מה ההבדל בין ויזת שנגן ל- ETIAS?

מדינות ETIAS


אירופה מושכת תושבים מכל רחבי העולם, ובין היתר גם אותנו הישראלים.

יחד עם זאת, נכון להיום לא כל אחד יכול לטייל באירופה כראות עיניו, ישנן מספר מדינות שלצורך ביקור באירופה נדרשות להנפיק ויזה והלא היא ויזת שנגן. מחזיקי דרכון ישראלי פטורים מדרישת ויזה לאירופה אך גם בתחום זה עתידים לחול שינויים הדורשים היערכות מראש.

לקראת 2023 (טרם ידוע תאריך מדויק) אנשים אשר מעוניינים לטייל באירופה ונכון להיום פטורים מדרישת ויזה עשויים להזדקק לאישור חדש המעניק יכולת כניסה לאירופה. במאמר זה ננסה להסביר מעט על ויזת שנגן ו- ETIAS.

על ויזת שנגן – לנוע באופן חופשי באזור שנגן

מה ההבדל בין ויזת שנגן ל-ETIAS?

ויזת שנגן הינה ויזה לאירופה המיועדת למחזיקי דרכון מדינות שונות שנכון ליום אינן פטורות מדרישת ויזה לאירופה. הויזה מיועדת למטרת שהייה לתקופה קצרה והמחזיקים בה יכולים לנסוע לכל האזורים שכלולים באזור שנגן ולהישאר בהם עד 90 ימים, בין אם שהותם מיועדת לצורך עבודה או חופשה. היום, חברות באמנת שנגן 29 מדינות ו-26 מדינות מתוכן מיישמות את האמנה.

חשוב לדעת שקיימים מספר סוגים של ויזות שנגן, ביניהן: ויזה שמיועדת למטרת עסקים, ויזה שמיועדת למטרת ביקור בני משפחה וחברים, ויזת שמיועדת למטרת השתתפות באירועי ספורט ותרבות, ויזת שמיועדת למטרות רפואיות, ויזה שמיועדת למטרת ביקורים רשמיים, ויזה שמיועדת למטרת מחקרים וויזות שנגן מסוגים אחרים.

כדי להיכנס למדינות שנגן, צריכים המעוניינים להגיש בקשה ולציין כמה ימים הם מעוניינים להימצא באזור, באילו מדינות הם עתידים לבקר ולספק פרטים נוספים.

על אישור הכניסה לאירופה – ETIAS – להתכונן לקראת שנת 2023

ETIAS - להתכונן לקראת שנת 2023ה- ETIAS הוא מנגנון שהוקם על ידי האיחוד האירופאי, מדובר על אישור כניסה לאירופה שייכנס לתוקף בשנת 2023. המטרה של ה-ETIAS היא לשלוט על ההגירה והתיירות באירופה ולשמור על הביטחון.

מנגנון זה פועל ברשת האינטרנט בלבד וכדי לקבל את האישור, צריך הנוסע למלא פרטים מפורטים אודות נסיעתו ולשלם אגרה בסכום סמלי.

רבים מתושבי אירופה שאינם באיחוד, ישראלים, קנדים, אמריקאים, יפנים, אוסטרלים ועוד מעל ל-60 מדינות שנכון להיום פטורות מדרישה להנפקת ויזה לאירופה יזדקקו להנפקת ETIAS.

ניתן להגיש בקשה לקבלת ETIAS בקלות – על ידי מילוי בקשה מקוונת דרך האתר. את הבקשה ניתן למלא תוך פחות מ-72 שעות.

בין הפרטים שיש למלא יש לציין את מקום הלידה של מגיש הבקשה ותאריך הולדתו, שמו המלא, אזרחותו, מינו, לספק פרטים על הנסיעה ולספק פרטים של אנשי קשר.

הגשת בקשה לקבל ETIAS – להגיש בקשה בצורה נוחה ופשוטה

הגשת בקשה ל-ETIASהחלטתו של האיחוד האירופאי ליזום את ה-ETIAS הינה החלטה חשובה ביותר, החלטה שמטרתה להגן על אירופה מפני הטרור ובנוסף לכך, להפוך את המעברים לחופשיים יותר. כך או אחרת, החל משנת 2023, נדרש אנו – הישראלים, להוציא את ה-ETIAS במידה שנרצה לבקר באירופה.

כפי שצוין – ניתן להגיש בקשה לקבלת ה-ETIAS בצורה פשוטה. ברגע שהחוק מיושם אנחנו נדאג לעדכן את טופס הבקשה באתר שלנו ולכם נותר זה למלא את טופס הבקשה ולהמתין לקבלת תשובה.

נכון להיום טרם מיושם החוק לכן אתם מוזמנים למלא את הפרטים שלכם בטופס ההתקשרות ונעדכן אתם ברגע כשטופס אשרת הכניסה לאירופה – ETIAS יהיה זמין.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest
Etias Visa

Etias Visa

ויזה ETIAS (או ויזה לאירופה), כהרשאה אלקטרונית חדשנית לנסיעות, מהווה צעד חשוב לשיפור במערכת הכניסות לאירופה, כפי שהוגדר על ידי הרשויות האירופיות.

מאמרים נוספים

איך למנוע סירוב לבקשת ה- ETIAS?

איך למנוע סירוב לבקשת ה- ETIAS?

ETIAS הינה תוכנית עתידית שתכנס לתוקף בשנת 2023. מטרת ה-ETIAS היא לייצר מנגנון שעוקב ומגביל את הכניסה והיציאה אל מדינות האיחוד האירופי ומדינות שנגן, כך

קרא עוד »
מה זה ויזת שנגן - הוצאת ויזת שנגן

ויזת שנגן

רבים נוטים להתבלבל בין מדינות שנגן (אזור שנגן) לבין מדינות האיחוד האירופי אך ישנו הבדל משמעותי בין השניים. אזור שנגן כולל בתוכו 26 מדינות אשר

קרא עוד »