7 המדינות הבטוחות ביותר באירופה לשנת 2024

המדינות האירופאיות הכי בטוחות

בטיחות היא גורם משמעותי כשמדובר בטיולים. אחרי הכל, אף אחד לא רוצה לטייל במקום שבו כל הזמן צריך להיזהר ולחשוש. למזלם של תיירים פוטנציאליים, אירופה נחשבת ליבשת בטוחה מאוד. אבל אילו הן המדינות הבטוחות ביותר באירופה?

אם אתם רוצים לתכנן יורוטריפ משלכם, הגעתם למקום הנכון! בשביל לעזור לכם לבחור את היעד הבא שלכם, צללנו לתוך כל העובדות והנתונים הקיימים בכדי למצוא את המדינות הבטוחות ביותר באירופה.

איך החלטנו אילו הן המדינות הבטוחות ביותר באירופה?

על מנת להרכיב את רשימת המדינות הבטוחות ביותר באירופה לקחנו בחשבון את ניסיון הטיול האישי שלנו, בשילוב עם מדד השלום העולמי (מהדורת 2024, שנקרא GPI). מדד שנתי זה, שנכתב על ידי המכון לכלכלה ושלום (Institute for Economics and Peace, IEP) בוחן מספר גורמים כדי לקבוע אילו הן המדינות הבטוחות ביותר בעולם, ביניהם- רמת העבריינות הנתפסת בחברה, רמת הפשיעה בפועל ומיליטריזציה. כל מדינה מקבלת דירוג ונכנסת לטבלת ליגה. נכון לשנת 2024, 163 מדינות רשומות במדד ה-GPI כאשר ה-7 הראשונות כולן נמצאות באירופה. הישג מכובד!

בכדי להקל על הקוראים להצליב את המידע במאמר עם מדד ה-GPI, כתבנו בבירור היכן כל מדינה ממוקמת בתוך מדד ה-GPI ומה הניקוד שלה במדד אשר מבוסס על הגורמים הרבים שנלקחו בחשבון לכתיבתו. על מנת לספק קצת פרספקטיבה, לכל מדינה ברשימה יש ציון GPI גבוה יותר מאשר ארה"ב – אשר קיבלה דירוג של 129 מתוך סך 163 המדינות. ישראל, אגב, נמצאת במקום 134.

7 המדינות הבטוחות ביותר באירופה

חשוב לדעת: אזהרות משרד החוץ משתנות לעתים קרובות, לפני שאתם מבקרים ביעד כלשהו יש לבדוק את האזהרות העדכניות ביותר.

איסלנד

 • דירוג במדד השלום העולמי: 1/163
 • ציון המדד: 1.107

לפי ה-GPI, איסלנד הוכתרה בתור המדינה הבטוחה ביותר באירופה. למעשה, היא המדינה הבטוחה ביותר בעולם מאז תחילת המדד ב-2008! עם אוכלוסייה שמונה כ-350,000 איש בלבד, מבקרים באיסלנד מספרים כי מרגישים בתחושה קהילתית חזקה במדינה.

שלא כמו ברוב המדינות, עבירות קלות אינן שכיחות באיסלנד. אירועים חמורים ואלימים יותר הם חריגים ביותר. לכן, איסלנד היא יעד מצוין למטיילים בודדים. איסלנד גם דורגה לאחרונה בתור המדינה עם השוויון המגדרי ביותר בעולם, מה שהופך אותה ליעד נהדר עבור נשים.

אפשר לטעון שהדאגה הגדולה ביותר עבור מטיילים לאיסלנד הם איתני הטבע. איסלנד ידועה בנופיה המשגעים והטבע הנרחב, יתרונות שעלולים להפוך לסיכונים. שיטפונות ומפולות שלגים עלולים לקרות לעתים קרובות. אירועים אלו יכולים להשפיע גם על התנועה בכבישים כאשר מסלולים ראשיים נחסמים, לעתים במשך חודשים.

