האיחוד האירופי דוחה את תחילת ה-ETIAS לנובמבר 2023

תאריך חדש לETIAS - נובמבר 2023

האיחוד האירופי דחה את השקת ה-ETIAS, מערכת המידע וההרשאות של המבקרים בשישה חודשים, לחודש נובמבר 2023. תאריך ההשקה היה מאי 2023, אך הועד של האיחוד האירופי דחה לפתע את ההשקה ללא כל התראה מוקדמת וללא הודעה רשמית.

מבלי לתת סיבה או הסבר

בדף המידע הרשמי נכתב על ידי הועד של האיחוד כי התאריך בו יחל ה-ETIAS לפעול שונה במדור העוסק ענייני הגירה וחדשות מקומיות. פניות לועד בשאלות אודות שינוי התאריך לא נענו בתשובות עד עכשיו.

ה-ETIAS הינו אישור כניסה שמדינות רבות כולל ארה"ב, בריטניה, אלבניה, קנדה, אוסטרליה וגם ישראל יצרכו להנפיק לפני נסיעה לאירופה. אשרה זו והצורך להנפיקה תשפיע על 1.4 מטיילים וכ60 מדינות. כל המדינות האלה לא היו צריכות ויזה לאירופה עד עכשיו, מכיוון שלמדינות אלה יש הסכמים מול אירופה.

החלת ה-ETIAS היתה אמורה להיות כבר ב2022 אך נדחתה לסוף השנה ואז נדחתה למאי בשנה שאחרי. כעת התאריך שוב נדחה והפעם ללא כל התראה או הסבר.

המחלוקת אודות הETIAS

הדרישה להנפקת ה-ETIAS עוררה כבר מחלוקות בעבר כי רבים רואים בה בעצם ויזת תיירות. למעשה, ההפך הוא הנכון והתכנית הזאת תהפוך את הביקור לפשוט ויעיל יותר, כולל תורים מקוצרים ואבטחה מוגברת. זו איננה ויזת תיירות והיא בעצם דרך להקל ולקצר את התהליך שעוברים תיירים המבקשים לבקר באירופה. ה-ETIAS יהיה מקוון ולא יקר ובמרבית המקרים יאושר. אין פה דרישה לביקור בשגרירות או פרטים ביומטריים והמטרה היא להפוך את אירופה לבטוחה ומוגנת עבור המבקרים והתושבים.

גם בארה"ב קיימת מערכת לסינון מבקשי הכניסה הקרויה ESTA וגם בבריטניה יש תכנית למערך ממוחשב מתקדם דומה. הצורך לדבר זה קיים, כעת נותר רק ליישם ולהוציא לפועל.

חזרה לחלק ספציפי במאמר
שתפו את המאמר
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
ויזה לאירופה ETIAS
ויזה לאירופה ETIAS
אתר זה, מטרתו להעביר לישראלים מידע עדכני ומפורט אודות ETIAS, אזור שנגן, וכל דבר הקשור בדרישות המתחדשות לתהליך הכניסה לאירופה. באתר זה עוקבים אחר כלל ההתפתחויות בתחום הויזות, הדרכונים ומגוון סוגי האשרות שהייה באמצעות המדיות השונות. צוות המחקר שלנו מורכב מאנשים עם רקע והבנה פורמלית בתחום המעבר בין מדינות שיודעים לדלות את הפרטים החיוניים להבנת תמונת המצב המשתנה בגבולות אירופה מתוך החומר המתפרסם באתרי החדשות המגוונים. היכולת להרכיב תמונה נהירה וברורה של המצב, ולנסח את הממצאים בכתב באופן פשוט והחד משמעי, נסמכת על מחקר מתמשך ואינטנסיבי.