Frontex משקיעה מאמצים רבים ביחידת ETIAS מרכזית, קוראת לזה "מהפכה בתיירות"

Frontex משקיעה מאמצים רבים ביחידת ETIAS מרכזית

הצוות שמקים את היחידה המרכזית של ה-ETIAS התרחב בחודשים האחרונים על מנת להבטיח שעד למאי 2025, תאריך היעד להשקת מערכת הרשויות והמידע של האיחוד האירופי (ETIAS), הכל יהיה מוכן.

Frontex והתאריך המיועד

סוכנות משמר הגבול והחופים האירופאית הודיעה לעיתונות ב17 לנובמבר כי הצוותים של פרונטקס (Frontex) עובדים קשה על מנת לעמוד בזמנים כדי שמטיילים מ60 מדינות שאינן זקוקות כרגע לויזה על מנת להיכנס לאזור שנגן, יוכלו להוציא ויזת ETIAS ללא בעיה או קושי, כבר בתוך שנה מהיום. הדיווח הזה מגיע מאתר ShengenVisaInfo.com.

הסוכנות דיווחה גם כי 56 עובדים חדשים הצטרפו למערך Frontex, מרביתם למשרות של ניהול הטפסים וגם של מרכזני תמיכה של מבקשי ומחזיקי אשרת ה-ETIAS.

איך מנהלים את ה-ETIAS?

במסיבת העיתונים אמרה הסוכנות: "ברגע שה-ETIAS ייצא לפועל, הם ייקלטו ויסרקו את הטפסים מתיירים ממדינות שאינן נדרשות לויזה ויבצעו פעולות סיוע מנהלתיות על מנת לסייע למבקשי ומחזיקי ה-ETIAS." מנהל יחידת ה-ETIAS ב-Frontex, פרנסואה לרואל, דיבר על העבודה המאומצת הנעשית על מנת לעמוד בזמנים ואמר כי לצוות ביחידה הזו, המתכונן להשקה במאי 2025 יש עוד דרך ארוכה לפניהם בטרם ישלימו את העבודה הרבה העומדת בפניהם.

הציפייה מה-ETIAS

לרואל הוסיף ואמר: "ה-ETIAS יהווה שינוי מהותי לשמירת הגבול האירופי. ידינו יהיו מלאות בחודשים הקרובים וההכנות להשקה הן אינטנסיביות. המרכזנים שלנו יעבדו 24/7 על מנת להבטיח שמעבר הגבולות יהיה חלק ככל האפשר עבור מטיילים ובאותו זמן ישמור את אירופה בטוחה ומוגנת." באותה הצהרה לעיתונות Frontex קבעה כי ה-ETIAS יקצר את כמות ההליכים המנהלתיים בגבולות מחוץ לאירופה, וגם דבר זה יקצר למטיילים את זמני ההמתנה.

המלחמה בהגירה בלתי חוקית וטרור

דובר פרונטקס (Frontex) ציין כי באמצעות ה-ETIAS השליטה על מעברי הגבול, כמו גם מדיניות הליברליזציה של ויזת האיחוד האירופי, יתחזקו בין היתר על ידי עצירת הגירה בלתי חוקית ותתמוך במלחמה המתמשכת בטרור ובפשע מאורגן.

איך מקבלים את ה-ETIAS?

תיירים יצטרכו למלא טופס מקוון שיבקש מהם פרטים כגון שם, תאריך ומקום לידה, פרטי דרכון, פרטי עבודה, ועוד שאלות הנוגעות לרקע בטחוני. תיירים ידרשו גם לספק תמונה ולשלם סכום לא גדול. חשוב לציין שסך הכל זהו תהליך קצר ופשוט. כבר עכשיו למדינות רבות ברחבי העולם ישנה מערכת דומה המיועדת לאזרחים ממדינות מהן לא נדרש הוצאת ויזה, ביניהן ארה"ב, ניו זילנד ואירופה. באנגליה עובדים כרגע על הקמת מערך רשותי דומה.

התקווה לעמוד בזמנים

על מנת שמערך ה-ETIAS יהיה מוכן בזמן הנקבע, Frontex מדווחת כי נעשית עבודה צמודה עם כל הרשויות של 26 מדינות אזור שנגן. בנוסף נעשית עבודה הדוקה גם עם קרואטיה, קפריסין, בולגריה ורומניה, שמצויות בתהליך הצטרפות רשמית למדינות שנגן.

>> 1.4 מיליארד אנשים יידרשו להגיש בקשה לויזת ETIAS לפני נסיעה לאיחוד האירופי

חזרה לחלק ספציפי במאמר
שתפו את המאמר
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Picture of ויזה לאירופה ETIAS
ויזה לאירופה ETIAS
אתר זה, מטרתו להעביר לישראלים מידע עדכני ומפורט אודות ETIAS, אזור שנגן, וכל דבר הקשור בדרישות המתחדשות לתהליך הכניסה לאירופה. באתר זה עוקבים אחר כלל ההתפתחויות בתחום הויזות, הדרכונים ומגוון סוגי האשרות שהייה באמצעות המדיות השונות. צוות המחקר שלנו מורכב מאנשים עם רקע והבנה פורמלית בתחום המעבר בין מדינות שיודעים לדלות את הפרטים החיוניים להבנת תמונת המצב המשתנה בגבולות אירופה מתוך החומר המתפרסם באתרי החדשות המגוונים. היכולת להרכיב תמונה נהירה וברורה של המצב, ולנסח את הממצאים בכתב באופן פשוט והחד משמעי, נסמכת על מחקר מתמשך ואינטנסיבי.