מטיילים המבקרים באיסלנד, הידועה ביותר בטרקים המאתגרים שלה, צריכים להקפיד לעקוב מקרוב אחר תנאי מזג האוויר מכיוון שסופות עלולות להופיע בפתאומיות ובמהירות ולהוות סכנה למטיילים. כמו כן, על המטיילים לוודא תמיד שהם נושאים GPS, במיוחד באזורים המרוחקים יותר של המדינה.

טבע הקסום של איסלנד המהממת

המלצותינו לטיול באיסלנד:

 • צאו לאחת ההליכות הטובות ביותר באירופה! שביל Laugavegur הוא טרק בן מספר ימים אשר מתפתל בין הנופים המשגעים ביותר בדרום איסלנד.
 • סעו במעגל הזהב המפורסם. ללא ספק הכביש המפורסם ביותר במדינה אשר עובר בין פארקים לאומיים, גייזרים ואפילו מרחצאות חמים!
 • התפעלו מהזוהר הצפוני. איסלנד ידועה בתור אחד המקומות הטובים ביותר בעולם לחזות בפלא הטבע הזה.
 • הירגעו בספא הלגונה הכחולה. שילוב של מעיינות חמים ונופים מדהימים- זוהי חוויה בלתי נשכחת.
 • קפצו למפלים הידועים בעולם. מפלי דטיפוס (Dettifoss) שווים קפיצה, גם בקור.

להוצאת ויזה לאיסלנד >>>

אירלנד

 • דירוג במדד השלום העולמי: 3/163
 • ציון המדד: 1.288

אירלנד, הידועה בקבלת הפנים הידידותית להפליא שלה, היא המדינה השנייה הכי בטוחה באירופה. מדי שנה המדינה מושכת אליה מיליוני מטיילים, רובם מבקרים בה כדי לראות את הנופים הירוקים, קו החוף הדרמטי והמורשת התרבותית העשירה. אירלנד פופולרית מאוד גם בקרב תיירי גנאולוגיה.

התשתית התחבורתית באירלנד די טובה והכבישים שמורים ברובם, אך עם זאת צריך תמיד להיות מודעים לבורות- במיוחד באזורים כפריים יותר. אם אתם מתכננים לשכור רכב, קחו בחשבון שבאירלנד נוהגים בצד השמאלי של הכביש.

רמות הפשיעה באירלנד הן בדרך כלל די נמוכות, אך עדיין צריך לעקוב אחר הוראות בטיחות בסיסיות בכדי להגן על עצמכם ועל החפצים שלכם, במיוחד בערים גדולות יותר כמו דבלין. רוב הפשיעה קורית בשעות הלילה, לאחר שהמקומיים שתו כמה כוסות אלכוהול, ולכן עדיף שלא להתמהמה ברחובות לאחר בילוי בפאב. אנו ממליצים לקחת מונית חזרה למקום הלינה שלכם.

צוקי מוהר (Moher Cliffs) מהווים מוקד עלייה לרגל באירלנד בזכות הנוף המרשים. אם אתם מבקרים בצוקים, יש לשים לב לכל שלטי הזהירות ולא לסטות משבילי ההליכה המוגדרים. למרבה הצער היו בעבר מקרים של מטיילים שנפלו אל מותם לאחר שסטו מהשביל המוגדר.

