כמה זמן מראש צריך להגיש בקשה ל-ESTA?

מילוי טופס ESTA בזמן

בקרוב, אם תרצו לנסוע לארה"ב ייתכן ותוכלו להגיש בקשה לפטור מויזה לאמריקה – ESTA. כיום, בעלי דרכון ישראלי אינם זכאים להגשת בקשה ל-ESTA אך לפי דיווחים ייתכן ובקרוב מאוד הגדרה זו תשתנה. הפטור-מויזה לאמריקה תאפשר לבעלי דרכון ישראלי לנסוע לארה"ב למטרות טיול או עסקים לתקופה של עד 90 יום. הגשת טופס ESTA קלה ומהירה יחסית- הרבה יותר מהויזה שיש להגיש כיום.

כמה זמן מראש יש להגיש את הבקשה?

למרות שאין כללים מוגדרים לגבי כמה זמן מראש יש להגיש את הבקשה ל-ESTA, בדרך כלל תקבלו את תוצאות הבקשה שלכם תוך 72 שעות מרגע הגשת הטופס. לכן, מומלץ להגיש את הבקשה לפטור-מויזה לאמריקה לפחות שלושה ימים מראש. עם זאת, במקרים מסוימים התשובה עלולה להתעכב עקב גורמים כמו תחזוקת המערכת האמריקאית, בעיות טכניות במערכת, או אם השרת מושבת. לכן אנו ממליצים להגיש את בקשתכם ל-ESTA הכי מוקדם שניתן- כבר ברגע שהחלטתם על נסיעתכם לארה"ב.

מדוע נדרש להגיש טופס ESTA לארה"ב?

בינואר 2009 ארה"ב החלה לדרוש מנוסעים המעוניינים לבקר במדינה להגיש בקשה לאישור נסיעה במערכת האלקטרונית ESTA, על מנת לשמור על ביטחון אזרחי ארה"ב ולמתן איומי טרור. מערכת הנסיעות האלקטרונית ESTA מאפשרת לבחון את המטיילים המעוניינים להגיע לאמריקה לשהייה קצרה יחסית עוד לפני הגעתם לגבולות המדינה. השאלות בטופס נועדו לבחון אם מבקש הבקשה עלול להוות סיכון לארה"ב אם ייכנס למדינה.

אזרחים של המדינות הנכללות בתוכנית הפטור-מויזה לאמריקה רשאים להיכנס מבלי להגיש בקשה לויזה, אם מטרת נסיעתם הינה לטיול או עסקים ולתקופה של עד 90 יום. ניתן לתאר את ESTA כאישור נסיעה הכרחי למי שנכנס לארה"ב ללא ויזה.

יש להגיש בקשה ל-ESTA גם אם אתם רק מתכננים להחליף טיסות בשדה תעופה באמריקה (קונקשן), לכן הקפידו לבדוק את מסלול טיסתכם ולהגיש בקשה בהתאם.

מי שיש לו ויזה תקפה שהונפקה על ידי שגרירות ארה"ב לא צריך להגיש בקשה ל-ESTA. נוסעים שלא הגישו בקשה ל-ESTA טרם נסיעתם, ואין ברשותם ויזה תקפה לארה"ב, לא יורשו לעלות על טיסתם.

האם ניתן להגיש בקשה ל-ESTA גם ביום הנסיעה עצמו?

מטיילים רבים מגישים בקשה ל-ESTA ביום הנסיעה או ממש לפניו, כיוון ולא היו מודעים לתוכנית ESTA או שהם שכחו להגיש בקשה במועד מוקדם יותר. למרות שברוב המקרים תשובה על הגשת הבקשה ל-ESTA מגיעה במהירות ואף באותו היום, במקרים מסוימים בדיקת הבקשה עלולה לקחת זמן רב יותר. כך למשל, בתקופות שיא של נסיעות בחינת הבקשה עלולה להתעכב.

