מה זה ETIAS?

מה זה ETIAS?


חיפשתם מידע בנושא מה זה ויזת ETIAS? הישראלים מאוד אוהבים את אירופה, בין היתר בשל מרחקי הטיסה הסבירים שלה מהארץ והייחוד של המדינות השונות – כל אחת והקסם שלה. כמובן שגם הירידה במחירי הטיסות וביניהן טיסות LOW COST תרמו לעלייה במספר הטסים לאירופה.

קצת עובדות מהשטח: לפני שנתיים טסו לחו"ל 8.5 מיליון ישראלים, כאשר לפי נתונים שהתקבלו, רובם טסו לאירופה. יחד עם זאת, ניתן לראות שהעתיד צופן לנו שינויים וחשוב שנכיר אותם ונתכונן אליהם בהקדם.

 

ETIAS – להתכונן לשנת 2023

ETIAS – להתכונן לשנת 2023היום, אנחנו – הישראלים, יכולים להיכנס לאירופה ללא אישורים מיוחדים, אך מספרם הגבוה של התיירים שהגיעו לאירופה במהלך השנים האחרונות, גרם לאיחוד האירופאי לחוקק חוקים שמטרתם לשלוט על התיירות וההגירה באירופה.

השינויים שחלו בחוק חלים כאמור גם על הישראלים, כך שעוד שלוש שנים לקראת שנת 2023, יהיה על ישראלים שטסים לאירופה להוציא אשרת כניסה שנקראת בשם: " ETIAS", שראשי התיבות שלה הן: European Travel Information and Authorisation System.

ETIAS היא בעצם מערכת מידע והרשאות לנסיעות באירופה. בין האזרחים הנוספים שיידרשו להוציא את אשרת הכניסה יש לציין את האמריקאים ואת היפנים.

 

על אמנת שנגן ו- ETIAS

 

בשנת 1985 נחתמה אמנה חשובה שנקראת: "אמנת שנגן", אמנה זו נחתמה בין חמש מדינות, מדינות אלו הינן: הולנד, לוקסמבורג, גרמניה, צרפת ובלגיה.

עם חלוף השנים הצטרפו לאמנה עוד מדינות, כך שבימינו 29 מדינות חתומות על האמנה ו- 26 מדינות מיישמות אותה. האמנה מתמקדת בביטול ביקורת גבולות בין המדינות, כך שתיירים או תושבים אירופאיים יכולים לעבור ממדינה למדינה בלי להתעכב.

יש לציין שאמנת שנגן נמצאת בימינו תחת סמכותו של האיחוד.

למרות שהאיחוד מחזיק בסמכות, חברות באמנת שנגן גם מדינות שלא מהוות חלק מהאיחוד, בין המדינות הללו יש לציין את: שוויץ, נורווגיה, ליכנשטיין ואיסלנד.

 

קבלת אישור דרך האינטרנט

 

ETIAS באינטרנטכפי שצוין – לקראת 2023 יחויבו אזרחים של מדינות שאינן נמצאות באירופה להנפיק אישור מעבר דרך מערכת ה-ETIAS.

לאחר קבלת האישור, פעולה שניתן לבצע דרך האינטרנט, יוכלו האזרחים (וביניהם כאמור – אזרחי ישראל) לטייל במדינות האירופאיות.

יש לציין שה- " ETIAS" היא לא ויזה והיא לא מהווה תחליף לוויזה הקלאסית, אך במידה שהנוסע מחזיק בדרכון אירופאי או בדרכון של מדינה שכלולה בהסכם שנגן, יכול להיות שהוא לא יצטרך להוציא את האישור ובעצם יוכל להציג את הדרכון האירופאי שלו.

 

מה זה ETIAS ואיך ממלאים טופס ETIAS בקלות ובמהירות


נכון להיום טרם מיושם החוק ויתרה מזאת הוא אפילו נדחה, במרץ 2020 יצא עדכון המציין כי יישום החוק צפוי להיכנס לקראת שנת 2023.

אז נכון שיש לנו עוד מספר שנים עד שנצטרך לקבל את האישור שיאפשר לנו לטייל במדינות האירופאיות, אך המטייל הישראלי אוהב לנהוג בספונטניות וליהנות ממבצעים של הרגע האחרון. כדאי לזכור זאת.

בכל מקרה שהוא – בין אם אתם מטיילים ספונטניים ובין אם אתם אוהבים לתכנן את הטיולים שלכם מראש, אם אתם מעוניינים להוציא את אישור ה- ETIAS, תוכלו לעשות זאת דרך האתר שלנו ולהשלים את הבקשה בזמן קצר – פחות מ-72 שעות.

ברגע שהחוק יופעל אנחנו נדאג לעדכן טופס בקשה לויזה ETIAS אצלנו באתר, בינתיים אנחנו מזמינים אתכם להירשם בכדי שתוכלו לקבל התראה כשטופס אשרת הכניסה לאירופה – ETIAS יהיה זמין.

עוד יכול לעניין אתכם:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest
Etias Visa

Etias Visa

ויזה ETIAS (או ויזה לאירופה), כהרשאה אלקטרונית חדשנית לנסיעות, מהווה צעד חשוב לשיפור במערכת הכניסות לאירופה, כפי שהוגדר על ידי הרשויות האירופיות.

מאמרים נוספים

איך למנוע סירוב לבקשת ה- ETIAS?

איך למנוע סירוב לבקשת ה- ETIAS?

ETIAS הינה תוכנית עתידית שתכנס לתוקף בשנת 2023. מטרת ה-ETIAS היא לייצר מנגנון שעוקב ומגביל את הכניסה והיציאה אל מדינות האיחוד האירופי ומדינות שנגן, כך

קרא עוד »
מה זה ויזת שנגן - הוצאת ויזת שנגן

ויזת שנגן

רבים נוטים להתבלבל בין מדינות שנגן (אזור שנגן) לבין מדינות האיחוד האירופי אך ישנו הבדל משמעותי בין השניים. אזור שנגן כולל בתוכו 26 מדינות אשר

קרא עוד »