האם ניתן להגיש ESTA עם עבר פלילי?

עבר פלילי וESTA

בטופס ESTA ישנן שאלות הקשורות לעבר הפלילי של מבקש הבקשה. השאלות יתייחסו לאחד מהנושאים הבאים:

  • פשעים שגרמו נזק לאחרים כגון רצח, רצח בשוגג, תקיפה חמורה, חטיפה ועבירות תנועה מרובות.
  • פשעים הקשורים ברכוש כמו הצתה, שוד, גניבה, הונאה וקבלת סחורה גנובה.
  • פשעים שבגינם נגרמו נזק לרשויות ממשלתיות כגון העלמות מס, שוחד, ועבירות סמים.

בעת מילוי השאלון תישאלו האם נעצרתם בגין ביצוע פשע באחד הנושאים המפורטים לעיל, עליה תשיבו ב"כן" או "לא". באופן כללי, מי שיענה "כן" לא יהיה זכאי להגיש טופס פטור-מויזה ESTA. במקום זאת, יהיה צורך בהגשת ויזה מתאימה למטרות הביקור בארה"ב.

בקשת ESTA לבעלי עבר פלילי

בקשת ESTA למי שיש עבירת תנועה

לפי כללי ממשלת ארצות הברית, עבירת תנועה או נהיגה בשכרות ללא גרימת רצח בשוגג לא נחשבים לפשיעה חמורה. יש לסמן "כן" במקרה של פגיעה חמורה באדם אחר או בנכסי הרשויות הממשלתיות עקב עבירת תנועה או נהיגה בשכרות. מי שיש לו רישום פלילי בשל נהיגה במהירות מופרזת או עבירות חניה ללא אישום ברשלנות חמורה יכול לסמן "לא".

הגשת בקשת ESTA למי שהורשע בעבירות סמים

מי שנעצר תחת החזקה, שימוש או הפצה של סמים לא חוקיים בעבר חייב להשיב "כן" לשאלה על רישום פלילי במילוי הטופס לפטור-מויזה ESTA.

קנאביס רפואי נחשב לסם לא חוקי בארה"ב. עם זאת, מי שמשתמש בקנאביס רפואי למטרות טיפוליות ולא הורשע בגין שימוש בקנאביס יכול לסמן "לא" על שאלת העבר הפלילי במהלך מילוי הטופס.

מי שיש לו עבר פלילי בגין עבירות סמים לא זכאי להגיש טופס ESTA ועליו להגיש בקשה לויזה המתאימה למטרות ביקורו.

הגשת בקשה לפטור מויזה ESTA למי שהורשע בתקיפה

מי שהואשם בעבר בתקיפה שגרמה לנזק חמור לאדם אחר או לרכוש צריך לסמן "כן" לשאלה על עבר פלילי בעת מילוי טופס ESTA. יש לשים לב שצריך להשיב "כן" גם אם המעצר והתביעה על התקיפה נגמרה בביטול האישום.

ככלל, מי שעונה "כן" על שאלת הרישום הפלילי בגין סעיף תקיפה אינו זכאי להגיש בקשה ל-ESTA. בהתאם לאופי הפשע ולגיל בעת ביצוע הפשע, ייתכן שתאושר בקשה לויזה אך החלטה זו תתקבל על ידי הקונסוליה.

הגשת בקשה ל-ESTA במהלך תקופת מאסר על-תנאי

אם מבקש הבקשה נמצא על תנאי במהלך הגשת טופס ESTA, חובה לסמן "כן" לשאלה הנוגעת לעבר הפלילי. תקופת המאסר על תנאי לרוב אינה מאפשרת יציאה מהארץ, ולכן לא ניתן להגיש בקשה ל-ESTA.

ניתן להגיש בקשה לויזה לפי מטרות הנסיעה, וייתכן שהבקשה אף תאושר אם מטרת הנסיעה מוצדקת או מסיבות הומניטריות, אך המשרד לביטחון המולדת והגנת הגבולות של ארה"ב (CBP) ושגרירות ארה"ב ממליצים להימנע מנסיעה לארה"ב.

איסור הסתרת עבר פלילי

ארה"ב קפדנית מאוד לגבי הנוסעים שנכנסים לשטח המדינה, והיא בוחנת בתשומת לב כל בקשה. ESTA, מערכת הפטור-מויזה האמריקאית, ממלאת תפקיד משמעותי בשמירה על ביטחון המדינה בכך שמוודאת שכל נוסע לא יפגע בבטיחות האזרחים או ברכוש.

מי שיש לו עבר פלילי חמור בעברו במדינתו או ממי שנעצר בעבר בארה"ב נחשב כסיכון ביטחוני ולכן הכניסה באמצעות הגשת בקשה ל-ESTA לא תתאפשר. נוסף על כך, כל מי שחרג מזמן השהייה המותר לו בארה"ב בעבר או בכל מדינה אחרת וגורש חזרה לישראל גם לא יוכל להגיש בקשה ל-ESTA. במקרה כזה גם לא ניתן להגיש גם בקשה לויזה.

חשוב להיות גלויים וכנים בעת מילוי הטופס, גילוי הסתרה של עבר פלילי על ידי הרשויות האמריקאיות עלול להוביל להשלכות חמורות.

חזרה לחלק ספציפי במאמר
שתפו את המאמר
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Picture of פטור מויזה לארה"ב ESTA
פטור מויזה לארה"ב ESTA

תוכנית פטור מויזה לארצות הברית לישראלים - ESTA.
כל המידע, החדשות והעדכונים על ה-ESTA, היתר הכניסה לארה"ב לישראלים החל משנת 2024.

אישור ESTA לארה״ב
בראש שקט

שלח לנו ווטסאפ בקליק, ונציג יעשה לך סדר 🤩