החודש החם ביותר ובו נמדדת טמפרטורה של כעשרים מעלות. התקופה הנוחה ביותר ליהנות מטיולים היא בין החודשים מאי עד ספטמבר.

בירתה ההיסטורית וילנה היא אטרקציה תיירותית, לאור הארכיטקטורה יוצאת הדופן, הגותית, הרנסנאס והבארוק.

כמו המטבחים של המדינה השכנה, המרכיבים העיקריים הליטאים מבוססים על בשר ותפוחי אדמה. המנות האופייניות הן Cepelinia ו- Vėdarai ובירה היא המשקה המועדף על ליטאים.

אמצעי תחבורה בליטא

נמל התעופה הבינלאומי – וילנה (Vilnius), הוא שדה התעופה האזרחי הגדול בליטא. קוד IATA (ארגון חברות התעופה הבינלאומי) הוא VNO. שדה התעופה ממוקם במרחק של כ-6 ק"מ דרומית לעיר הבירה וילנה.

אחרי שויזת תייר לליטא הכניסה אתכם למדינה, מומלץ שתכירו גם את אמצעי התחבורה בתוך המדינה:

האוטובוסים יעילים מאד ואפשר לרכוש כרטיס משולב שמקנה הנחה בנסיעות וגם באטרקציות שונות בעיר כמו מוזיאונים, השכרת אופניים, בתי מלון ועוד. 

נוח מאד גם לנסוע בטרוליבוס החשמליות באמצעות כרטיס מוזל. המוניות יקרות אלא אם מזמינים אותם מראש ואז המחיר מופחת במחצית.

אמצעי תחבורה בליטא

שגרירות ישראל בליטא

כתובת: EMBASSY OF ISRAEL KOSTITUCIJOS AV.7 VILNIUS, LITHUANIA

טלפון: 00-370-5-2502500

* מומלץ להתעדכן בשעות פעילות של השגרירות באתר הרשמי.

על ליטא

עיר הבירה: וילנה
שפות: ליטאית 82%;
8% רוסית;
פולנית 5.6%;
0.9% אחרים;
3.5% לא מוגדרים
שטח: 65,200 קילומטרים
אוכלוסייה: 2,944,459 נפש
אזור זמן: UTC /GMT +2 שעות
מטבע: אירו
קוד חיוג בינלאומי: 370+
שקע חשמלי: סוג C אירופי עם שני פינים C תקע

התראה על ה-ETIAS

אני רוצה לקבל התראה כשטופס אשרת הכניסה לליטא – ETIAS יהיה זמין.