ETIAS – משך תוקף ותאריך תפוגה

ETIAS – משך תוקף ותאריך תפוגה

אנשים רבים מתעניינים לגבי ה- ETIAS – משך תוקף ותאריך תפוגה, מאחר ומדובר על מהלך חדש, שכלל לא היה מוכר או נחוץ לפני כן. אם נכון להיום כל אזרח ישראלי רשאי להיכנס למדינות שנגן באירופה ללא שום צורך בויזה או באישור מעבר מיוחד, הרי שבעוד כשנתיים צפויה להיכנס לתוקף יוזמה חדשה, שתשנה לחלוטין את כל כללי המשחק.

המטרה היא להגביר את הבקרה על כל מי שנכנס למדינות שנגן, באמצעות הצורך להוציא אישור מעבר ETIAS. מדובר על סוג של ויזה לאירופה, המצריכה מאזרחים של כ- 60 מדינות שונות לקבל אישור זכאות, על מנת להיכנס למדינות שנגן.

מהי המטרה של ויזת ETIAS?

המטרה הראשונית היא להגביר את רמת הביטחון, למנוע כניסה של גורמים עוינים וכמובן להגביר את הבקרה על כל מי שנכנס למדינות שנגן. היוזמה צפויה להיכנס לתוקף בשנת 2025 וכרגע מדובר על 26 מדינות שנגן, המצריכות אישור זכאות על מנת להיכנס לשטחן.

לעומת זאת, מדינות כגון בריטניה, אירלנד, רומניה, בולגריה וקרואטיה אינן לוקחות חלק ביוזמה, ולכן אינן מצריכות ויזת ETIAS על מנת להיכנס לשטחן. יש לציין כי מעבר לישראל, היוזמה כוללת 59 מדינות נוספות, שאזרחיהן ייאלצו להוציא אישור זכאות, במטרה להגיע למדינות שנגן באירופה.

ETIAS – פרטים טכניים שכדאי להכיר

נכון להיום היוזמה עדיין לא נכנסה לתוקף, ולכן ניתן להיכנס לאירופה ולמדינות שנגן, ללא שום צורך באישור מיוחד. אך מרגע כניסת היוזמה לתוקף, יהיה צורך להגיש בקשה לאישור מעבר בצורה מקוונת. לצורך קבלת האישור המיוחל, יהיה צורך למלא פרטים אישיים, כגון שם, מין, אזרחות ותאריך לידה. מעבר לכך, יהיה צורך לספק מספר דרכון בתוקף, כתובת מייל וכמובן לשלם עבור האגרה הרלוונטית.

בחלק מהמקרים, יהיה צורך לפרט את סיבת הביקור, מקומות ויעדים ספציפיים שתרצו לבקר בהם, מצב רפואי, השכלה, תעסוקה, עבר פלילי ומדינות שגירשו אתכם משטחן. מדובר על הליך שאמור לקחת כעשר דקות בלבד, כאשר אישור הזכאות אמור להתקבל תוך מספר דקות עד ל- 48 שעות. כמובן שמילוי לקוי או חלקי, עלול לגרום לדחיית הבקשה.

לכמה זמן מחזיקה אשרת ETIAS? והקשר בין תוקף ETIAS ותאריך תפוגת הדרכון

קודם כל, חשוב לדעת כי האישור ניתן למשך 3 שנים, אך מי שדרכונו פג לפני כן, אישור ETIAS יפוג ביחד עם מועד פקיעת הדרכון. בזכות אישור ETIAS ניתן יהיה להיכנס ל- 26 מדינות שנגן, שהכניסה אליהן ללא אישור זכאות תהיה חסומה בפני אזרחיה של 60 מדינות, כולל ישראל.

כמה פעמים ניתן להשתמש באשרת ETIAS?

האישור יאפשר כניסה רב פעמית לאזור, וניתן לשהות במדינות שנגן בצורה חופשית ולעבור בין המדינות. ניתן לשהות 90 יום ברצף כל 180 יום. כלומר, במשך כל חצי שנה ניתן יהיה לשהות במדינות שנגן למשך 90 יום בלבד. לאחר מכן, ניתן יהיה להאריך את זמן השהייה באמצעות ויזה ארוכת טווח, כגון ויזת סטודנט, ויזת תושב או ויזת עבודה.

אחרי שהונפק לראשונה, האם ניתן לבטל את ה- ETIAS שלי?

ברוב המקרים, מרגע ההנפקה אשרת ETIAS תקפה ל- 3 שנים לכל היותר. עם זאת, ביטול אשרת ETIAS אפשרי בנסיבות הבאות:

  • מידע שגוי שנמסר בעת הגשת הבקשה
  • התראות אבטחה חדשה
  • במקרים בהם התנאים עבורם הונפקה ETIAS אינם מתקיימים עוד.

ETIAS – כיצד להבטיח לעצמכם אישור זכאות?

ברוב המקרים מדובר על אישור זכאות כמעט אוטומטי, בתנאי שמקפידים כמובן על מילוי תקני ומלא של כל הפרטים הנדרשים. אך ישנם מצבים שבהם האישור לא יתקבל, בשל מילוי חלקי או לא מדויק של הפרטים האישיים. מעבר לכך, אדם בעל עבר פלילי, עלול לקבל סירוב, מאחר והוא מהווה איום נוכחי, ולכן הוא מהווה סיכון ביטחוני למדינות שנגן.

הדבר נכון גם עבור אנשים הסובלים ממחלות קשות, העלולות לגרום להדבקה של תושבי שנגן. מעבר לכך, כדאי לדעת כי כל מי שעבר את זמן השהות המותר באירופה, עלול לא לקבל את האישור הנכסף, במטרה למנוע ממנו לעבור על החוק פעם נוספת.

אנו בחברת Etias Visa רוצים לסייע ולפשט עבורכם את קבלת ויזת ETIAS. אנו מעוניינים לחסוך לכם את כל הבלגן הבירוקרטי ולאפשר לכם הוצאה של אישור הזכאות בצורה המהירה, הפשוטה והיעילה ביותר. נציגינו ישמחו לסייע לכם בכל שאלה ובכל בעיה, מאחר ומילוי נכון ומדויק של הפרטים, יכול לסייע רבות לאישור הבקשה.

חשוב לפרט בצורה כנה ופתוחה את מצבכם הבריאותי, את העבר הפלילי שלכם וכמובן להקפיד על מילוי מדויק של כל הפרטים האישיים, בהתאם לצורת הרישום שלהם בדרכון. לקבלת פרטים נוספים, צרו קשר.

חזרה לחלק ספציפי במאמר
שתפו את המאמר
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Picture of ויזה לאירופה ETIAS
ויזה לאירופה ETIAS
אתר זה, מטרתו להעביר לישראלים מידע עדכני ומפורט אודות ETIAS, אזור שנגן, וכל דבר הקשור בדרישות המתחדשות לתהליך הכניסה לאירופה. באתר זה עוקבים אחר כלל ההתפתחויות בתחום הויזות, הדרכונים ומגוון סוגי האשרות שהייה באמצעות המדיות השונות. צוות המחקר שלנו מורכב מאנשים עם רקע והבנה פורמלית בתחום המעבר בין מדינות שיודעים לדלות את הפרטים החיוניים להבנת תמונת המצב המשתנה בגבולות אירופה מתוך החומר המתפרסם באתרי החדשות המגוונים. היכולת להרכיב תמונה נהירה וברורה של המצב, ולנסח את הממצאים בכתב באופן פשוט והחד משמעי, נסמכת על מחקר מתמשך ואינטנסיבי.