ויזה לאירופה לישראלים – כל מה שצריך לדעת על ETIAS

ויזה לאירופה לישראלים - כל מה שצריך לדעת על ETIAS

אנו הישראלים, רגילים להיכנס לאירופה ללא בעיה, כל מה שעלינו לעשות זה להציג את הדרכון המוכר והוותיק ואנו יכולים לבקר במדינות אירופאיות שונות, אך בעתיד הדברים הולכים להשתנות, ליתר דיוק השינויים יתרחשו בשנת 2023 – עוד שלוש שנים.

בשנת 2023, נדרש להציג אישור כניסה במידה שנרצה להיכנס אל מדינות אירופה, אישור כניסה זה נקרא: "ETIAS".

אישור הכניסה שמיועד עבור תיירים ואנשים שמגיעים לאירופה לצורך עסקים, הוא הרשאה אלקטרונית שמאפשרת לתושבי מדינות שונות להיכנס לאירופה.

המערכת המתקדמת חיונית ביותר, שכן היא מיועדת לשיפור תהליך הכניסה לאירופה.

באמצעות המערכת החדישה ניתן לשפר את רמת האבטחה ביבשת, ובנוסף לכך, להקל על השלטונות במדינות השונות ועל הנוסעים.

מיהן מדינות ה-ETIAS?

ברשימת מדינות ה- ETIAS כלולות המדינות הבאות: אוסטריה, איטליה, איסלנד, אסטוניה, בלגיה, גרמניה, דנמרק, הולנד, הונגריה, יוון, לוקסמבורג, לטביה, ליטא, ליכטנשטיין, מלטה, נורבגיה, סלובניה, סלובקיה, ספרד, פולין, פורטוגל, פינלנד, צ'כיה, צרפת, שוודיה ושווייץ.

וכפי שצוין –במידה שאזרח ישראלי יהיה מעוניין לבקר במדינות הללו (שחלקן מאוד פופולאריות בקרב התיירים), הוא יידרש להציג את אישור המעבר.

הוצאת אישור המעבר ETIAS – אילו שאלות כלולות בטופס המקוון?

הוצאת אישור המעבר ETIAS בטופס מקווןהוצאת אישור מעבר ה-ETIAS יכלה אולי להפוך לתהליך מורכב, אך תודות לקדמה ולתהליך שנוהל בצורה נכונה, יהיה ניתן להגיש בקשה לקבלת האישור ללא בעיה – על ידי מילוי טופס מקוון שיעלה לאתרנו etiasvisa ברגע שהיוזמה תיכנס לתוקף.

כדי להשלים את הבקשה נדרשות 72 שעות לכל היותר, כאשר כמעט כל מי שמגיש את הבקשה (98% מהמגישים), יקבל תשובה חיובית.

כדי למלא את הטופס המקוון יש להשיב על שאלות בסיסיות, ביניהן: שם, מקום לידה, תאריך לידה, כתובת מייל עדכנית ופרטי אשראי לתשלום עמלה סמלית. נוסף על פרטים אלו, ייתכן ויידרשו פרטים של אנשי קשר, לציין את המדינה הראשונה בה מעוניינים לבקר, להשיב על שאלות אבטחה ולמלא פרטים נוספים ואחרים.

מה קורה אם מתקבלת תשובה שלילית?

אישור מעבר ETIASבמקרים מסוימים בהם מגיש הבקשה לא עומד בדרישות או שקיימת התראה כלשהי לגבי מספר דרכון המבקש, עשויה להתקבל תשובה שלילית.

במידה שהבקשה נדחית, היא מועברת אל יחידה מרכזית של ETIAS, שם מתבצעת בקרה מהירה של הנתונים הנדרשים. אל מגיש הבקשה נשלחת הודעה עם הסבר לדחייה וכיצד יש לפעול כהמשך.

אם זוהתה בעיה מסוימת, תועבר בדיקת המידע אל המדינה החברה, כאשר במידת הצורך מועבר המידע לרשויות אכיפת החוק הלאומיות וליורופול.

למגיש בקשה יש יכולת ערעור עד דחייה.

במידה ויש לכם שאלות בנוגע לתהליך, אתם מוזמנים למלא את הפרטים שלכם בטופס ההתקשרות ונשיב לכם במהירות.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest
Etias Visa

Etias Visa

ויזה ETIAS (או ויזה לאירופה), כהרשאה אלקטרונית חדשנית לנסיעות, מהווה צעד חשוב לשיפור במערכת הכניסות לאירופה, כפי שהוגדר על ידי הרשויות האירופיות.

מאמרים נוספים

איך למנוע סירוב לבקשת ה- ETIAS?

איך למנוע סירוב לבקשת ה- ETIAS?

ETIAS הינה תוכנית עתידית שתכנס לתוקף בשנת 2023. מטרת ה-ETIAS היא לייצר מנגנון שעוקב ומגביל את הכניסה והיציאה אל מדינות האיחוד האירופי ומדינות שנגן, כך

קרא עוד »
מה זה ויזת שנגן - הוצאת ויזת שנגן

ויזת שנגן

רבים נוטים להתבלבל בין מדינות שנגן (אזור שנגן) לבין מדינות האיחוד האירופי אך ישנו הבדל משמעותי בין השניים. אזור שנגן כולל בתוכו 26 מדינות אשר

קרא עוד »