איזה מדינות יצטרכו אישור מעבר ETIAS?

איזה מדינות יצטרכו אישור מעבר ETIAS?

החל משנת 2025, יידרשו תושבי מדינות מסוימות שמעוניינים להיכנס אל מדינות שונות ברחבי אירופה להוציא אישור כניסה שנקרא בשם: "ETIAS". אישור ה- ETIAS הינו הרשאה אלקטרונית חדישה שמטרתה לשפר את רמת הביטחון ברחבי אירופה, למנוע פעולות טרור ולהפוך את תהליך כניסתם של הנכנסים לאירופה לפשוט יותר עבור השלטונות ועבור הנוסעים.

תושבי המדינות שיצטרכו לקבל את אישור המעבר "ETIAS"

ככל הנראה צפויים אזרחי 60 מדינות להידרש להוציא אישור מעבר ETIAS במידה וירצו לבקר במדינות שנגן השונות. תושבי המדינות שיזדקקו לאישור המעבר הינם תושבי מדינות שאינן מהוות חלק מהאיחוד האירופאי, תושבים אלו יצטרכו להגיש בקשה ולקבל את האישור לפני שהם יכנסו לאזור שנגן.

ה- ETIAS יאפשר למחזיקים בו להיכנס ל-26 מדינות שנמצאות באזור שנגן. 26 המדינות אליהן יהיה ניתן להיכנס כוללות את כל המדינות שנמצאות באיחוד, למעט אנגליה ואירלנד.

כפי שצוין – ככל הנראה יידרשו אזרחים של 60 מדינות לקבל את ה- ETIAS.

אלו כל המדינות אשר יידרשו להוציא ויזת ETIAS: אלבניה, אנטיגואה, ברמודה, ארגנטינה, בהאמס, ברבדוס, אוסטרליה, הרצגובינה, בוסניה, ברזיל, ברוניי, קנדה, צ'ילה, קולומביה, קוסטה ריקה, דומיניקה, אל סלבדור, גאורגיה, גרנדה, גואטמלה, הונדורס, הונג קונג, ישראל, יפן, קיריבטי, מקאו, מקדוניה, מלזיה, איי מרשל, מאוריציוס, מקסיקו, מיקרונזיה, מולדובה, מונטנגרו, ניו זילנד, ניקרגואה, פלאו, פנמה, פרגוואי, פרו, סנט קיטס ונוויס, סנטה לוסיה, סנט לוסיה, סנט וינסט, סמואה, סרביה, סיישל, סינגפור, איי שלמה, דרום קוריאה, טיוואן, טימור לסטה, טונגה, טרינידד וטובגו, טובאלו, אוקראינה, איחוד האמירויות הערביות, הממלכה המאוחדת, ארצות הברית, אורוגוואי, ונואטו וונצואלה.

יש לציין כי בנוסף לרשימת המדינות שכלולות ברשימה, עשויות להצטרף מדינות חדשות שתושביהן יצטרכו להוציא אישור מעבר ETIAS, על כן, מומלץ עבור תושבי מדינות שאינן כלולות ברשימה ואינן חברות באיחוד האירופי להישאר מעודכנים כדי שלא להגיע למצב שבו הם לא יכולים להיכנס לאירופה.

הוצאת אישור מעבר ETIAS לישראלים – תהליך פשוט ומהיר

מדינת ישראל כלולה ברשימת המדינות שתושביהן זקוקים לאישור במעבר ברגע שהיוזמה תיכנס לתוקף, כך שבעתיד במידה ואתם מתכננים להיכנס אל מדינות שנגן, יהיה עליכם להוציא את האישור.

אתם מוזמנים להירשם באתר ולקבל עדכון ברגע שהיוזמה תיכנס לתוקף. דרכנו ניתן יהיה לבצע את התהליך הפשוט והמהיר ולהגיש בקשה מקוונת דרך האתר שלנו. בטופס הייעודי שיעודכן יהיה עליכם להשיב על שאלות אבטחה שונות ולמלא פרטים אישיים, לספק מידע על הנסיעה הצפויה (לאיזו מדינה ראשונה אתם מעוניינים להיכנס) ולמלא פרטים של אנשי קשר ופרטים רלוונטיים נוספים.

למרות שהשנה היא שנת 2024 ויש עוד זמן מה עד לכניסתו של החוק החדש, אנו ממליצים לכם לבצע את התהליך המהיר בהקדם, כך שתוכלו לטוס ללא לחצים במועד שבו תבחרו. אם יש לכם שאלות, אתם מוזמנים למלא את הפרטים שלכם בטופס ההתקשרות ונענה לכם בהקדם.

חזרה לחלק ספציפי במאמר
שתפו את המאמר
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Picture of ויזה לאירופה ETIAS
ויזה לאירופה ETIAS
אתר זה, מטרתו להעביר לישראלים מידע עדכני ומפורט אודות ETIAS, אזור שנגן, וכל דבר הקשור בדרישות המתחדשות לתהליך הכניסה לאירופה. באתר זה עוקבים אחר כלל ההתפתחויות בתחום הויזות, הדרכונים ומגוון סוגי האשרות שהייה באמצעות המדיות השונות. צוות המחקר שלנו מורכב מאנשים עם רקע והבנה פורמלית בתחום המעבר בין מדינות שיודעים לדלות את הפרטים החיוניים להבנת תמונת המצב המשתנה בגבולות אירופה מתוך החומר המתפרסם באתרי החדשות המגוונים. היכולת להרכיב תמונה נהירה וברורה של המצב, ולנסח את הממצאים בכתב באופן פשוט והחד משמעי, נסמכת על מחקר מתמשך ואינטנסיבי.