האיחוד האירופי מודיע שלא יהיה צורך במידע בריאותי או ביומטרי עבור ETIAS

האיחוד האירופי דן על הצורך במידע בריאותי

האיחוד האירופי מבהיר שהם לא יידרשו מידע בריאותי או ביומטרי על נוסעים המבקשים להיכנס לאזור שנגן במסגרת תוכנית ה-ETIAS.

ההבהרה מגיעה על רקע שמועות הקשורות במערכת האירופית למידע ואישור נסיעות (ובקיצור, ETIAS) אשר אמורה להיכנס לתוקף במהלך 2025. בשבועות האחרונים האיחוד האירופי העצים את המאבק נגד מידע מוטעה המופץ ברחבי האינטרנט על הטמעת המערכת.

הפרטים הנדרשים בעת מילוי טופס ETIAS

במאמר שפורסם באתר האינטרנט הרשמי של ETIAS, מבהירים כי הפונים לא יצטרכו לספק מידע על בריאותם ועל החיסונים שעשו (או לא עשו) כאשר המערכת תתחיל לפעול.

"בעת הגשת בקשה לאישור ETIAS, הנוסעים לא יידרשו לספק מידע כלשהו הקשור למצבם הבריאותי או להיסטוריית החיסונים שלהם. בנוסף לכך, בעת הגשת בקשה לאישור ETIAS הנוסעים לא יתבקשו לספק נתונים ביומטריים, כגון טביעות אצבעות", כך נמסר בהודעה הרשמית.

באתר נמסר שהנוסעים הממלאים בקשה יצטרכו לענות על מספר שאלות אבטחה על מנת שהמערכת תעריך אם המבקש מהווה סכנה כלשהי עבור אזור שנגן והאיחוד האירופי. השאלות נועדו לבחון האם יש למבקש עבר פלילי, כמו גם שאלות לגבי נסיעות בעבר לאזורים עם מצב ביטחוני מורכב. הנוסעים יידרשו למסור את פרטיהם האישיים: שם פרטי ושם משפחה, מקום לידה, פרטי דרכון, כתובת, דואר אלקטרוני ומספר טלפון.

אישור ETIAS – איך זה עובד?

כל הבקשות ייבדקו אל מול מאגרי מידע מאובטחים של האיחוד האירופי לפני מתן ההחלטה. לפי סוכנות משמר הגבול והחופים האירופית, Frontex, צפוי כי 97% מהבקשות יאושרו באופן אוטומטי.

שלושת האחוזים הנותרים מהבקשות ייבדקו ידנית על ידי היחידה המרכזית לבקרה של ETIAS להחלטה סופית.

חזרה לחלק ספציפי במאמר
שתפו את המאמר
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Picture of ויזה לאירופה ETIAS
ויזה לאירופה ETIAS
אתר זה, מטרתו להעביר לישראלים מידע עדכני ומפורט אודות ETIAS, אזור שנגן, וכל דבר הקשור בדרישות המתחדשות לתהליך הכניסה לאירופה. באתר זה עוקבים אחר כלל ההתפתחויות בתחום הויזות, הדרכונים ומגוון סוגי האשרות שהייה באמצעות המדיות השונות. צוות המחקר שלנו מורכב מאנשים עם רקע והבנה פורמלית בתחום המעבר בין מדינות שיודעים לדלות את הפרטים החיוניים להבנת תמונת המצב המשתנה בגבולות אירופה מתוך החומר המתפרסם באתרי החדשות המגוונים. היכולת להרכיב תמונה נהירה וברורה של המצב, ולנסח את הממצאים בכתב באופן פשוט והחד משמעי, נסמכת על מחקר מתמשך ואינטנסיבי.