נוף מרהיב מקו החוף באירלד

המלצותינו לטיול באירלנד:

 • צאו לבלות בבר בדבלין. תאמינו לנו, האירים יודעים לחגוג.
 • לכו לאורך צוקי מוהר. כאמור, מצוקים אלו נשקפים נופים מרהיבים.
 • צאו לרודטריפ על טבעת קרי (Ring of Kerry). כביש זה, לולאה באורך 179 קילומטרים, הוא דרך מצוינת לראות את הלב של אירלנד. אמנם ניתן לנהוג את כל הדרך בשלוש וחצי שעות ללא עצירה, אך אנו ממליצים לקחת את הזמן ולהעביר בנסיעה זו יום שלם.
 • בקרו בסקליג מייקל (Skellig Michael). אי זה, בו צילמו את הסרט מלחמת הכוכבים: הכוח מתעורר, אשר בו שוכן מנזר פסטורלי הוא תחנת חובה באירלנד.
 • נשקו את אבן בלארני (Blarney Stone). אומרים שמבקרים אשר ינשקו את אבן בלארני, הממוקמת בטירת בלארני, יקבלו את היכולת לדבר ברהיטות ולשכנע כל אחד. לא תנסו?

דנמרק

 • דירוג במדד השלום העולמי: 4/163
 • ציון המדד: 1.296

עם רמות נמוכות של פשעים אלימים וארגוני פשיעה, דנמרק מהווה יעד בטוח מאוד. בדומה למדינות סקנדינביות אחרות, דנמרק פורצת דרך בכל הנוגע לנושאים חברתיים ולרמות האושר של אוכלוסייתה.
רמת העבירות הקלות נמוכה אפילו בערים הגדולות, ולמרות זאת אנו תמיד ממליצים לשמור על חפצי הערך שלכם ולא להשאיר חפצים אישיים ללא השגחה. בשנת 2021, קופנהגן הוכרזה בתור העיר הבטוחה ביותר בעולם כולו על ידי עיתון הנחשב The Economist.

הסיכון של אסונות טבע כמעט ואינו קיים בדנמרק, ולרוב מצייתים לכל חוקי התנועה בכבישים. גם הולכי הרגל מקפידים להישמע לחוקי התנועה, ולכן גם אתם צפויים לציית להם. ישנם קנסות כבדים ואף אפשרות למאסר למי שנתפס נוהג בשכרות או במהירות מופרזת.

תשתיות התיירות בדנמרק טובות מאוד ברובן, וקל להתמצא במדינה. לרוב המקומיים שליטה טובה באנגלית, אז אין בעיה לבקש עזרה או הכוונות במקרה הצורך.

נהר ובתים בדנמרק

המלצותינו לטיול בדנמרק:

 • תראו את פסל בת הים הקטנה בקופנהגן. הפסל, בהשראת הסיפור של הנס כריסטיאן אנדרסן, ניתן במתנה למדינה ב-1913.
 • בקרו במוזיאון ספינות הויקינגים. המוזיאון, שנמצא ברוסקילד, מספק הצצה נדירה להיסטוריה של דנמרק ולחייהם של יורדי הים המפחידים ביותר בעולם.
 • רכבו דרך נופים משגעים על אופניים. בתור אחת המדינות השטוחות בעולם, דנמרק היא יעד מצוין להתנסות ברכיבה קלילה על אופניים.
 • תחקרו את טירות קרונבורג (Kronborg Castle). מסופר על טירה זו שהייתה ההשראה למחזה ״המלט״ של שייקספיר, למרות שהוא מעולם לא ביקר בה. עדיין, המבצר המרשים הוא ביקור חובה בדנמרק.
 • חזרו לילדות בלגולנד. מי אמר שאתם מבוגרים מדי בשביל לשחק בלגו?!

להוצאת ויזה לדנמרק >>>

אוסטריה

 • דירוג במדד השלום העולמי: 5/163
 • ציון המדד: 1.3

אוסטריה, אחד היעדים הפופולריים ביותר לביקור באירופה, נחשבת בטוחה ביותר הודות לרמות הפשיעה הנמוכות. ישנם דיווחים על כייסים בתחבורה הציבורית, אך זוהי לא תופעה שכיחה כלל. כמו תמיד, יש לשמור על חפצי הערך שלכם מוסתרים ולהיות ערניים כאשר אתם במקומות הומי אדם.

