האם נדרש דרכון ביומטרי כדי להוציא טופס ESTA?

דרכון ביומטרי ישראלי לקראת מילוי טופס ESTA

טופס ESTA מחליף את הצורך בויזה לארצות הברית עבור ישראלים. הרבה שאלות עולות בנוגע להליך החדש, בניהן האם יש חובה להחזיק בדרכון ביומטרי עבור הגשת הטופס. עד היום התרגלנו להליך מעט מתיש ומסורבל אשר דרש מסע מפרך לשגרירות, המתנה ארוכה בתורים וציפייה ארוכה לתשובה המיוחלת – האם אושרה הויזה או לא.
כעת, אנחנו מתרגלים לעידן החדש, בו ישראלים לא יזדקקו יותר לויזה לארצות הברית. את הוויזה המיושנת מחליף טופס ESTA הפשוט והיעיל. מה הם התנאים כדי להגיש טופס ESTA? האם תצטרכו להמיר את הדרכון שלכם לדרכון ביומטרי עבור זה? כל התשובות כאן.

מה דרוש כדי להגיש טופס ESTA?

אין הרבה מה להתכונן לפני שניגשים למלא את טופס ESTA החדש, אך ישנם כמה דברים שחשוב לדעת. ראשית כל, חשוב למלא את הטופס מינימום 72 שעות לפניי הטיסה ומומלץ כמה שיותר מוקדם. הסיבה הפשוטה היא שייתכן ותצטרכו להגיש עוד טפסים או הבקשה שלכם תדחה מסיבה כזו או אחרת, מה שלא צפוי להיות נפוץ כלל אך כדאי להיות מוכנים לכך.

מה נדרש מכם בעת מילוי טופס ESTA:

1. דרכון ביומטרי עם שבב

אז כן, אתם נדרשים לדרכון ביומטרי אלקטרוני כדי להגיש טופס ESTA. כל המדינות אשר אינן צריכות ויזה רגילה, נדרשות לדרכון ביומטרי כדי להגיש את הטופס החלופי.

2. כתובת מייל תקינה ואינטרנט זמין

את התשובה תקבלו למייל ולכן חשוב לשים לב שהקלדתם נכון את המייל ואתם זוכרים את הסיסמה. בנוסף, תצטרכו אינטרנט זמין מכיוון שאת הטופס ממלאים מהמחשב הפרטי בבית או מהטלפון.

3. פרטים אישיים

תדרשו לספק מספר פרטים אישיים כגון:

  • שם פרטי ושם משפחה
  • מספר טלפון
  • אימייל
  • כתובת
  • מספר דרכון

לעיתים תדרשו לספק פרטים אודות נסיעות קודמות שלכם ליבשת וכן פרטים אשר יבטיחו שאינכם מונעים מרצון להגר. תדרשו לספק פרטים גם אודות הנסיעה הנוכחית שלכם מהי מטרת הביקור, מה היעד הראשוני ושאלות נוספות כאלו.

4. דרכי תשלום

ישנה עמלה אשר צריך לשלם עבור קבלת אשרת הנסיעה. מדובר על תשלום סמלי הנמוך בהרבה מהסכום אשר התרגלנו לשלם על הויזה.
את התשלום ניתן לבצע בכרטיס אשראי בעת מילוי הטופס.

מה עוד כדאי לדעת על טופס ESTA החדש?

טופס ESTA צפוי לשנות את חיינו לטובה. מדובר על טופס יעיל ופשוט אשר נמצא בשימוש כבר שנים ארוכות. לא מדובר בהליך חדש בהתנהלות האמריקאית, מה שחדש כאן זה הצטרפות ישראל לרשימת המדינות אשר לא נדרשות יותר בויזה.

הכניסה לרשימה הנכספת מבטיח לישראל הכרה עולמית אוהדת בכל מה שקשור ביחסי ישראל ארצות הברית וגם זו סיבה חיובית מאוד הנוגעת לשינוי המיוחל.

הטופס הוא אינטרנטי, פשוט למילוי ודורש בסך הכל רשימה של פרטים אישיים. בחלק מהמקרים, נדרש המשך מילוי טפסים אשר יבקש ממכם פרטים מסוימים אודות הנסיעה שלכם, כגון: סיבת נסיעה, היסטוריית נסיעות לארצות הברית, פרטי הכנסות וכדומה.

מה מקנה לכם טופס ESTA?

טופס ESTA מקנה לכם אישור שהייה למשך 90 יום. במהלך השהות ניתנת האפשרות לנוע בין מדינה למדינה. מטרות הביקור יכולות להיות רק לשם עסקים או תיירות.

טופס ESTA גם בשפה העברית!

את טופס ESTA החדש ניתן למלא גם בשפה העברית! מה שמקל מאוד על התהליך. קיים תרגום לעברית של כל הטופס בשלמותו וכל הדרישות עבור מילוי הטופס בשפה העברית. בדקו שבידכם דרכון ביומטרי וצאו לדרך! החלום האמריקאי קרוב מתמיד.

חזרה לחלק ספציפי במאמר
שתפו את המאמר
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Picture of פטור מויזה לארה"ב ESTA
פטור מויזה לארה"ב ESTA

תוכנית פטור מויזה לארצות הברית לישראלים - ESTA.
כל המידע, החדשות והעדכונים על ה-ESTA, היתר הכניסה לארה"ב לישראלים החל משנת 2024.

אישור ESTA לארה״ב
בראש שקט

שלח לנו ווטסאפ בקליק, ונציג יעשה לך סדר 🤩