ויזה לאירופה לישראלים – כל מה שצריך לדעת על ETIAS

ויזה לאירופה לישראלים - כל מה שצריך לדעת על ETIAS

אנו הישראלים, רגילים להיכנס לאירופה ללא בעיה, כל מה שעלינו לעשות זה להציג את הדרכון המוכר והוותיק ואנו יכולים לבקר במדינות אירופאיות שונות, אך בעתיד הדברים הולכים להשתנות, ליתר דיוק השינויים יתרחשו בשנת 2025 – עוד שלוש שנים. החל משנת, נדרש להציג אישור כניסה טרם כניסה לאחת ממדיות שנגן. אישור כניסה זה נקרא: "ETIAS".

אישור הכניסה שמיועד עבור תיירים ואנשים שמגיעים לאירופה לצורך עסקים, הוא הרשאה אלקטרונית שמאפשרת לתושבי מדינות שונות להיכנס לאירופה. המערכת המתקדמת חיונית ביותר, שכן היא מיועדת לשיפור תהליך הכניסה לאירופה. באמצעות המערכת החדישה ניתן לשפר את רמת האבטחה ביבשת, ובנוסף לכך, להקל על השלטונות במדינות השונות ועל הנוסעים.

מיהן מדינות ה-ETIAS?

ברשימת מדינות ה- ETIAS כלולות המדינות הבאות:

וכפי שצוין – במידה שאזרח ישראלי יהיה מעוניין לבקר במדינות הללו (שחלקן מאוד פופולאריות בקרב התיירים), הוא יידרש להציג את אישור המעבר.

הוצאת אישור המעבר ETIAS – אילו שאלות כלולות בטופס המקוון?

הוצאת אישור מעבר ה-ETIAS יכלה אולי להפוך לתהליך מורכב, אך תודות לקדמה ולתהליך שנוהל בצורה נכונה, יהיה ניתן להגיש בקשה לקבלת האישור ללא בעיה – על ידי מילוי טופס מקוון שיעלה לאתרנו etiasvisa ברגע שהיוזמה תיכנס לתוקף.

כדי להשלים את הבקשה נדרשות 72 שעות לכל היותר, כאשר כמעט כל מי שמגיש את הבקשה (98% מהמגישים), יקבל תשובה חיובית.

כדי למלא את הטופס המקוון יש להשיב על שאלות בסיסיות, ביניהן: שם, מקום לידה, תאריך לידה, כתובת מייל עדכנית ופרטי אשראי לתשלום עמלה סמלית. נוסף על פרטים אלו, ייתכן ויידרשו פרטים של אנשי קשר, לציין את המדינה הראשונה בה מעוניינים לבקר, להשיב על שאלות אבטחה ולמלא פרטים נוספים ואחרים.

מה קורה אם מתקבלת תשובה שלילית?

במקרים מסוימים בהם מגיש הבקשה לא עומד בדרישות או שקיימת התראה כלשהי לגבי מספר דרכון המבקש, עשויה להתקבל תשובה שלילית.

במידה שהבקשה נדחית, היא מועברת אל יחידה מרכזית של ETIAS, שם מתבצעת בקרה מהירה של הנתונים הנדרשים. אל מגיש הבקשה נשלחת הודעה עם הסבר לדחייה וכיצד יש לפעול כהמשך. בכל זאת ישנם מספר דברים שכדאי לקחת בחשבון כדי למנוע סירוב לבקשת ה- ETIAS.

אם זוהתה בעיה מסוימת, תועבר בדיקת המידע אל המדינה החברה, כאשר במידת הצורך מועבר המידע לרשויות אכיפת החוק הלאומיות וליורופול. למגיש בקשה יש יכולת ערעור עד דחייה.

במידה ויש לכם שאלות בנוגע לתהליך, אתם מוזמנם למלא את הפרטים שלכם בטופס ההתקשרות ונשיב לכם במהירות.

חזרה לחלק ספציפי במאמר
שתפו את המאמר
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Picture of ויזה לאירופה ETIAS
ויזה לאירופה ETIAS
אתר זה, מטרתו להעביר לישראלים מידע עדכני ומפורט אודות ETIAS, אזור שנגן, וכל דבר הקשור בדרישות המתחדשות לתהליך הכניסה לאירופה. באתר זה עוקבים אחר כלל ההתפתחויות בתחום הויזות, הדרכונים ומגוון סוגי האשרות שהייה באמצעות המדיות השונות. צוות המחקר שלנו מורכב מאנשים עם רקע והבנה פורמלית בתחום המעבר בין מדינות שיודעים לדלות את הפרטים החיוניים להבנת תמונת המצב המשתנה בגבולות אירופה מתוך החומר המתפרסם באתרי החדשות המגוונים. היכולת להרכיב תמונה נהירה וברורה של המצב, ולנסח את הממצאים בכתב באופן פשוט והחד משמעי, נסמכת על מחקר מתמשך ואינטנסיבי.