חידוש ESTA – לכמה זמן תקף הפטור-מויזה לאמריקה?

תוקף אישור ESTA

אזרחים של מדינות הזכאיות לתוכנית הפטור-מויזה האמריקאית (VWP, Visa Waiver Program) מורשים להיכנס לארה"ב על ידי הגשת בקשה לאישור הנסיעה ESTA והצגת דרכון בלבד, בלי צורך להגיש בקשה לויזה. הגשת בקשה ל-ESTA הוא תהליך פשוט ומהיר יחסית, ואישורו לוקח כ-72 שעות בלבד.

תוקף של אישור ESTA

אישור הנסיעה לאמריקה ESTA תקף למשך שנתיים מתאריך הנפקת האישור, או עד תוקף הדרכון שלכם – המוקדם מביניהם. אין אפשרות לחדש או להאריך אישור ESTA קיים. אם תוקף ה-ESTA שלכם עומד לפוג, יש להגיש בקשה חדשה. בקשה חוזרת נעשית באותו הליך בדיוק כמו הגשת בקשה ראשונה.

האם צריך להוציא ESTA בעת הוצאת דרכון חדש?

כאמור, אם הדרכון שלכם פג תוקף, אישור ה-ESTA שלכם יפוג יחד איתו. לכן, יש להגיש בקשה חדשה ל-ESTA בעת הנפקת דרכון חדש. יש צורך להגיש בקשה חדשה גם אם השתנה פרט מהותי כלשהו בדרכון שלכם (כמו שם, מין או לאום).

אם ה-ESTA שלכם פג תוקף בזמן השהייה שלכם באמריקה אין צורך להגיש בקשה חדשה לפני העזיבה. לא צפויה להיות לכם בעיה כל עוד אישור הנסיעה ESTA שלכם תקף בזמן הכניסה לארה"ב.

התראה על תוקף האישור

כאשר תוקף האישור ה-ESTA הנוכחי שלכם מתקרבת לסיום, יישלח אליכם אימייל המודיע על פקיעת תוקף האישור. מייל זה מזכיר שאישור ה-ESTA שלכם עתיד לפוג תוקף תוך 30 ימים, ולכן אם אתם מתכננים לנסוע לארה"ב לאחר פקיעת תוקף האישור שלכם יש להגיש בקשה חדשה לפטור-מויזה לאמריקה.

כיוון ומייל זה הינו אוטומטי, ייתכן ובמקרים מסוימים תקבלו אותו למרות שכבר הגשתם בקשה לחידוש. אם כבר הגשתם בקשה לחידוש, או אף קיבלתם ESTA חדשה, ניתן להתעלם ממייל זה.

הערות כלליות לגבי חידוש אישור ה-ESTA

  1. ניתן לחדש את אישור ה-ESTA כמה פעמים שתרצו, גם אם נשאר זמן רב עד שהאישור הנוכחי שלכם פג תוקף. עם זאת, כיוון ותהליך האישור הינו מהיר יחסית (כ-72 שעות) והאישור החדש תקף למשך שנתיים מהוצאתו, אנו ממליצים לעשות זאת בסמיכות לתוקף האישור הקיים ולא הרבה זמן מראש.
  2. כאשר אתם מגישים בקשה לאישור ESTA חדש יונפק עבורכם מספר בקשה חדש ותאריך תפוגה חדש. המידע שהיה באישור ה-ESTA הקודם שלכם מבוטל ורק המידע העדכני ביותר הינו רלוונטי.
  3. אין אפשרות להאריך אישור ESTA קיים. צריך להגיש בקשה חדשה.
  4. המערכת האלקטרונית האמריקאית לא שומרת את פרטי העבר שלכם, כך שאם הגשתם בקשה חדשה ל-ESTA לא ניתן יהיה לשחזר מידע מבקשות קודמות מכל סיבה שהיא. כאשר אתם מגישים בקשה חדשה, המידע הקודם נמחק.

