מצב הקורונה באירופה – עדכונים וחדשות

מצב הקורונה באירופה

אחד הענפים שנפגעו הכי קשה נוכח אי הודאות של ימינו הוא ענף התיירות העולמי. כל מי שעוקב אחר מצב הקורונה באירופה מאז תחילת המגפה יודע שאין באמת תמונת מצב מדויקת. הנתונים אודות מצב התחלואה משתנים מיום ליום ומדינות שהיו במגמת עלייה לפתע משתנות ולהיפך.

אלה ימים של חוסר בטחון ויציבות כללית כלל עולמית, ודווקא בגלל זה ישנו צורך לנסות ולעשות סדר בדברים. קשה לדעת מה יוליד יום אך ישנם דברים חיוניים שבכל זאת כדאי לקחת בחשבון במקרה וצריך לנסוע לאירופה. על מנת לעצור ולהאט את התפשטות המחלה ננקטו הליכים והושמו מגבלות ברחבי אירופה בהתאם למצב במקום המסוים.

הרשויות באירופה לוקחות בחשבון שתנועה אזרחית ממקום למקום היא חיונית כולל נסיעה לעבודה ומפגש עם קרובים. כמו כן ישנן סחורות שמצריכות שינוע ושירותים חיוניים שיש לספק. יחד עם זאת, המטרה היא עצירת התפשטות הקורונה ולשם כך כל אחד מהדברים שנמנו נעשה בצורה מושכלת, זהירה יותר ותחת מגבלות שונות. מטרת הרשויות היא לאפשר מעבר בטוח של אזרחים ממקום למקום, והכוונה בבטוח היא מבחינה בריאותית.

מגפת הקורונה באירופה, והנחיות כלליות למבקרים

אז מה בכל זאת ניתן לומר לאלה שנוסעים לאירופה? ראשית, חשוב מאוד לתכנן את מסלול הנסיעה מראש ולדעת בדיוק מה הם כל אחד מהיעדים אליהם רוצים להגיע. טיולים בעבר היו מאופיינים בהחלטות ספונטניות אבל נוכח המצב החדש, כדאי שהנסיעה תהיה מוגדרת מבחינת יעדים.

שנית, כדאי לקרוא קצת על כל מקום בו מתכננים להיות, גם מבחינת האפשרויות של הדברים שיש לעשות בחוץ, מזג האויר, דברים שסגורים עכשיו נוכח המצב וכל דבר שיכול לשנות את התוכניות. מעבר לזה, כדאי להבין מה מצב התחלואה המקומי, זמינות בתי חולים, מה הדרישות של בידוד ובדיקות ואפילו לברר מה עושים במקרה שחולים.

דברים שכדאי לקחת בחשבון בתכנון ביקור

העובדה שבהרבה מדינות אנשים כבר חוסנו פעמיים יצרה ציפייה של הקלה במגבלות הקורונה, אך נוכח הווריאנטים השונים והמשתנים, הקורונה בינתיים פה ולא מראה סימנים של היחלשות. במצב יוצא דופן זה, שמרבית האנושות לא זוכרת כמוהו, ישנם כמה כללים שחשוב לזכור בהחלטה לנסוע לאירופה בזמן קורונה ובכלל.

במקרה והינך בסיכון גבוה לחלות בצורה חריפה, מוטב להימנע מנסיעה, גם אם אתה מחוסן. מי שאינו מצוי בקבוצת סיכון ועבר חיסון יכול לנסוע, כל עוד הוא לובש מסיכה ושומר על ריחוק חברתי ומבין את הכללים הבסיסיים והנהלים המקומיים.

מי שלא עבר חיסון מוטב ויימנע מנסיעה אף הוא. גם מקומות שנחשבו ללא מסוכנים או שלא היו בהם חולים כלל, יכולים להוות סיכון ממשי להתפרצות. מוטב לבדוק מראש ולתכנן בצורה מסודרת בשביל למנוע מצב בו תיאלץ לנסות ולגבות את אובדן הכספים שהושקעו בנסיעה.

מצב הקורונה באירופה לפי תמונת המצב במדינות המתויירות ביותר

בשביל להבין לעומק את הסיטואציה בימים אלה כדאי להסתכל בחדשות מהימים האחרונים בכמה מיעדי התיירות הבולטים באירופה. הקורונה ביוון מצויה בימים אלה בעלייה כאשר רק מחצית מהאוכלוסייה היוונית התחסנה בינתיים. גם תיירות הפנים במדינה, כלומר אנשים המטיילים בתוך יוון נדרשים להראות בדיקות שליליות או מסמכים המראים כי החלימו מהמחלה בהגיעם לערים מרכזיות מהאיים.

בימים אלו הקורונה בצרפת הצמיחה שוק שחור של תעודות מתחסנים מזויפות נוכח דרישת הממשלה בהצגת תעודת מתחסן/מחלים בכניסה למתחמים ציבוריים, כולל רכבות ובתי קפה. הציבור המתוסכל ניכר גם כשקוראים על הקורונה באיטליה, שם בימים אלו מחילים את התו הירוק ובספטמבר צפויים להדקו אף יותר. בעלי בית הקפה באיטליה טוענים כי לקוחות שסורבו כניסה עקב התו הירוק איימו כי יכתבו ביקורות רעות באתרים המיועדים לתיירים.

איך בכל זאת אפשר לטייל באירופה בזמן קורונה?

העולם היום, ואירופה כמובן בתוכו, עדיין מנסה להתמודד עם השלכות הקורונה וישנם ניסיונות בכל מקום לשמור על בריאות האזרחים מבלי לפגוע יותר מדי בחופש התנועה שלהם. כדאי מאוד לקרוא מראש כמה שיותר כדי להבין את המציאות במקום אליו נוסעים. למשל, לפני יומיים נכתב כי רק אזרחים אמריקאיים מחוסנים יורשו להיכנס לגרמניה. בדיקה מבעוד מועד יכולה לחסוך הרבה זמן, כסף ותסכול ובסך הכל המידע נגיש ופתוח לכולם.

למאמר: אישור הקורונה המקוון של האיחוד האירופי

חזרה לחלק ספציפי במאמר
שתפו את המאמר
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Picture of ויזה לאירופה ETIAS
ויזה לאירופה ETIAS
אתר זה, מטרתו להעביר לישראלים מידע עדכני ומפורט אודות ETIAS, אזור שנגן, וכל דבר הקשור בדרישות המתחדשות לתהליך הכניסה לאירופה. באתר זה עוקבים אחר כלל ההתפתחויות בתחום הויזות, הדרכונים ומגוון סוגי האשרות שהייה באמצעות המדיות השונות. צוות המחקר שלנו מורכב מאנשים עם רקע והבנה פורמלית בתחום המעבר בין מדינות שיודעים לדלות את הפרטים החיוניים להבנת תמונת המצב המשתנה בגבולות אירופה מתוך החומר המתפרסם באתרי החדשות המגוונים. היכולת להרכיב תמונה נהירה וברורה של המצב, ולנסח את הממצאים בכתב באופן פשוט והחד משמעי, נסמכת על מחקר מתמשך ואינטנסיבי.