מערכת כניסה ויציאה EES

מערכת כניסה ויציאה - אילוסטרציה

אומנם אנו רגילים לטוס לאירופה מהיום למחר, אך חשוב לדעת כי בקרוב המצב עומד להשתנות. החל משנת 2025 (המועד הסופי טרם נקבע) יהיה צורך להוציא ויזה למדינות שנגן. במילים אחרות, ישראלים, לצד קנדים, אוסטרליים ולא מעט תושבי מדינות אחרות, יצטרכו לקבל אישור על מנת להיכנס למדינות שנגן. מערכת כניסה ויציאה EES הינה תוכנית חדשנית שהוקמה על ידי האיחוד האירופאי, כאשר המטרה היא רישום נתוני הכניסה ונתוני היציאה של האזרחים שמעוניינים להיכנס למדינות אירופה.

כמובן שמטרת העל של התוכנית היא לשמור על הביטחון של התושבים ולהגן על הגבולות החיצוניים של אזור שנגן. אנו בחברת ETIAS נשמח לסייע לכם לקבל את האישור הדרוש על מנת להיכנס למדינות שנגן בצורה מקוונת ותוך כדי מזעור הבירוקרטיה וכאב הראש הכרוך בתהליך.

מערכת כניסה ויציאה EES – מהן מטרות התוכנית?

בין המטרות העיקריות של המערכת ניתן להזכיר את הבאים:

 • לנהל את הגבולות החיצוניים של אירופה באמצעות שיפור היעילות של בקרת הגבלות החיצוניים באזור שנגן.
 • המערכת מאפשר למדינות השונות להתמודד עם התיירים הנכנסים לתחומן בצורה היעילה והמהירה ביותר, תוך כדי צמצום כוח האדם והגברת היעילות.
 • באמצעות המערכת ניתן יהיה לזהות בקלות את האנשים שאינם ממלאים את תנאי הכניסה למדינה, דבר שיאפשר למנוע את כניסתם ובכך לשמור על ביטחון התושבים.
 • המערכת תוכל לסייע בנושאים של הגירה לא חוקית ושהיית יתר.
 • המערכת תוכל לסייע למדינות אירופה להילחם בטרור הגואה באזור ולהבטיח רמת אבטחה גבוהה יותר.
 • המערכת תאפשר להילחם בהונאות זהות ולמנוע עבירות פליליות.

מה חשוב לדעת אודות מערכת כניסה ויציאה EES?

כדאי לדעת כי מערכת EES תחול על כל אזרחי מדינות צד שלישי, אשר מעוניינים להיכנס לאזור שנגן לצורך שהייה קצה או ארוכת טווח. חשוב לציין כי הנתונים הנאספים על ידי המערכת אינם פתוחים לציבור הרחב, אלא ניתן לגשת אליהם אך ורק על ידי צוות המוסמך לכך – על ידי הרשויות הלאומיות של המדינה המדוברת.

כרגע לא קיימת רשימה מסודרת של הרשויות הרשאיות לגשת לנתוני המערכת, אך לקראת אישורה הסופי של התוכנית, תינתן רשימה ברורה ומדויקת. כמובן שהגישה לנתונים תהיה אך ורק לצורך מניעה או איתור של עבירות טרור או עבירות פליליות.

כדאי לדעת כי לכל אחת מהמדינות החברות בתוכנית תהיה גישה למערכת ה- EES באמצעות ממשק משתמש אחיד. ממשק המשתמש של כל מדינה יהיה מחובר למערכת המרכזית, באמצעות תשתית תקשורת מאובטחת ומוצפנת.

אלו נתונים יירשמו במערכת כניסה ויציאה EES?

כל תייר שירצה להיכנס לאחת ממדינות שנגן, יצטרך לעבור דרך המערכת על מנת לספק את הנתונים האישיים שלו. המערכת תשמור את המידע האישי של התייר הכולל בין היתר את הבאים:

 • שם ושם המשפחה שלו
 • תמונת הפנים שלו
 • תאריך לידה
 • מין
 • לאום
 • נתונים אודות מסמכי הנסיעה שלו.

בצורה כזו, המערכת תוכל לייצר קובץ נתונים עבור כל תייר הנכנס לאחת ממדינות שנגן, דבר שיוכל לסייע לרשויות המקומיות לאתר פעילות טרור או פעילות פלילית. כדאי לציין כי המערכת תבקש לשמור נתונים מעט שונים בהתאם לסוג הויזה של התייר ולמטרות השהייה שלו במדינה.

מתי תתחיל לפעול מערכת כניסה ויציאה EES?

נכון להיום מדובר על שנת 2025 אך עדיין לא קיים תאריך סופי שבו המערכת תיכנס לתוקף. יש צורך לפתח תחילה את המערכת וליצור את כל התנאים הדרושים לצורך עבודה תקינה, מהירה ויעילה. הנציבות האירופית מאמינה כי המערכת חיונית עבור הביטחון של תושבי מדינות שנגן ולכן היא פועלת להקמת המערכת ולתחילת פעילותה בעתיד הקרוב.

אנו בחברת ETIAS מתמחים בתחום של מערכת כניסה ויציאה EES ונשמח לסייע ולייעץ לכם בנושא. אנו נשמח לספק לכם הרשאה אלקטרונית ברגע שהמערכת תתחיל לפעול, על מנת לאפשר לכם להיכנס למדינות שנגן בצורה היעילה והמהירה ביותר.

אומנם היום נראה כי מדובר על שינוי דרסטי ומשמעותי, אך למעשה מדובר על צעד הגיוני שיש להיערך אליו בהתאם. בדיוק כפי שיש צורך להוציא ויזה על מנת לבקר בארצות הברית או בהודו לדוגמה, כך בדיוק נצטרך להוציא ויזה על מנת לבקר באירופה. חשוב לציין כי אנו פה בשבילכם לכל בעיה ולכל שאלה. לקבלת פרטים נוספים או ייעוץ בנושא, צרו קשר.

חזרה לחלק ספציפי במאמר
שתפו את המאמר
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Picture of ויזה לאירופה ETIAS
ויזה לאירופה ETIAS
אתר זה, מטרתו להעביר לישראלים מידע עדכני ומפורט אודות ETIAS, אזור שנגן, וכל דבר הקשור בדרישות המתחדשות לתהליך הכניסה לאירופה. באתר זה עוקבים אחר כלל ההתפתחויות בתחום הויזות, הדרכונים ומגוון סוגי האשרות שהייה באמצעות המדיות השונות. צוות המחקר שלנו מורכב מאנשים עם רקע והבנה פורמלית בתחום המעבר בין מדינות שיודעים לדלות את הפרטים החיוניים להבנת תמונת המצב המשתנה בגבולות אירופה מתוך החומר המתפרסם באתרי החדשות המגוונים. היכולת להרכיב תמונה נהירה וברורה של המצב, ולנסח את הממצאים בכתב באופן פשוט והחד משמעי, נסמכת על מחקר מתמשך ואינטנסיבי.