ויזת ETIAS מתקדמת עם תחילת פעילותה של המועצה לפיקוח על זכויות היסוד

המועצה לפיקוח על זכויות היסוד ו-ETIAS

הטמעת ויזה ה-ETIAS החדשה עבור ישראלים הנוסעים לאירופה מתקדמת, זאת בעקבות הודעה של Frontex אשר חשפה ביום שני האחרון את הארגון החדש האחראי להפעלת המערכת בהתאם לזכויות היסוד.

הארגון החדש – Fundamental Rights Guidance Board

בהודעה שנמסרה לעיתונות הסוכנות הודיעה כי הארגון החדש נקרא ״Fundamental Rights Guidance Board״ (בתרגום חופשי – ׳המועצה לפיקוח על זכויות היסוד׳) ומשימתו היא לוודא שהמערכת עובדת בהתאם לזכויות של פרטיות, הגנת מידע ואי-אפליה. לאחר ההערכות, הארגון ימסור את המלצותיו לוועדת המיון של ויזת ה-ETIAS.

Frontex ציינה כי ריכזה את המומחים הטובים ביותר לזכויות היסוד מתוך ומחוץ לסוכנות, כאשר בראשם נבחר לעמוד סבסטיאן הומלר מהמועצה האירופית להגנת מידע. ג׳ונאס גרימהדן, מנהל משרד זכויות היסוד של Frontex, נבחר לסגן יו״ר הארגון.

״המועצה מורכבת מנציגים של המשרד לזכויות היסוד של Frontex, פורום הייעוץ לזכויות היסוד של Frontex, משרד הפיקוח האירופי להגנת המידע והסוכנות האירופית לזכויות היסוד״. כך נמסר מ-Frontex בהודעה לעיתונות, והוסיפה כי הארגון קם בהתאם לסעיף 10(2) של תקנות ETIAS.

התקדמות הטמעת ויזת ה-ETIAS

עם התקרבות תאריך השקת ETIAS, העומד על מאי 2025, Frontex וסוכנויות אחרות של האיחוד האירופי פועלות בצורה אינטנסיבית יותר בכדי לעמוד בלוח הזמנים שנקבע להטמעת ה-ETIAS ללא עיכובים.

לפני פחות משבועיים דווח באתר של ויזת שנגן (www.SchengenVisaInfo.com) כי הצוות העובד על ויזת ETIAS גדל מאוד בחודשים האחרונים בכדי שיוכלו לעמוד בעומס העבודה, ולאחרונה נוספו 56 עובדים חדשים כאשר רובם בתפקידי ניהול יישומים ואנשי תמיכה לנוסעים ומפעילי תיירות.

לדברי מנהל חטיבת ETIAS ב-Frontex, פרנסואה לרואל, הצוות עובד באינטנסיביות רבה על השקת ETIAS וימשיך לעבוד במרץ על מנת לעמוד בזמנים. לדבריו של לרואל ״הצוות שלנו יעבוד 24/7 כדי להפוך את ביקורת הגבולות למטיילים לחוויה מהירה ובטוחה ככל האפשר תוך שמירה על בטיחות אירופה״.

בעבר, תאריך היעד של ויזת ה-ETIAS עמד על מאי 2023, אך האיחוד האירופי דחה את ההשקה למאי 2025. מתאריך זה ואילך, מטיילים מ-60 מדינות (ישראל, אנגליה, ארה״ב וקנדה ועוד רבות) יצטרכו למלא את הויזה ולקבל אישור לפני הנסיעה לרוב מדינות אירופה (הנקראות גם ״אזור שנגן״). הויזה תהיה תקפה למשך שלוש שנים מרגע קבלתה או עד תוקף הדרכון, המוקדם מביניהם.

>> 1.4 מיליארד אנשים יידרשו להגיש בקשה לויזת ETIAS לפני נסיעה לאיחוד האירופי

חזרה לחלק ספציפי במאמר
שתפו את המאמר
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Picture of ויזה לאירופה ETIAS
ויזה לאירופה ETIAS
אתר זה, מטרתו להעביר לישראלים מידע עדכני ומפורט אודות ETIAS, אזור שנגן, וכל דבר הקשור בדרישות המתחדשות לתהליך הכניסה לאירופה. באתר זה עוקבים אחר כלל ההתפתחויות בתחום הויזות, הדרכונים ומגוון סוגי האשרות שהייה באמצעות המדיות השונות. צוות המחקר שלנו מורכב מאנשים עם רקע והבנה פורמלית בתחום המעבר בין מדינות שיודעים לדלות את הפרטים החיוניים להבנת תמונת המצב המשתנה בגבולות אירופה מתוך החומר המתפרסם באתרי החדשות המגוונים. היכולת להרכיב תמונה נהירה וברורה של המצב, ולנסח את הממצאים בכתב באופן פשוט והחד משמעי, נסמכת על מחקר מתמשך ואינטנסיבי.