מספר הנסיעות המורשות לארה"ב עם אישור ESTA

אישור ESTA תקף לשנתיים, ובמסגרתו ניתן לנסוע לאמריקה למטרות תיירות או נסיעת עסקים קצרה כאשר מועד שהייתכם לא יעלה על 90 יום בביקור אחד. אם אתם מתכננים לנסוע לטיול באמריקה ורוצים להישאר מעבר ל-90 ימים ברצף, יש תחילה להגיש בקשה לויזה.

בנוסף, אישור ה-ESTA מוגבל לסך של 180 ימים בשנה. זאת אומרת- ניתן לנסוע כמה פעמים שתרצו לביקורים קצרים של עד 90 יום, אבל שימו לב לא לחרוג ממכסת ה-180 ימים המותרים בשנה.

אם אתם נוסעים לביקורים תכופים בארה"ב במהלך השנה באמצעות אישור ESTA, קחו בחשבון שפקיד הגירה עלול לעצור אתכם לתשאול בו הוא ישאל על מטרת הביקורים שלכם בארה"ב. זכרו כי אישור ה-ESTA מהווה אישור נסיעה עקרוני לאמריקה, אך פקיד ההגירה רשאי למנוע את כניסתכם אם ישנו חשד שאתם נוסעים לאמריקה למטרות שאינן מורשות במסגרת תוכנית ESTA.

מי שמתכנן לשהות יותר מ-90 ימים בביקור אחד, או יותר מחצי שנה במהלך שנה קלנדרית, צריך לשקול הגשת בקשה לויזה בהתאם למטרות הנסיעה.

תיקון או שינוי מידע בטופס ESTA

אם ישנה טעות כלשהי בטופס ESTA שהגשתם, סביר להניח שבקשתכם תידחה. לכן אם ישנה שגיאה בפרטים שהזנתם, כמו שמכם, תאריך הלידה שלכם או מספר הדרכון שלכם- תאלצו להגיש בקשה חדשה ולשלם על כך את דמי עמלת הגשת הבקשה שוב. חשוב מאוד לעבור ולוודא את כל הפרטים שמילאתם בטופס לפני שליחתו.

כמה זמן לוקח לקבל אישור ESTA

ניתן להשיג אישור ESTA תוך זמן קצר- לרוב עד 72 שעות מרגע הגשת הבקשה. הגשת הבקשה גם היא פשוטה יחסית- צריך למלא את פרטיכם האישיים בטופס ולענות על מספר שאלות. שימו לב שאם עניתם על "כן" אפילו לאחת השאלות בטופס בלבד, סביר להניח שאינכם זכאים לאישור ESTA ויש לשקול הגשת בקשה לויזה בהתאם למטרות הנסיעה שלכם. מה לעשות אם בקשתכם ל-ESTA נדחתה?

באופן כללי, הויזות הנפוצות ביותר לארה"ב נקראות "ויזות B" והן למטרות טיול או נסיעות עסקים קצרות. לרוב לוקח זמן רב יחסית להגיש בקשות לויזה בגלל שיש צורך בראיון בשגרירות ארה"ב, וגם לוקח כחודש-חודשיים מזמן הגשת הבקשה ועד קבלת תשובה עליה. לכן, אם אתם נוסעים לארה"ב ונדרשים להגיש בקשה לויזה- תכננו להגיש בקשה לויזה מספיק זמן מראש.

חזרה לחלק ספציפי במאמר
שתפו את המאמר
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Picture of פטור מויזה לארה"ב ESTA
פטור מויזה לארה"ב ESTA

תוכנית פטור מויזה לארצות הברית לישראלים - ESTA.
כל המידע, החדשות והעדכונים על ה-ESTA, היתר הכניסה לארה"ב לישראלים החל משנת 2024.

אישור ESTA לארה״ב
בראש שקט

שלח לנו ווטסאפ בקליק, ונציג יעשה לך סדר 🤩