האם קיימת סכנה של שלילת ה- ETIAS או ביטולו?

שלילת ה- ETIAS

ישנם כמה דברים שחשוב לדעת לגבי ה- ETIAS לפני שנוסעים לאירופה. החשוב שבהם הוא הידיעה כי שלילת ה- ETIAS ממי שכבר קיבל אותו היא אפשרות אמיתית שקיימת לכולם. על מנת להימנע ממצב לא נעים בו רשויות מעברי הגבול מוצאות סיבה למנוע כניסה למרות ה- ETIAS, חשוב להבין מראש את הכללים בנושא ביקורים במדינות שנגן.

שלילת ה- ETIAS וכל הדרכים להימנע מזה

בקרוב מאוד יהיה ה- ETIAS חיוני לכניסה לאירופה, אך לויזה למדינות שנגן באירופה יש גם מגבלות ויש כמה פרטים חשובים שצריך לברר לפני שיוצאים לדרך. ה- ETIAS נועד להחזיר את השליטה על גבולות אירופה דרך תהליך סינון של המבקרים. למרות שדרכון ואטיאס ׁ(ETIAS) מספיקים בשביל לאפשר כניסה, כל מדינה מחזיקה בזכות משלה לשלילת ה- ETIAS, אם היא מרגישה הפרה של התנאים שלו.

מעבר לפרטים הטכניים והסדרת הבירוקרטיה על המבקרים לבדוק מה הן דרישות הכניסה הייחודיות לכל מדינת יעד בפני עצמה ולראות אם הוא עומד בהן. יש מדינות שתנאי הכניסה אליהן שונות מאחרות וחשוב לדעת לפני. ובאופן כללי, לגבי כל המדינות באירופה בהן משתמשים באטיאס, כדאי לדעת באילו נסיבות יכולים למנוע כניסה למרות הצגתו:

 • תוקף ה- ETIAS עומד לפוג לפני סוף הביקור
 • דרכון בעל ה- ETIAS אבד או נגנב או אינו בנמצא
 • המבקר מסומן מסיבה כלשהי (פלילית או אחרת) במערכת
 • המבקר מעלה חשד כלשהו בעיני הבודקים בלי קשר למסמכים או למערכות המידע

מה יכול להוביל לביטול ה- ETIAS

אחד הקשיים הגדולים ביותר מבחינת מערכות המידע הינו מידע שגוי שאנשים מוסרים באופן מכוון, במטרה להטעות את המערכת. כל עוד המערכת חדשה ויישומה מצוי בראשית הדרך אולי יהיה ניתן להתחמק ממסירת מידע אודות עבר פלילי או רישומים רפואיים או דברים כאלה.

אך לכל אלה ששוקלים דרכי פעולה זו כדאי לקחת בחשבון כי אם יתגלה פרט זה בדיעבד, כלומר לאחר שהאטיאס כבר ניתן למבקש, הדבר יכול להוביל גם לשלילת ה- ETIAS, גם לסימון עתידי במערכת ואפילו לעירוב המשטרה.

לשקר בניסיון להוציא אטיאס מאוד לא מומלץ ואפילו לשכוח לעדכן פרטים עשוי להיחשב כפעולה עוינת. גם פה כדאי לעבור על הסעיפים שמקנים לרשויות מעברי הגבול סיבה למנוע כניסה ליעד:

 • אם הנתונים שנמסרו כבר אינם בתוקף, למשל מקצוע או מקום מגורים, הדבר עלול ליצור למחזיק ה- ETIAS בעיה.
 • אם הדרכון של בעל ה- ETIAS נגנב או אבד, והדבר לא צוין בעת בקשת ה- ETIAS, גם זה יכול לשמש עילה לשלילת הויזה לאירופה.
 • כל דבר שעשוי לעלות את הסברה כי הנתונים שנמסרו אינם נכונים או שונו במכוון יכול להוביל לבעיות מרחיקות לכת.
 • שהייה במדינה מעבר לזמן המוסכם גם בעייתי מאוד מבחינת ה- ETIAS ומאוד לא מומלץ.

איך להימנע מכל בעיה הקשורה לאטיאס

ה- ETIAS עצמו נועד לחסוך זמן לכל המעורבים. בירור לפני הזמן מה הכשלים ואיפה עשויות להיות בעיות יכול מאוד להקל על התהליך.

מומלץ:

 • לבדוק את התאריכים בכל האישורים ולוודא שכולם ישנם, כולל דרכון
 • כדאי לקרוא היטב, יותר מפעם אחת, את המסמכים ולוודא שכל הפרטים שנמסרו נכונים ומעודכנים
 • לא להניח שיוותרו לך כי משהו בלתי צפוי קרה, ולהבין שעמידה בתאריכי הביקור איננה חשובה, אלא קריטית.

שלילת ה- ETIAS למי שכבר קיבל אותו לידיו

הבעיה מתחילה כאשר לפתע מתגלים פרטים אודות התייר שנחשבים למטעים במכוון, פליליים או שקריים. הכללים החלים על מי שנלקח ממנו ה- ETIAS דומים למי שמלכתחילה סורב לקבל אותו. מחזיק ה- ETIAS יקבל הודעה כי עקב פרטים חדשים שעלו, ה- ETIAS ברשותו כבר אינו תקף.

סיבות המובילות לשלילה:

 • מערכות המידע תמיד מתעדכנות וישנם דברים שאין כל דרך להסתיר. גילוי של מידע אודות המבקר המעיד עליו כי יכול להוות איום בטחוני, פלילי או בריאותי מובילים ללקיחת ה- ETIAS באופן אוטומטי
 • במהלך הגשת הנתונים בבקשה לקבלת ה- ETIAS ניתנו פרטים שקריים במטרה להטעות את המערכת
 • במהלך הגשת הנתונים בבקשה לקבלת ה- ETIAS ניתנו פרטים שגויים בטעות או בתום לב

חשוב לציין כי הנתונים שבגללם נלקח ה- ETIAS יישמרו במערכות המידע ועלולים להוות בעיה בביקורים עתידיים. בעת ביטול ה- ETIAS יקבל מבקש הכניסה הודעה והסבר כיצד להגיש בקשה נוספת.

חזרה לחלק ספציפי במאמר
שתפו את המאמר
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Picture of ויזה לאירופה ETIAS
ויזה לאירופה ETIAS
אתר זה, מטרתו להעביר לישראלים מידע עדכני ומפורט אודות ETIAS, אזור שנגן, וכל דבר הקשור בדרישות המתחדשות לתהליך הכניסה לאירופה. באתר זה עוקבים אחר כלל ההתפתחויות בתחום הויזות, הדרכונים ומגוון סוגי האשרות שהייה באמצעות המדיות השונות. צוות המחקר שלנו מורכב מאנשים עם רקע והבנה פורמלית בתחום המעבר בין מדינות שיודעים לדלות את הפרטים החיוניים להבנת תמונת המצב המשתנה בגבולות אירופה מתוך החומר המתפרסם באתרי החדשות המגוונים. היכולת להרכיב תמונה נהירה וברורה של המצב, ולנסח את הממצאים בכתב באופן פשוט והחד משמעי, נסמכת על מחקר מתמשך ואינטנסיבי.