צרפת

על צרפת

עיר הבירה: פריז
שפות: צרפתית
שטח: 643,801 קמ"ר
אוכלוסייה: 67,848,156 נפש
אזור זמן: 1UTC+
מטבע: אירו
קוד חיוג בינלאומי: 33+
שקע חשמלי: 220 וולט

מספר יהודים:
בתי כנסת:

צרפת - סקירה כללית של המדינה

צרפת היא מדינה מייסדת של אזור שנגן והאיחוד האירופי ובמהלך השנים האחרונות היא סבלה קשות מפיגועי טרור. כדי למנוע את פיגועי הטרור החליטה הממשלה לבצע פעולות שונות שמטרתן לנהל את נושא ההגירה, הכניסה והיציאה מהמדינה בצורה יעילה וטובה יותר, זאת תוך כדי שיתוף פעולה עם מדינות אחרות מהאיחוד האירופי ואזור שנגן.

כדי להשיג את המטרה הוחלט על עריכת שינויים בתהליכי המעבר, הכניסות והיציאות למדינות השונות וכן הועברה היוזמה לשימוש במערכת כניסה ויציאה ומערכת מידע והרשאה ה- ETIAS

החל משנת 2023 יידרש כל מטייל שאינו אזרח מדינות האיחוד ומעוניין לבקר בצרפת, להגיש מראש בקשה מקוונת עבור אישור נסיעה לצרפת, אישור הנסיעה כרוך בתשלום אגרה סמלית ולאחר קבלת אישור, הוא יהיה בתוקף למשך 3 שנים.

במקרה שמדובר על נוסעים שמגיעים ממדינות שפטורות מוויזה ומחזיקים בהרשאה לנסיעה לצרפת, תוכל ההרשאה לאפשר להם לבקר במדינות אחרות שנמצאות באזור שנגן ללא הצגת מסמכי נסיעות מסוגים אחרים. 

לצד תוקפה של ההרשאה, יכולים המחזיקים בה להישאר באיחוד האירופי במשך 90 ימים לכל היותר ולפרק זמן של עד 180 ימים ברצף. 

במידה שנוסעים אלו מעוניינים להישאר באזור שנגן למשך תקופה ממושכת יותר, יהיה עליהם להחזיק גם בוויזה.

תיירות

צרפת מושכת תיירים רבים שמגיעים אליה למטרות שונות ומגוונות. היא מדינה עשירה ומגוונת ומציעה אינסוף אפשרויות לבוחרים לבקר בה. 

בירת צרפת – שהיא פריז, היא גם בירת הארכיטקטורה, האמנות והאופנה וניתן למצוא בה שלל אטרקציות, כמו למשל: מגדל אייפל, מוזיאון הלובר, ארמון ורסאי ושייט בנהר הסיין. כמו כן, ניתן ליהנות בצרפת מביקור באי מונט סן מישל, מאתרי סקי ושלל יעדים נוספים. 

צרפת היא יעד נהדר לטיול משפחתי עם ילדים וזאת מאחר והמדינה מציעה שפע אטרקציות מותאמות לילדים בניהן הדיסנילנד בפריז. 

לחובבי יינות ואוכל טוב ישנם מגוון טיולים נהדרים באזורי היין המפורסמים של צרפת. חובבי שקט ושלווה יכולים להנות ממבחר עצום של טיולים באזורים הכפריים של צרפת כמו, נורמנדי, בריטאני ואלזס.

בנוגע לאקלים בצרפת – ניתן לראות שחלים שינויים בהתאם לאזור בו מבקרים. במזרח צרפת ומרכז צרפת קר בחורף וחם ובמהלך הקיץ. במערב צרפת רמת הלחות גבוהה והגשמים רבים. בדרומה של צרפת האקלים ים תיכוני והקיץ יבש וחם.

במידה שמגיעים לצרפת במהלך הקיץ, מומלץ ללבוש בגדים קצרים, אך רצוי לקחת גם עליוניות משום שמזג האוויר לא צפוי ויכול להתקרר. כמו כן, כדאי לקחת גם מטרייה.  

במידה שהנסיעה חלה במהלך החורף הקר והמושלג, יש להצטייד בבגדים חמים. יחד עם זאת חשוב לדעת שהטמפרטורות משתנות בהתאם לאזור. במידה שהנסיעה היא לחבל אלזס או לאלפים, מזג האוויר יהיה מושלג וקר עוד יותר.

באביב והסתיו מזג האוויר מאוד הפכפך, לכן כדאי להצטייד גם בבגדים קלילים וגם בבגדים חמים יותר.

אמצעי תחבורה

שדה תעופה מרכזי:

אמצעי תחבורה נפוצים:

מטרו: רכבת תחתית, רכבת פרברים RER, קווי אוטובוסים וקווי לילה.
TGV: רכבת מהירה בתוך צרפת ומחוץ, מוניות והשכרת רכבים. מומלץ להתעדכן בכרטיסיות עם מחירים מיוחדים לתיירים.  

שגרירות ישראל בעיר הבירה

כתובת: EMBASSY RUE RABELAIS 3 PARIS 75008 FRANCE

טלפון: 00-33-1-40765500

* מומלץ להתעדכן בשעות פעילות של השגרירות באתר הרשמי.