אוסטריה היא יעד נהדר למטיילים מכיוון שיש לה היסטוריה תרבותית עשירה. בנוסף, רוב האוכלוסייה דוברת אנגלית ברמה טובה כך שלא תהיה בעיה לתקשר במידת הצורך.

אוסטריה ידועה במיוחד בזכות אזורי הסקי המדהימים שלה, ולכן על המטיילים להיות מודעים לסיכונים הקשורים בכך. מפולות שלגים ומפולות בוץ קורות מדי פעם, וכדאי תמיד לבדוק את תנאי מזג האוויר לפני היציאה באותו יום ולשים לב לאזהרות רשמיות. כמו תמיד באזורים טבע מסוכנים, יש לנהוג בזהירות וליידע קרובי משפחה או חברים היכן אתם מטיילים.

בתים והרים על פני המים באוסטריה

המלצותינו לטיול באוסטריה:

 • תעשו סקי. אוסטריה היא אחד מיעדי החורף הטובים ביותר בעולם כולו!
 • תראו איפה צילמו את צלילי המוזיקה. זה אולי סרט ישן, אבל עדיין מדהים. הסרט הקלאסי בכיכובה של ג׳ולי אנדרוז צולם ברחבי העיר זלצבורג ולכן העיר היא יעד חובה לכל חובבי הסרט.
 • בקרו בבירת המוזיקה של העולם. וינה היא ביתם של ילדי פלא מעולם המוזיקה, כמו מוצרט ובטהובן.
 • כנסו לאווירת הקריסמס. כחודש לפני חג המולד צצים שווקים קסומים ברחבי המדינה, ואם התמזל מזלכם לבקר בתקופה זו- זהו ביקור חובה.
 • טפסו על ״המדרגות לשום מקום״ (Treppe ins Nichts). מדף זכוכית זה, הידוע באנגלית בשם The Stairway to Nowhere, מציע נוף משוגע של 360 מעלות (אם אתם אמיצים מספיק לטפס לשם).

להוצאת ויזה לאוסטריה >>>

פורטוגל

 • דירוג במדד השלום העולמי: 6/163
 • ציון המדד: 1.301

פורטוגל היא יעד פופולרי מאוד עבור תרמילאים ונוודים דיגיטליים המטיילים ברחבי אירופה. עם קו חוף מדהים, ערים מגניבות, תרבות עשירה ומאכלים מעוררי תיאבון, פורטוגל היא יעד נהדר.

המדינה בטוחה מאוד ולכן קיבלה את המיקום השישי והמרשים במדד השלום העולמי, מה שהופך אותה למדינה החמישית הבטוחה ביותר באירופה. יש לה יחסים טובים עם שכנותיה והמערכת הפוליטית יציבה לרוב.

הסיכון הגדול ביותר למטיילים הם כייסים, שמסתובבים לעתים קרובות בתחבורה הציבורית ובאזורי התיירות. לצערנו, גם לנו נגנב הארנק במהלך הנסיעה במטרו לשדה התעופה. לעולם אל תשאירו את החפצים שלכם ללא השגחה, ושימו לב תמיד למתרחש סביבכם. כמובן שביטוח נסיעות הוא בגדר חובה, ומומלץ מאוד לבטח גם את הטלפון הנייד שלכם.

מכיוון שפורטוגל היא יעד תיירותי פופולרי במיוחד, הונאות שמכוונות לתיירים יכולות לקרות לעתים קרובות. סמכו על תחושת הבטן שלכם, ולעולם אל תשלמו לפני שקיבלתם את השירות או הסחורה שאתם רוצים.

