האיחוד האירופי דוחה את השקת מערכת ETIAS לשנת 2024

דחיית ה-ETIAS לשנת 2024

האיחוד האירופי שוב דוחה את השקת מערכת אלקטרונית של מידע והרשאות לאירופה (ETIAS), הפעם לשנת 2024, מבלי לספק תאריך מדויק, או אפילו חודש.

דחייה זו של תאריך ההשקה קרתה ללא כל הכנה מראש בידי האיחוד האירופי, אלא על ידי שינוי התאריך המופיע באתר ועדת האיחוד האירופי לענייני פנים והגירה לשנת 2024, במקום נובמבר 2023, התאריך המקורי.

"הציפיה היא שמערכת הרשאה ומידע לנסיעות באירופה (ETIAS) תהיה פעילה בשנת 2024," כתוב באתר, בלשונית השאלות הנפוצות, בהקשר לתאריך בו המערכת תיכנס לפעולה.

דחיית תאריך ההשקה של ETIAS נעשתה ללא כל דיווח או הכרזה פומבית בכל מדיה שהיא

אתר etiasvisa.co.il יצר קשר עם צוות העיתונות של ועדת האיחוד האירופי בבקשה לקבל אישור לכך שתאריך ההשקה של ETIAS נדחה, אבל טרם זכה לקבל מענה.

מערכת הכניסות והיציאות לאיחוד האירופי, מערכת EES, הייתה אמורה להיכנס לפעולה במאי 2023, אבל גם תאריך זה נדחה, לסוף השנה. התאריך המדויק להשקת מערכת ה-EES עדיין אינו ידוע, גם במקרה זה.

בשבוע שעבר, אתר etiasvisa.co.il יצר קשר עם eu-LISA, הסוכנות של האיחוד האירופי אשר אחראית על הניהול האופרטיבי של מערכות טכנולוגית מידע של ETIAS ושל EES, ושאל לגבי האפשרות שתאריך ההשקה של מערכת ETIAS יידחה שוב, וביקש תאריך מדויק יותר להשקה של מערכת EES, אך טרם זכה למענה על שתי השאלות.

הן ETIAS והן EES נוצרו על ידי האיחוד האירופי במטרה להגביר את הביטחון באיחוד, ולנהל מעקב אחר מבקרים פוטנציאליים, מי נכנס, ומי יוצא מהאיחוד האירופי ומשטח אזור שנגן. המערכות יצרו מהפכה בעולם הנסיעות, הכניסה והיציאה מהאיחוד.

ההערכות הן שמערכת ETIAS תשפיע על 1.4 מיליארד אנשים מלמעלה מ-60 מדינות, ואנחנו ביניהן, אשר מבקרים במדינות מאזור שנגן, מבלי להצטרך להגיש בקשה לויזת שהייה קצרה, כולל אמריקאים, בריטים, אלבנים, ניו זילנדים, ישראליים, קנדיים, וכו'.

בתחילה, תוכנית ETIAS הייתה מיועדת להשיק בשנת 2022 ולאחר מכן תאריך ההשקה נדחה לסופה של אותה שנה. בהמשך, התאריך בו הדרישה מהנוסעים נכנסת לתוקף הועבר לתאריך ה-1 במאי, 2023, וללא כל הודעה מוקדמת או הכרזה על הסיבות לשינוי, תאריך ההשקה נדחה שוב, לחודש נובמבר 2023.

חזרה לחלק ספציפי במאמר
שתפו את המאמר
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
ויזה לאירופה ETIAS
ויזה לאירופה ETIAS
אתר זה, מטרתו להעביר לישראלים מידע עדכני ומפורט אודות ETIAS, אזור שנגן, וכל דבר הקשור בדרישות המתחדשות לתהליך הכניסה לאירופה. באתר זה עוקבים אחר כלל ההתפתחויות בתחום הויזות, הדרכונים ומגוון סוגי האשרות שהייה באמצעות המדיות השונות. צוות המחקר שלנו מורכב מאנשים עם רקע והבנה פורמלית בתחום המעבר בין מדינות שיודעים לדלות את הפרטים החיוניים להבנת תמונת המצב המשתנה בגבולות אירופה מתוך החומר המתפרסם באתרי החדשות המגוונים. היכולת להרכיב תמונה נהירה וברורה של המצב, ולנסח את הממצאים בכתב באופן פשוט והחד משמעי, נסמכת על מחקר מתמשך ואינטנסיבי.