שימו לב שהגשת בקשה ל-ESTA ביום הנסיעה לא תבטיח קבלת אישור נסיעה בזמן לטיסתכם. לכן, מומלץ להגיש בקשה ל-ESTA לפחות שלושה ימים לפני מועד נסיעתכם. אם אתם עסוקים מכדי להגיש את הבקשה בעצמכם, ניתן לבקש מסוכן שיגיש בקשה עבורכם. להגשת הבקשה דרכנו, לחצו כאן.

ניתן להגיש בקשה ל-ESTA גם זמן רב לפני מועד נסיעתכם

ניתן להגיש בקשה לפטור-מויזה לאמריקה ברגע שהחלטתם לנסוע לארה"ב. ניתן להגיש את הבקשה ל-ESTA גם אם עדיין לא החלטתם בדיוק היכן תשהו או על מסלול נסיעתכם המדויק. אנו ממליצים להגיש את הבקשה כבר ברגע שהחלטתם לנסוע לארה"ב. טופס ESTA תקף לשנתיים, או עד שתוקף הדרכון שלכם פג- המוקדם מביניהם. לכן, בדקו את תאריך תוקף הדרכון שלכם לפני הגשת בקשה ל-ESTA.

מה לעשות במקרה שבקשתכם ל-ESTA נדחתה

במקרה שבקשתכם לפטור מויזה לאמריקה נדחתה, ייתכן ותוכלו להגיש בקשה לויזה. סוגי הויזה משתנים לפי מטרת הנסיעה שלכם. הויזות הנפוצות ביותר הן ויזות B המיועדות למטרות עסקים או תיירות. אם בקשתכם ל-ESTA נדחתה, תצטרכו ויזה כלשהי בכדי לנסוע לארה"ב.

ההבדל העיקרי בין ESTA לויזה, בנוסף לזמן הנדרש עד שישנה תשובה על הגשת הבקשה, הם כמות המסמכים שיש להגיש. בנוסף לכך, הגשת בקשה לויזה לוקחת זמן רב יותר למילוי הטופס, עלות הגשת הבקשה גבוהה בהרבה ונדרש ראיון בקונסוליית ארה"ב. לכן, הגשת בקשה לויזה לוקחת זמן רב יותר ועולה הרבה יותר. לכן, הגשת בקשה ל-ESTA קלה בהרבה מהגשת בקשה לויזה. אם מטרת ומשך נסיעתכם מתאים להגשת בקשה ל-ESTA עדיף בהרבה להגיש את הבקשה לפטור-מויזה.

יש לשים לב שאם השבתם "כן" על אפילו שאלה אחת בטופס ESTA, בחינת בקשתכם עשויה להימשך יותר מ-72 שעות. אם בקשתכם נדחתה, יש לבדוק אם עניתם נכון ובכנות על כל השאלות בטופס והאם ישנה שגיאה במילוי הפרטים שלכם. לאחר שתדעו מדוע בקשתכם נדחתה, ניתן לפעול בהתאם.

אם ברור שהסירוב נבע משגיאה בפרט כלשהו בטופס, ניתן להגיש בקשה נוספת ל-ESTA לאחר המתנה של 24 שעות ולהקפיד על מילוי המידע בצורה נכונה. קראו עוד מה ניתן לעשות במקרה של סירוב בקשתכם ל-ESTA כאן.

לכמה זמן תקף אישור ESTA?

במקרה ובקשתכם ל-ESTA אושרה, האישור תקף למשך שנתיים מתאריך אישור הבקשה או עד שתוקף הדרכון שלכם יפוג – המוקדם מביניהם. לא ניתן להאריך את אישור ה-ESTA. אם תוקף האישור שלכם עומד לפוג, יש להגיש בקשה חדשה. ניתן לקרוא עוד על חידוש ESTA כאן.

חזרה לחלק ספציפי במאמר
שתפו את המאמר
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Picture of פטור מויזה לארה"ב ESTA
פטור מויזה לארה"ב ESTA

תוכנית פטור מויזה לארצות הברית לישראלים - ESTA.
כל המידע, החדשות והעדכונים על ה-ESTA, היתר הכניסה לארה"ב לישראלים החל משנת 2024.

אישור ESTA לארה״ב
בראש שקט

שלח לנו ווטסאפ בקליק, ונציג יעשה לך סדר 🤩