נהר העובר באמצע עיר בפורטוגל

המלצותינו לטיול בפורטוגל:

 • תהנו מ״פסטל דה נטה" (Pastel de Nata). ללא ספק אחד המאכלים המשובחים באירופה, מאפה פורטוגזי מתוק זה, הממולא ברפרפת וקינמון, יגרום לבטן שלכם להתמלא באושר.
 • תגלשו על הגלים בפורטו. פורטו היא יעד מושלם לחופשה עירונית. לא רק שהיא מגניבה בפני עצמה, היא נמצאת ממש על החוף. גלישת הגלים כאן היא בעלת שם עולמי, וניתן לקחת שיעורים לכל הרמות.
 • בקרו בפארק הלאומי ריה פורמוסה (Ria Formosa). השמורה, הממוקמת באלגרבה, היא מערכת אקולוגית מגוונת וביתם למספר מינים נדירים ומעניינים. קחו משקפת ותהנו מטיול יפה במיוחד- לא סתם השמורה נקראת ״פורמוסה״ (״יפה״ בפורטוגזית).
 • צאו לשייט בסירה. מחוז היין דורו (Douro) הוא אתר מורשת לאומית של אונסק״ו שעדיין לא גילו אותו. שייט בסירה היא דרך מצוינת לחקור את הנוף התרבותי והמשגע של האזור היפה הזה.
 • קפצו על הרכבת החשמלית בליסבון. מלכודת תיירים או חוויה מטורפת? את זה אתם תקבעו.

להוצאת ויזה לפורטוגל >>>

סלובניה

 • דירוג במדד השלום העולמי: 7/163
 • ציון המדד: 1.316

סלובניה היא יעד שלעתים קרובות מתעלמים ממנו כאשר חושבים על טיול לאירופה, וחבל! בסלובניה ניתן למצוא נופים בתוליים ואוצרות טבע מדהימים, ולכן נמליץ לכם לשקול אותה לטיול הבא שלכם.

אגם בלד (Lake Bled) הוא ללא ספק היעד התיירותי המפורסם ביותר במדינה בזכות הנופים המשולמים שנראים כאילו כל זווית היא גלויה מארץ האגדות. סלובניה גם ידועה בזכות השמירה על ניקיון הסביבה, מה שמגביר עוד יותר את היופי הטבעי שלה.

גם כאן רמות הפשיעה נמוכות יחסית, ואי-היציבות הפוליטית לא מהווה סיבה לדאגה. עם שיעור נמוך של מיליטריזציה, זהו יעד בטוח ביותר. ככזה, הוא מושך אליו הרבה תיירים בודדים ומשפחות כאחד.

למרות שבאופן כללי הסיכון להונאות נמוך יחסית, ישנם דיווחים על נהגי מוניות שגובים מחירים מנופחים מתיירים- במיוחד משדות התעופה ואליהם. אם יש ספק, סרבו לנסיעה ותמיד תבקשו להפעיל מונה.

נהר העובר בין בתים במדינת סלובניה

המלצותינו לטיול בסלובניה:

 • בקרו באגם בלד. אוויר הרים צלול, טירות מרשימות ומים צלולים ממתינים לכם באגם פסטורלי זה.
 • חקרו את עיר הבירה של סלובניה. לובליאנה מלאה באופי. כשתהיו שם, בקרו בטירה שבראש הגבה, הסתובבו ברחובות הצבעוניים ותטעמו את המנות המקומיות הטעימות.
 • תראו את מערות שקוציאן (Škocjan Caves). אנחנו יודעים מה אתם חושבים, כבר ראיתם מערות בחייכם וכמה אלו כבר יהיו שונות? אז זהו, שלא ראיתם מערות כמו מערות שקוציאן. אתם חייבים לראות אתר מורשת עולמית אונסק״ו כדי להאמין.
 • צאו לטיול! בסלובניה תראו את כמה מהנופים המדהימים ביותר בעולם כולו, ולא חסרים מסלולי הליכה מרהיבים בכל רחבי המדינה. הפארק הלאומי טריגלב (Triglav National Park) הוא ביקור חובה עבור מטיילים.
 • שכרו רכב וצאו לדרך. שום דבר לא מנצח את החופש שיש בנסיעה לאן שתרצו, כשלפניכם רק הכביש ונופים משגעים.

