החלום האמריקאי קרוב מתמיד: ארה"ב מודיעה – הושג הפתרון לאחד התנאים הכי משמעותיים בדרך לפטור מוויזה לישראלים

בדרך לפטור מוויזה לישראלים

בחודש מרץ האחרון, חלה התקדמות רצינית בדרך אל היעד הרצוי – גם מחזיקי דרכון ישראלי יוכלו להיכנס לארה"ב בקלות ולקבל ויזת תייר למשך שלושה חודשים. לאחרונה, הושג אחד התנאים העיקריים בדרך להסכם – מעבר חופשי לפלסטינים המחזיקים דרכון אמריקאי, אשר עד היום עברו פרוצדורות מורכבות כדי להיכנס לישראל. ביטול הצורך בוויזה הוא משמעותי עד מאוד.

עד היום, מחזיקי דרכון ישראלי שרצו לטוס לארה"ב ולטייל במדינה התבקשו לגשת לשגרירות ארה"ב בישראל, למלא ערימת טפסים ולחכות בסבלנות לתשובה שעשויה הייתה גם לקחת שלושה חודשים ויותר. אך לא עוד! הקשרים הטובים בין ישראל לארה"ב יציבים מאוד בעשורים האחרונים ומהווים קרקע פוריה לשינוי הקרב ובא ביחס לכניסת ישראל לארה"ב. מדובר על מערכת יחסים המניבה יתרונות לשני הצדדים ומשם הרצון המשותף להקל על מחזיקי דרכון ישראל בכניסתם לארה"ב.

שר החוץ האמריקני בליקן, ביקר בתחילת השנה בישראל כדי לקדם את שינוי המדיניות ובפיו בשורות משמחות על רצון משרד החוץ האמריקאי בקידום התכנית. כאשר קיימת נענות חיובית משני הצדדים, הדרך אל שינוי המדיניות מתקיימת בזריזות וביעילות, אך עדיין יש עוד כמה מכשולים לפתור.

 

עוד מפי בליקן, בשנה האחרונה פחות מ – 3% סירובים

משרד החוץ האמריקני מציב כמה תנאים קריטיים המבקשים שינוי בתהליכים ישראליים בקבלת אמריקאים לתוך ישראל גם כן ועוד כמה תנאים עיקריים. אחד מהתנאים העיקריים לקבלת אישור נרחב ושינוי המדיניות כלפי ישראל, היא הצגת נתונים של פחות מ – 3% סירובי מועמדויות לקבלת ויזה של לישראלים בשנה האחרונה. למזלנו, המספרים משמחים מאוד.

כך היה, בשנת 2022 השיגה ישראל את אחד התנאים המרכזיים בתוכנית לקבלת פטור מויזה לארה"ב. שגריר ארצות הברית בישראל הודיע, כי אחוז המסורבים לויזה במהלך שנת 2022 עמד על פחות מ – 3%. זה מהווה אחד מהצעדים המשמעותיים ביותר בדרך לקבלת הפטור המיוחל. ומכאן לתנאי העיקרי הבא.

 

מעבר חופשי משני הצדדים

מדובר על תנאי מעט מורכב שהציב את ישראל בדילמות ובדיקת האפשרויות. ארה"ב קבעה: לא יינתן ביטול מדיניות הוויזה לישראלים ללא אישור מעבר חופשי של פלסטינים עם דרכון אמריקאי. עד היום, עבור פלסטיני, הכניסה לישראל הייתה כרוכה בתהליך מסוים ולא מאוד פשוט, אך בעקבות הרצון לקדם את שינוי המדיניות, ישראל מגמישה את גבולותיה.

לאחרונה פורסם שישראל מאשרת את התנאי וזאת לאחר שבנתה תוכנית מסודרת ושקלה את כל הסיכוניים. עוד דווח, שתהיה התייחסות רגישה למקרים חריגים. מדובר על אחד התנאים המורכבים ביותר, מה שאומר שאנחנו צעד אחד גדול ומשמעותי קרוב יותר לשינוי המדיניות.

מדובר על שינוי חשוב ומשמעותי עבור ישראל אשר יאפשר הכרה נוספת בלגיטימיות של ישראל בעולם ובתמיכה מובהקת של האמריקאים בישראל כשותפה בכירה. בהקשר זה, חשוב לציין את החשיבות הכבירה של הצגת גמישות מצד ישראל ואת הנכונות שלה לעמוד בדרישות האמריקאיות. כל התהליך נעשה בצורה מחושבת ומתוכננת עד היסוד.

 

אז מתי ואיך כל זה קורה ?

נתחיל מהבשורה המשמחת – נמסר ממקורבים שעד סוף ספטמבר יכנסו השינויים לכדי אישור ותבוטל הדרישה לקבלת ויזה עבור דרכונים ישראלים. הפרוצדורה החדשה היא כזו – ישראלים יוכלו להגיש בקשה אינטרנטית ולקבל אישור במייל בצורה זריזה ופשוטה.

חשוב להדגיש, ישראלים עדיין יצטרכו להגיש טפסים אינטרנטים ולקבל אישור וזה בגדר חובה. זהו הבדל משמעותי מאוד! כפי שצוין, אם עד היום ישראלים היו צריכים לחכות 3 חודשים ויותר לקבלת הויזה שלא לדבר על התורים הארוכים לקבלת פגישה בשגרירות ארה"ב בישראל – היום התהליך הוא פשוט ומהיר.

הטופס האינטרנטי נקרא – טופס ESTA בעברית, והוא יהיה נגיש לכולם דרך אתר האינטרנט. לא מדובר בתהליך מורכב כלל, ותוך כמה ימים מתקבל למייל אישור כניסה מסודר. האישור החדש מאפשר קבלת אשרת כניסה זריזה ופשוטה שמקנה לישראלים שהות של עד שלושה חודשים במדינה.

חזרה לחלק ספציפי במאמר
שתפו את המאמר
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Picture of פטור מויזה לארה"ב ESTA
פטור מויזה לארה"ב ESTA

תוכנית פטור מויזה לארצות הברית לישראלים - ESTA.
כל המידע, החדשות והעדכונים על ה-ESTA, היתר הכניסה לארה"ב לישראלים החל משנת 2024.

אישור ESTA לארה״ב
בראש שקט

שלח לנו ווטסאפ בקליק, ונציג יעשה לך סדר 🤩