מי זקוק ל- ETIAS?

איזה מדינות בעולם צריכות ETIAS

מי זקוק לאישור מעבר ETIAS?

לצורך שיפור הבקרה והביטחון ברחבי אירופה בניסיון מניעת פעולות טרור ובהמשך למשבר ההגירה הבלתי חוקית החליטו מדינות האיחוד האירופאי להקים את מנגנון הבקרה ה- ETIAS.

המטרה הפיכת הכניסות לפשוטה וקלה עבור הרשויות השונות ועבור הנוסעים לכן הוחלט כי לקראת חודש מאי 2025, תושבי מדינות צד שלישי שאינן חברות באיחוד האירופאי יידרשו להציג אישור מעבר המונפק דרך מערכת ה- ETIAS.

תושבי המדינות שיצטרכו להוציא ה- ETIAS יידרשו להציג את האישור במידה שהם יהיו מעוניינים להיכנס אל מדינות אירופאיות, החתומות על אמנת שנגן, כאשר אישור המעבר מיועד עבור תיירים ויזמים עסקיים ונסיעות לצרכים רפואיים. כל אזרח של מדינה שפטורה מוויזה ואינה חברה באיחוד האירופאי, יזדקק לטופס ETIAS כדי להיכנס לאחת מ-26 המדינות האירופאיות שנמצאות באזור שנגן.

יש לציין שכל אדם, לרבות ילדים, יזדקק לאישור מעבר ה- ETIAS רשמי, ספציפי, אישי ובתוקף על מנת להיכנס לאזור שנגן. נוסף על כך, במידה שמדובר על אדם שעבר את גיל 70 או אדם שגילו צעיר מ-18, יהיה אותו אדם פטור מתשלום עמלת האישור.

נקודה חשובה שיש להבהיר היא שאישור המעבר ETIAS אינו בדיוק ויזה, כלומר – הוא לא הויזה שמוכרת לנו. אישור מעבר ה- ETIAS לא מחליף את ויזת שנגן במידה ונדרשת, אלא מהווה תוספת שמטרתה לשפר את רמת הביטחון של תושבי אירופה והזרים שנכנסים אל המדינות האירופאיות.

רשימת המדינות שתושביהן צריכים להציג אישור כניסה ETIAS

ויזת ה- ETIAS נחוצה עבור אזרחי המדינות שמופיעות למטה, מדינות אלו מכונות לפעמים גם כ"מדינות זכאיות".

רשימת המדינות הנדרשות בויזת ה- ETIAS כוללת 60 מדינות, כאשר עתידות להצטרף לרשימה מדינות נוספות בהמשך, על כן, חשוב שאזרחי מדינות אחרות ישארו מעודכנים.

להלן רשימה שמרכזת את 60 המדינות שתושביהן צריכים להציג אישור מעבר

הוצאת אישור מעבר ה- ETIAS דרך אתר החברה שלנו

תושבי המדינות המחויבות בהוצאת אישור מעבר ה- ETIAS יידרשו להציג את האישור החל משנת 2025, זאת במידה והם יהיו מעוניינים להיכנס למדינות האירופאיות.

מכיוון שמדינת ישראל כלולה בין המדינות שצריכות להציג את אישור המעבר, חשוב שתדאגו להוצאת ה- ETIAS בהתאם.

את אישור המעבר יהיה ניתן להוציא בקלות דרך האתר שלנו – Etiasvisa. ברגע שהיוזמה תיכנס לתוקף אנחנו נעדכן את היכולת להגיש בקשה מקוונת ישירות דרכנו. וכל מה שלכם נותר לעשות הוא למלא את הטופס המקוון.

התהליך דורש לא יותר מ-10 דקות שבמהלכו יש למלא את כל הפרטים הנחוצים בצורה מדויקת. חשוב מאוד לוודא שהפרטים נכונים ומעודכנים כדי למנוע מצב שבו הבקשה תידחה. מכיוון שהתהליך תוכנן בצורה יעילה, אישור זכאות צפוי להתקבל תוך מספר דקות במידה והבקשה תקינה.

במידה שיש לכם שאלות בנוגע לתהליך, אתם מוזמנים לפנות אלינו על ידי מילוי טופס יצירת קשר, בו תוכלו לציין את שאלתכם ואנו נחזור אליכם בהקדם.

מילוי בקשת ה- ETIAS

חזרה לחלק ספציפי במאמר
שתפו את המאמר
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Picture of ויזה לאירופה ETIAS
ויזה לאירופה ETIAS
אתר זה, מטרתו להעביר לישראלים מידע עדכני ומפורט אודות ETIAS, אזור שנגן, וכל דבר הקשור בדרישות המתחדשות לתהליך הכניסה לאירופה. באתר זה עוקבים אחר כלל ההתפתחויות בתחום הויזות, הדרכונים ומגוון סוגי האשרות שהייה באמצעות המדיות השונות. צוות המחקר שלנו מורכב מאנשים עם רקע והבנה פורמלית בתחום המעבר בין מדינות שיודעים לדלות את הפרטים החיוניים להבנת תמונת המצב המשתנה בגבולות אירופה מתוך החומר המתפרסם באתרי החדשות המגוונים. היכולת להרכיב תמונה נהירה וברורה של המצב, ולנסח את הממצאים בכתב באופן פשוט והחד משמעי, נסמכת על מחקר מתמשך ואינטנסיבי.