להוצאת ויזה לסלובניה >>>

צ׳כיה

 • דירוג במדד השלום העולמי: 8/163
 • ציון המדד: 1.318

המדינה האחרונה שסוגרת את הרשימה שלנו היא צ׳כיה, שהיא האחרונה שנכנסה ל-10 המדינות הבטוחות ביותר בעולם.

ידעתם שצ׳כיה היא המדינה שיש בה הכי הרבה טירות באירופה? צ׳כיה ידועה בעיקר בזכות העיר הגותית פראג, אך יש בה הרבה יותר מאשר עיר הבירה שלה.

בצ׳כיה הסיכון לפעילויות טרור נמוך מאוד ופשע אלים כמעט ולא קורה. למרות זאת, למטיילים מומלץ תמיד להתרחק מאזורים נטושים, במיוחד בקצות העיר.

לרוב אין מה לחשוש מאסונות טבע, אך עם זאת לעתים ישנן הצפות במהלך חודשי האביב. בדקו תמיד את התחזית והיו מוכנים להתגמש עם התוכניות שלכם במידת האפשר.

הסיכון העיקרי למטיילים בצ׳כיה הוא, שוב, ההונאות. למרות שזה לא קורה לעיתים תכופות, עדיין אירועים שכאלו קוראים ובמיוחד בפראג. מה שכדאי לשים לב אליו במיוחד הוא לא למסור את כרטיסי האשראי שלכם למלצרים במסעדות. חכו שהמלצר יביא את מכשיר הסליקה אליכם ובצעו את התשלום בעצמכם כדי להבטיח שאף אחד לא ירשום את פרטי הכרטיס שלכם.

נוף יפהפה בצ'כיה

המלצותינו לטיול בצ׳כיה:

 • עשו אמבטיית בירה! אוהבי הבירה – זה בשבילכם. תתפנקו עם אמבטיית בירה בפראג, חוויה ייחודית שלא תתחרטו עליה.
 • בקרו בטירת צ׳סקי קרומלוב. מבצר דרמטי זה הוא שילוב של מספר סגנונות אדריכלות, בהם בארוק, גותיקה ורנסנס.
 • חקרו את ״כנסיית העצמות״ (Sedlec Ossuary). כנסייה קתולית זו מכילה שרידים של בין 40,000 ל-70,000 אנשים! חוויה גותית מובטחת.
 • טיילו בגן העדן הבוהמי. כיאה לשמו, אזור מוגן זה שנמצא בקרבה לפראג נראה כמו סצנה היישר מתוך אווטאר. הוא מוכר במיוחד בזכות תצורות הסלע הייחודיות והמרשימות שלו.
 • תתפנקו במאכלי העיר בברנו (Brno). בעיר אופנתית זו תמצאו מגוון עצום של מסעדות, בתי קפה, ברי יין ומבשלות בירה מצוינות.

להוצאת ויזה לצ'כיה >>>

לסיכום, האם בטוח לטייל באירופה?

כפי שראינו, באירופה נמצאות כמה מהמדינות הבטוחות ביותר בעולם. המדינות האירופאיות מככבות גבוה במדד השלום העולמי. נכון לשנת 2024, 21 מתוך 30 המדינות הבטוחות ביותר בעולם נמצאות באירופה, והן:

 1. איסלנד
 2. אירלנד
 3. דנמרק
 4. אוסטריה
 5. פורטוגל
 6. סלובניה
 7. צ׳כיה
 8. שוויץ
 9. הונגריה
 10. פינלנד
 11. קרואטיה
 12. גרמניה
 13. נורווגיה
 14. סלובניה
 15. הולנד
 16. בלגיה
 17. בולגריה
 18. פולין
 19. שוודיה
 20. ספרד
 21. רומניה

האם יש הגבלות קורונה כלשהן באירופה?

נכון לתאריך כתיבת המאמר, אין הגבלות או הנחיות מיוחדות על כניסת ישראלים לאירופה. עם זאת חשוב לזכור שהמצב משתנה במהירות ושכל מדינה באירופה זכאית לשנות את הנחיות הכניסה אליה, ולכן יש לבדוק את ההנחיות העדכניות ביותר לפני הנסיעה שלכם.

מה צריך לעשות לפני הטיול לאירופה?

ויזת ה-ETIAS צפויה להתחיל בשנת 2024, כאשר מטרתה להפוך את אירופה לבטוחה עוד יותר ממה שהיא כרגע. ויזה אלקטרונית זו בעצם מחייבת את כל מי שאינו אזרח אירופאי להירשם מראש לפני הנסיעה לאירופה. ETIAS מהווה מעין אישור כניסה, כאשר לאחר מכן עדיין ניתן לטייל ברחבי האיחוד האירופי ללא ויזה נוספת בין מדינות. ה-ETIAS תקף לשלוש שנים, או עד תוקף הדרכון (אם תוקפו פג לפני כן).

האם ה-ETIAS יקשה על ישראלים לטייל באירופה?

כלל לא. ויזת ה-ETIAS תיצור מערכת בטוחה ויעילה יותר שתועיל לנוסעים המבקרים באירופה. הרישום מראש צפוי לקצר את זמני ההמתנה בגבולות האיחוד האירופי כיוון שכל המידע החיוני כבר יהיה ידוע לפני כן.

כיצד ה-ETIAS יגביר את הבטיחות באירופה?

ויזת ה-ETIAS תספק לסוכני הגבול מאגר מידע אלקטרוני מסודר של מי יגיע בכל יום וכל המידע האישי הנחוץ לגביו. לפני ETIAS מידע שכזה לא היה ידוע מראש, מה שיצר מערכת אימות זהות שאינה מושלמת. בזכות ה-ETIAS סוכני הגבול יוכלו לאמת במהירות את זהותו של כל נוסע ולהפוך את חווית מעבר הגבול ליעילה ומהירה יותר.

למאמר: ה-ETIAS והמלחמה בטרור

סיכום

אירופה היא אחד מהמקומות הבטוחים ביותר שאפשר לנסוע אליהם. בנוסף לשירותי בריאות ברמה הגבוהה ביותר ושיעורי פשיעה נמוכים, במדינות רבות ישנם מי שתייה נקיים ובטוחים לשתייה בחינם, זיהום סביבתי מינימלי, כלכלות יציבות ואידיאולוגיות מודרניות. בנוסף, אירופה נחשבת לאחד המקומות הבטוחים ביותר בזכות ההתנהלות הקפדנית במהלך מגפת הקורונה.

עם הגעתה של ויזת ETIAS, רמת הבטיחות באירופה רק תגדל.

חזרה לחלק ספציפי במאמר
שתפו את המאמר
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Picture of ויזה לאירופה ETIAS
ויזה לאירופה ETIAS
אתר זה, מטרתו להעביר לישראלים מידע עדכני ומפורט אודות ETIAS, אזור שנגן, וכל דבר הקשור בדרישות המתחדשות לתהליך הכניסה לאירופה. באתר זה עוקבים אחר כלל ההתפתחויות בתחום הויזות, הדרכונים ומגוון סוגי האשרות שהייה באמצעות המדיות השונות. צוות המחקר שלנו מורכב מאנשים עם רקע והבנה פורמלית בתחום המעבר בין מדינות שיודעים לדלות את הפרטים החיוניים להבנת תמונת המצב המשתנה בגבולות אירופה מתוך החומר המתפרסם באתרי החדשות המגוונים. היכולת להרכיב תמונה נהירה וברורה של המצב, ולנסח את הממצאים בכתב באופן פשוט והחד משמעי, נסמכת על מחקר מתמשך ואינטנסיבי.